Zwycięska niedziela rezerw

17 września 2017, 12:59 | Autor:

Dzień po remisie pierwszej drużyny Widzewa w Morągu, swoje spotkanie rozegrał zespół rezerw. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego pokonali w niedzielne przedpołudnie Termy Uniejów 3:1. Jest to dla nich dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Pomimo tego, że Widzew grał w sobotę, trener Franciszek Smuda nie zdecydował się na przesunięcie do „dwójki” piłkarzy, którzy mecz w Morągu spędzili na ławce rezerwowych. Z kadry pierwszej drużyny w Brzezinach byli zatem dostępni jedynie etatowi gracze rezerw: Konrad Reszka, Bartłomiej Gromek i Kamil Tlaga. Wszyscy zaczęli mecz w jedenastce.

Łodzianie objęli prowadzenie już w 10. minucie, gdy po asyście Gromka na listę strzelców wpisał się Krystian Oliński. Goście jednak błyskawicznie odpowiedzieli, a dośrodkowanie z rzutu wolnego na bramkę zamienił Piotr Matusiak. Chwilę później Widzew znów wygrywał, Gromek zaś do asysty dorzucił gola. Po takim szalonym początku, piłkarze obu drużyn opadli nieco z sił i pierwsza połowa skończyła się wynikiem 2:1.

Po przerwie oglądaliśmy dość wyrównane widowisko, a jedyną bramkę zdobył po pięknym strzale z rzutu wolnego Kamil Tlaga. Wygrana pozwoliła przesunąć się widzewiakom na 9. miejsce w tabeli. W następnej kolejce rywalem podopiecznych Jakuba Grzeszczakowskiego będą rezerwy Sokoła Aleksandrów Łódzki. Mecz w przyszłą niedzielę o 15 na stadionie im. Włodzimierza Smolarka.

Widzew II Łódź – Termy Uniejów 3:1 (2:1)
10′ Oliński, 15′ Gromek, 70′ Tlaga – 12′ Matusiak