Wolański znów wypożyczony do Velje

2 marca 2015, 09:48 | Autor:

Patryk_Wolański

Patryk Wolański, który latem został sprzedany z Widzewa do duńskiego FC Midtjylland, jeszcze nie zadebiutował w nowym zespole. Zaraz po transferze młody bramkarz został wypożyczony do końca roku do występującego na zapleczu ekstraklasy satelickiego klubu FCM, Velje Boldklub.

Były widzewiak miał nabrać ogrania i poznać realia tamtejszego futbolu, ale niewiele pograł w Velje, bowiem odezwała mu się kontuzja kolana, której doznał jeszcze w Łodzi. Od stycznia zawodnik nastawiał się jednak na powrót do Midtjylland i walkę o miejsce między słupkami lidera Superligi, wyjechał nawet na obóz z pierwszym zespołem.

Po powrocie sztab szkoleniowy uznał jednak, że to jeszcze nie czas na rywalizację w ekstraklasie i ponownie wysłał Wolańskiego do Velje. Będzie on występował w wiosennych meczach ligowych tej drużyny, ale trenował w macierzystym klubie. „Patryk jest utalentowanym bramkarzem, który potrzebuje ogrania, by kontynuować swój rozwój. Z tego powodu zdecydowaliśmy się znów wypożyczyć go do Vejle, gdzie będzie mógł regularnie występować” – mówi dyrektor sportowy FC Midtjylland, Claus Steinlein.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress