Z Chrobrym dopiero po raz trzeci w historii

10 września 2020, 15:11 | Autor:

Kibiców Widzewa Łódź i Chrobrego Głogów przez kilkanaście lat łączyły dobre relacje, które pomimo formalnego wygaśnięcia zgody częściowo trwają do dziś. Fani obu drużyn nie mieli jednak zbyt wielu okazji do wspierania się podczas bezpośrednich meczów, bo takie do tej pory odbyły się tylko dwa.

Oba pojedynki miały miejsce w sezonie 2014/2015, gdy widzewiacy spadli z Ekstraklasy, a głogowianie awansowali do I ligi. 8 listopada 2014 roku drużyna Rafała Pawlaka pojechała na Dolny Śląsk i zaczęła spotkanie fatalnie – już po dwudziestu pięciu minutach gry przegrywała 0:2 po bramkach Karola Danielaka oraz Łukasza Szczepaniaka. W drugiej połowie goście wyrównali za sprawą Damiana Warchoła i samobójczego trafienia Łukasza Bogusławskiego, ale ostatnie słowo należało do Damiana Piotrowskiego.

Skrzydłowy, wciąż będący zawodnikiem Chrobrego, a dziś najprawdopodobniej zobaczymy go na murawie, był też bohaterem rozegranego w Byczynie rewanżu. 30 maja 2015 roku piłkarz ten otworzył wynik, jednak przyjezdnym nie udało się utrzymać prowadzenia do końca. W drugiej części wyrównał Veljko Batrović, dając tym samym łodzian jeden punkt, który niestety nie uchronił ich przed spadkiem.

Widzew zagrał z Chrobrym jeszcze raz, w poprzednim roku, ale tym razem towarzysko – podczas zgrupowania w Opalenicy. Podopieczni Zbigniewa Smółki, który kilka godzin później… stracił pracę, prowadzili 2:0 po dwóch golach Daniela Mąki, głogowianie szybko wyrównali, jednak zwycięstwo dał czerwono-biało-czerwonym Adam Radwański. Co ciekawe, wszystkie bramki dla nich padły z… rzutów karnych.

Historia meczów Widzewa z Chrobrym:

08.11.2014, Chrobry Głogów – Widzew Łódź 3:2 (Danielak, Szczepaniak, Piotrowski – Warchoł, Bogusławski s.)
30.05.2015, Widzew Łódź – Chrobry Głogów 1:1 (Batrović – Piotrowski)

Bilans: 1 remis, 1 zwycięstwo Chrobrego. Bramki: 4:3 dla Chrobrego.