Wysoka porażka rezerw

22 kwietnia 2018, 11:24 | Autor:

Godzinę po rozpoczęciu meczu przez pierwszą drużynę, rezerwy Widzewa wybiegły na boisko w Rzgowie. Dwudziesta kolejka łódzkiej Klasy Okręgowej nie była jednak szczęśliwa dla łodzian. Rywalizacja ta zakończyła się wysoką porażką łodzian.

Pierwsze minuty sobotniego spotkania to bardzo wyrównana walka. Oba zespoły szukały swoich szans, jednak mało skutecznie. W około 30. minucie czerwoną kartką za dotknięcie piłki ręką we własnym polu karnym, ukarany został Wawrzeniak i od tego momentu Widzew musiał radzić sobie w dziesiątkę. Ponadto sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystali rzgowianie.

Po zmianie stron gospodarze dołożyli jeszcze dwa trafienia i tym sposobem ustalili końcowy rezultat na 3:0. Podopiecznym Jakuba Grzeszczakowskiego skrzydła podcięła czerwona kartka i ciężko było im ustrzelić chociażby honorowego gola.

W kadrze rezerw znalazła się trójka graczy z “jedynki”. Bramki strzegł Jakub Mikołajczak, a poza nim występ w “okręgówce” zaliczył także Bartłomiej Niedziela i Jakub Jasiński. Warto dodać, że warunki w Rzgowie nie sprzyjały i nie mowa tu o pogodzie, a o murawie, która pozostawiała wiele do życzenia.

Zawisza Rzgów – Widzew II Łódź 3:0 (1:0)

Mikołajczak – Miasopust, Wawrzeniak, Pipczyński, Leszczyński – Oliński, Niedziela, Stankiewicz, Kowalski – Marcioch, Jasiński