720 tys. zł dla piłkarzy i koszykarek
4 marca 2015, 16:43 | Autor: RyanUrząd Miasta Łodzi opublikował dziś w Biuletynie Informacji Publicznej wyniki konkursu na dotację dla miejskich klubów sportowych. O dofinansowanie starały się m.in. piłkarska i koszykarska sekcja Widzewa.
Decyzją urzędników RTS Widzew Łódź, w pierwszym półroczu 2015, będzie mógł liczyć na wsparcie szkolenia sportowego w wysokości 500 tysięcy złotych, czyli nieco mniej, jak w poprzednim okresie (wówczas klub otrzymał 5o tys. więcej).
Natomiast MUKS Widzew Łódź, prowadzący zespół koszykarek czerwono-biało-czerwonych, może liczyć na dotację rzędu 220 tysięcy złotych.
Środki, jakie w konkursie uzyskał piłkarski Widzew, będą jednak wypłacone pod warunkiem zgłoszenia do rozgrywek stadionu zastępczego. W protokole, jaki opublikowano w BIM, czytamy: „Ponadto Komisja Konkursowa zadecydowała również, że dotacja dla RTS Widzew Łódź S.A. zostanie przekazana po otrzymaniu przez Wydział Sporu UMŁ informacji z Polskiego Związku Piłki Nożnej potwierdzającej akceptację stadionu zastępczego oraz dopuszczenie do udziału ww. klubu w rundzie rewanżowej rozgrywek Pierwszej Ligi Piłki Nożnej”.








Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska