3500 kibiców Widzewa wzięło udział w „Meczu Przyjaźni”

23 października 2018, 13:07 | Autor:

Spotkanie Widzewa z Ruchem Chorzów było prawdziwym świętem na trybunach. Przy ul. Cichej 6 stawił się komplet widzów, z których bardzo dużą grupę stanowili kibice z Łodzi. Przyjechali oni na Śląsk w sile około 3 500 osób!

Poniżej prezentujemy relację ze meczu autorstwa Wiary spod Zegara:

W pewnym śląskim mieście przy ulicy Cichej 6, w sobotę 20 października, po czterech latach od ostatniego meczu zgodowego, zjawiła się Czerwona Armia w sile ok. 3,5 tysiąca osób, by wspierać swoją drużynę w kolejnym zwycięstwie z rzędu oraz umacniać przyjacielskie relacje z kibicami niebieskiej szaRańczy.

Kibice Widzewa docierali na Górny Śląsk różnymi środkami transportu. Główna grupa składająca się z autokarów/busów/aut wyruszyła przed południem z „Serca Łodzi” i zameldowała się na miejscu przed godziną 16:00. Niektórzy na Śląsk zjeżdżali już w piątkowy wieczór, a jeszcze inni w sobotę rano. Finalnie, na dwie godziny przed meczem, w centrum Chorzowa roiło się od ludzi ubranych w czerwone barwy. Mimo deszczowej, jesiennej aury, czuć było wyjątkowy klimat meczu przyjaźni. Okoliczne knajpy i bary pękały w szwach. Paliła się pirotechnika i słychać było głośne śpiewy.

O godzinie 18:00 rozpoczął się mecz. Na trybunach komplet publiczności. Kibice z Łodzi zajęli łuk stadionu, począwszy od sektora gości, aż po trybunę prostą, na której mieści się młyn chorzowian. Poza tym sporo widzewiaków rozsianych na innych sektorach. Na płocie wywiesiliśmy 10 flag, takich jak: „Widzew Fanatycy”, „Widzewskie Fan Cluby”, „Czerwona Armia Widzewa”, „Widzew Łódź”, „1910”, „Pół Polski Łódzki Widzew”, „Red Gladiators”, „Fanatics”, „Ultras Widzew' z czaszką oraz „Władcy Miasta Włókniarzy WŁ”.

Szybko zdobyta bramka nakręca widzewską dzicz do jeszcze głośniejszych śpiewów. W repertuarze jak na okoliczności przypadło, intonowanych było wraz z całym stadionem wiele łączonych przyśpiewek. Po kolejnych bramkach spontanicznie odpalonych zostaje kilkanaście świeczek. Wyróżnienie należy się dla sektora zajmowanego przez najmłodszych bajtli, którzy dobrze bawili się na swoim sektorze prezentując minikartoniadę i transy na kijach.

Braterski pojedynek kończy się wynikiem 3:1 dla Widzewa, choć tego dnia był on sprawą drugorzędną. Tylko smutni panowie byli naprawdę smutni, nie mając okazji do interwencji oraz widząc fanów obu klubów, którzy w dobrych humorach opuszczali stadion, udając się na dalszą zakrapianą integrację, która dla niektórych trwała nawet do niedzieli wieczór. Do zobaczenia wiosną w Mieście Włókniarzy!

WIDZEW & RUCH NA ZAWSZE!

Subscribe
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
m4slo
2 lat temu

Trochę z innym tematem – Czy ktos zainteresowany kodem na B6

Adam
2 lat temu
Reply to  m4slo

[email protected] jak możesz udostępnij

m4slo
2 lat temu
Reply to  Adam

Poszło na maila :) miłego meczu. Do Widzewa

Pyniek
2 lat temu

Przepraszam że nie na temat ale potrzebuje 2 kody na zegar na mecz z GKS. Widzewskie pozdrowienie⚪

2 lat temu
Reply to  Pyniek

Jesli nadal zainteresowany zostaw kontakt to podesle dwa kody na zegar.

Adrian
2 lat temu
Reply to  Piotr

Jak masz jeszcze to ja chętnie przyjme

Adrian
2 lat temu
Reply to  Piotr
Łukasz
2 lat temu

Potrzebuje 1 kod na C na mecz z GKS
[email protected]

Michal
2 lat temu

Tyle samo Widzewa na wyjeździe co lks u siebie ha ha… Trzeba zbudować tam stadion tam jest potencjał ha ha ha

Tomasz1910
2 lat temu

Bedzie mial ktos jeden kod dla dzieciaka na sektor C?
priv [email protected]

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x