Zapowiedź meczów Akademii Widzewa (16-19 listopada)

16 listopada 2023, 12:09 | Autor:

Powoli dobiega końca runda jesienna dla piłkarzy akademii Widzewa Łódź. Na murawę wybiegnie w najbliższych dniach osiem zespołów, choć dla wielu z nich będzie to już ostatnia tegoroczna potyczka o punkty. Ostatnie o zarazem bardzo ważne spotkanie rozegrają rezerwy, zaś juniorzy starsi będą chcieli w końcu zainkasować komplet oczek.

Tydzień temu rezerwy Widzewa wygrały u siebie z Polonią Piotrków Trybunalski i wywalczyły awans na pozycję lidera zmagań. Teraz łodzianie zrobią wszystko, aby ją utrzymać. Zadanie nie będzie jednak łatwe, ponieważ ostatnim rywalem w tej rundzie będzie AKS SMS Łódź, który także ma ambicje związane z walką o awans. W zupełnie innej sytuacji są juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni Łukasza Jonczyka tydzień temu zdobyli punkt w starciu z Polonią Warszawa, jednak nie daje on wiele w kontekście prób wyjścia ze strefy spadkowej. Potrzeba zwycięstw, a szansą na jego odniesienie będzie wyjazdowa potyczka z Arką Gdynia.

Nie zmienia się sytuacja juniorów młodszych, którzy wciąż muszą czekać na potknięcia rywali, aby wskoczyć na wyższą lokatę. Widzewiacy wygrywają swoje mecze wysoko, ale to samo czynią także przeciwnicy. Pozostaje kontynuować dobrą passę, a tym razem RTS zagra na wyjeździe z Pelikanem Łowicz. W komfortowej sytuacji są szesnastolatkowie, którzy już tydzień temu zapewnili sobie zwycięstwo w swojej lidze. W ostatniej kolejce zmagań podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego staną w szranki z AMS SMS Łódź. To spotkanie zostanie rozegrane przy ul. Milionowej, trzy godziny przed meczem rezerw.

Emocji nie powinno zabraknąć też w konfrontacjach, które stoczą najmłodsze roczniki. O nietypowej porze, bo w czwartkowy wieczór, na murawie pokażą się trampkarze, którzy zawalczą o punkty z Pogonią Zduńska Wola. Na nudę nie będą narzekać też reprezentanci ekipy do lat 14. Łodzianie zagrają u siebie z łowickim Pelikanem. Również w niedzielę o punkty postarają się ich o rok młodsi koledzy, którzy w planach mają spotkanie z rówieśnikami z Unii Skierniewice. Najmłodsi adepci futbolu zmierzą się natomiast z drużyną Milan Club Polonia Łódź.

Zapowiedź meczów Akademii Widzewa (16-19 listopada):

AKS SMS Łódź – Widzew II Łódź, 18 listopada, sobota, godz. 12:00
CLJ U-19: Arka Gdynia – Widzew Łódź, 19 listopada, niedziela, godz. 15:00
U-17: Pelikan Łowicz – Widzew Łódź, 17 listopada, piątek, godz. 19:00
U-16: AKS SMS Łódź – Widzew Łódź, 18 listopada, sobota, godz. 9:00
U-15: Widzew Łódź – Pogoń Zduńska Wola, 16 listopada, czwartek, godz. 20:20
U-14: Widzew Łódź – Pelikan Łowicz, 19 listopada, niedziela, godz. 13:00
U-13: Widzew Łódź – Unia Skierniewice, 19 listopada, niedziela, godz. 15:30
U-12: Widzew Łódź – Milan Club Polonia Łódź, 18 listopada, sobota, godz. 10:00

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x