Wysoka sparingowa wygrana rezerw

28 stycznia 2018, 17:53 | Autor:

Pierwszy sparing tej zimy piłkarze rezerw Widzewa rozegrać mieli już w zeszły weekend, jednak wtedy na przeszkodzie stanęły warunki atmosferyczne. Tym razem wszystko przebiegło zgodnie z planem, a podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego rozgromili Widok Skierniewice 7:0!

Mecz rozegrany został na Łodziance, a skład widzewiaków był mieszanką etatowych graczy rezerw i piłkarzy z drużyn juniorów starszych oraz młodszych. Nie zabrakło też kilku zawodników testowanych. Takie połączenie zdało egzamin, bo łodzianie nie dali swoim rywalom ze skierniewickiej okręgówki żadnych szans.

Już do przerwy Widzew prowadził 4:0, a strzelanie rozpoczął zesłany do rezerw Daniel Gołębiewski, który pewnie wykorzystał jedenastkę. W pierwszej połowie bramki zdobyli jeszcze Błażej Gosik Adrian Tarczyński, a także trenujący z pierwszą drużyną 15-letni Jakub Jasiński. Po zmianie stron widzewiacy nadal dominowali, zaś swoją przewagę ukoronowali trzema golami. Dwa razy do siatki trafił Jarosław Szymczak, a dzieła zniszczenia dopełnił Wiktor Charędziak.

Kolejny mecz rezerwy rozegrają w przyszłą sobotę – ich rywalem będzie czwartoligowy LKS Kwiatkowice. Przygotowania do rundy wiosennej potrwają do 17 marca, zaś pierwsze spotkanie ligowe odbędzie się tydzień później. Na półmetku rozgrywek podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego zajmują w łódzkiej okręgówce siódme miejsce.

Widzew II Łódź – Widok Skierniewice 7:0 (4:0)