Wisła II Płock – Widzew II Łódź 3:2 (1:0)

31 lipca 2021, 12:55 | Autor:

Ostatni mecz przed startem nowego sezonu rozegrali dziś piłkarze rezerw Widzewa Łódź. Podopieczni Patryka Czubaka przegrywali z Wisłą II Płock już 0:3, ale w końcówce byli w stanie odrobić część strat i ostatecznie ulegli „Nafciarzom” 2:3. U gospodarzy zagrało jednak sporo przedstawicieli pierwszej drużyny.

Widzewiacy pojechali do Płocka bez Daniela Mąki oraz Kamila Tlagi, za to z wracającym do zdrowia Dawidem Telestakiem. Tym razem w wyjściowym składzie znalazł się tylko jeden zawodnik testowany i to on mógł już po kilkudziesięciu sekundach otworzyć wynik! Prawą stroną popędził Damian Skrzeczkowski, dograł do sprawdzanego, ale ten trafił tylko w poprzeczkę. W pierwszym kwadransie łodzianie przeważali, jednak w miarę upływu czasu coraz więcej z gry zaczęła mieć Wisła. Gospodarze raz za razem starali się przedzierać w pole karne Mateusza Ludwikowskiego, lecz ani razu nie zmusili go do poważniejszej interwencji.

Aż do 29. minuty. Ofensywna akcja całego zespołu zakończyła się podaniem do Patryka Szczepańskiego, który strzałem w długi róg pokonał golkipera. Czerwono-biało-czerwoni próbowali odpowiedzieć, choć nie było im łatwo przedrzeć się przez dobrze dysponowaną defensywę płocczan. Próbował to zrobić Piotr Bartłoszewski, ale został sfaulowany, a uderzenie Telestaka z rzutu wolnego powędrowało nad poprzeczką. Zaskoczyć bramkarza starali się też Mateusz Gołda i Skrzeczkowski, jednak żadnemu się to nie udało. W samej końcówce przyjezdnych od straty drugiego gola uratował jeszcze Ludwikowski, więc po pierwszych czterdziestu pięciu minutach meczu podopieczni trenera Czubaka przegrywali 0:1.

W przerwie na boisku pojawił się Marcel Buczkowski, a także kolejnych dwóch testowanych. I to właśnie jeden z nich mógł zaliczyć asystę, bo jego podanie trafiło wprost pod nogi będącego sam na sam z golkiperem sprawdzanego napastnika. Ten przegrał z nim niestety pojedynek, więc rezultat się nie zmienił. Widzewiacy zaczęli spisywać się jednak coraz lepiej i stwarzać coraz większe zagrożenie pod bramką „Nafciarzy”. Najlepszą okazję miał Skrzeczkowski, lecz będąc sam na sam z bramkarzem posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką. I ta niewykorzystana sytuacja błyskawicznie się zemściła, gdyż po szybkiej kontrze prowadzenie Wisły podwyższył Tomasz Walczak, wykorzystując świetnie dogranie kolegi.

Tuż po golu na murawie zameldowali się pozostali rezerwowi, czyli Damian Związek, Grzegorz Brochocki oraz Michał Szcześniak. Łodzianie znów kilka razy starali się zagrozić płockiej bramce, jednak znów nic z tego nie wyszło. Wyszło za to płocczanom, którzy po kolejnym kontrataku trafili na 3:0 – tym razem za sprawą Jakuba Witka. Na trzynaście minut przed końcem Widzew wreszcie zaatakował z powodzeniem. W dobrej sytuacji znalazł się Szcześniak, minął obrońcę i pewnym strzałem pokonał bramkarza. Na tym nie koniec, bo w 85. minucie było już tylko 2:3! Testowany pomocnik został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienił Brochocki. Czerwono-biało-czerwoni starali się jeszcze doprowadzić do remisu, lecz na to zabrakło im już czasu. W ostatnim letnim sparingu rezerwy przegrały więc 2:3. Ligę zainaugurują za tydzień, domowym starciem z Włókniarzem Zelów.

29′ Szczepański, 62′ Walczak, 73′ Witek – 77′ Szcześniak, 85′ (k) Brochocki

Ludwikowski (46′ Buczkowski) – Lenart (88′ Gołda), Najderek (75′ Glicner), Bartłoszewski, Pokorski – Dębiński, Glicner (46′ zawodnik testowany II), Telestak (62′ Związek) – Skrzeczkowski (62′ Brochocki), zawodnik testowany I (62′ Szcześniak), Gołda (46′ zawodnik testowany III)