Z Termalicą po raz trzeci w historii

20 listopada 2020, 11:47 | Autor:

Jedną z najciekawszych historii polskiego futbolu jest w ostatnich latach drużyna Termaliki Nieciecza. „Słonie”, choć mają siedzibę w niewielkiej podtarnowskiej wsi, od kilku lat regularnie występują na centralnym poziomie rozgrywkowym. W tym czasie dwukrotnie mierzyli się z widzewiakami.

Oba te spotkania miały miejsce w sezonie 2014/2015, gdy zespoły występowały na poziomie I ligi. Cele miały jednak zgoła odmienne – dzisiejsi gospodarze walczyli o historyczny awans do Ekstraklasy, z kolei goście bronili się przed upadkiem. I w pierwszym meczu się to potwierdziło. 14 września 2014 roku Termalica objęła prowadzenie za sprawą strzału Jakuba Biskupa z rzutu karnego, później pięknym uderzeniem wyrównał Marcin Kozłowski, ale ostatnie słowo ponownie należało do Biskupa – znów dzięki jedenastce.

Rewanż przyniósł jednak niespodziankę. 11 kwietnia 2015 roku w Byczynie, gdzie podopieczni Wojciecha Stawowego z konieczności rozgrywali swoje wiosenne mecze, widzewiacy wygrywali już 2:0. Wynik otworzył pod koniec pierwszej połowy Szymon Zgarda, a podwyższył go tuż po przerwie Mariusz Rybicki. Trafienie Dawida Sołdeckiego z… jedenastki okazało się tylko honorowe. Łodzianie mogli cieszyć się z trzech punktów, które w końcowym rozrachunku nic im niestety nie dały.

O ile w ekipie z Niecieczy próżno szukać jakiegokolwiek zawodnika, który pojawił się w którymś z tych spotkań na boisku, to w Widzewie jest jedna taka postać. To oczywiście Krystian Nowak. Obrońca dwukrotnie zaliczył pełne dziewięćdziesiąt minut i można przypuszczać, że dzisiaj będzie podobnie. Oby tylko tym razem z gminy Żabno udało się mu pierwszy raz w historii wrócić z tarczą, a nie na niej…