M. Broniszewski: „Każda gra służy budowaniu drużyny”
4 lutego 2018, 18:40 | Autor: Bercik
Asystent trenera Franciszka Smudy bardzo dobrze ocenia pierwszy tydzień ciężkich treningów drużyny Widzewa. Na zajęciach pojawiło się kilku nowych piłkarzy, niektórzy z nich już wykorzystali swoją szansę.
Oprócz normalnych zajęć na boisku, piłkarze Widzewa mieli dodatkowe zajęcia na siłowni, a w środę rozegrali mecz kontrolny z Termami Nerem Poddębice. Jak przyznaje Marcin Broniszewski, umiejętności poszczególnych piłkarzy najlepiej sprawdza się właśnie w sparingach. „Teoretycznie najlepiej takie rzeczy sprawdza się w grach kontrolnych, a my mieliśmy tylko jeden sparing. Gry, które mieliśmy codziennie po naprawdę ciężkich zajęciach, dają jednak duży obraz tego, co kto potrafi i na ile może być w stanie pomóc drużynie” – zaznaczył w rozmowie z widzew.com.
W ciągu ostatniego tygodnia na treningach zameldowało się kilku nowych graczy. Część z nich zdążyło przekonać do siebie Smudę. Mowa m.in. o Marku Zuziaku, który podpisał kontrakt z klubem. Blisko umowy jest również Dario Kristo. „Warunki do selekcji były według mnie idealne. Kristo dobrze się prezentuje nie tylko pod kątem warunków fizycznych, na które wszyscy zwracają uwagę. Posiada również odpowiednie umiejętności, z których zdawaliśmy sobie sprawę już wcześniej na podstawie analizy wideo” – komplementował zawodnika asystent „Franza”.
Tygodniowy cykl treningowy zakończyła dłuższa wewnętrzna gierka. W niej najlepiej spisali się nowi zawodnicy: Karol Stanek, Marcin Pieńkowski oraz Michał Przybylski. Wszyscy gracze zdobyli bramki, dając sygnał, że chcą walczyć o miejsce w wyjściowym składzie. „Próbujemy dobierać zawodników personalnie, sprawdzać jak funkcjonują indywidualnie i jako całość w danym zestawieniu. Dlatego ta dłuższa sobotnia gra była bardzo pożyteczna i na pewno tego typu jednostek treningowych będzie dużo więcej” – dodał na koniec Marcin Broniszewski.







Lech Poznań
Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok
Wisła Płock
Górnik Zabrze
Raków Częstochowa
Motor Lublin
Korona Kielce
Cracovia
GKS Katowice
Piast Gliwice
Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Legia Warszawa
Arka Gdynia
Widzew Łódź
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
Ząbkovia Ząbki
Wisła II Płock
KS CK Troszyn
Świt Nowy Dwór Maz.
Widzew II Łódź
Olimpia Elbląg
Lechia Tomaszów Maz.
Jagiellonia II Białystok
Broń Radom
GKS Bełchatów
GKS Wikielec
Mławianka Mława
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
A Broniszewski nie mógłby trenować też rezerw? Bo póki co słabo to wygląda.
Niestety ale nie mógłby. A dlaczego? Odpowiedź jest prosta, bo się poprostu do tego nie nadaje i tyle w temacie…
Koniec pompowania balonika, czas sie wziąść do roboty.
Jak Maciek Malesa treniwał Tmrf/rezerwy to wygrywalu wszystko. Po co było to zmieniać?