Podsumowanie 8. kolejki II ligi

8 września 2019, 14:58 | Autor:

Zmianę lidera przyniosła ósma seria gier w II lidze. Kolejne punkty straciła Stal Rzeszów, co wykorzystał Znicz Pruszków, który zrównał się z nią punktami, ale wyprzedził w tabeli dzięki korzystniejszemu bilansowi bramek.

Rzeszowianie w jednym z najciekawszych spotkań 8. kolejki mierzyli się z GKS Katowice. Wynik w pierwszej połowie otworzył doskonale znany kibicom z… ul. Bukowej Grzegorz Goncerz, który dał Stali prowadzenie. Po przerwie zawodnicy z Górnego Śląska jednak wyrównali, a do siatki z rzutu karnego trafił Maciej Stefanowicz.

Potknięcie dotychczasowego lidera wykorzystał Znicz, który w kończącym tę serię gier pojedynku rywalizował na wyjeździe z Olimpią Elbląg. Mecz był wyrównany, zaś o jego wyniku zadecydował w głównej mierze fatalny błąd Kamila Wengera, który nie zrozumiał się z bramkarzem Sebastianem Madejskim i pozwolił Pawłowi Moskwikowi na zdobycie gola. W drugiej połowie pruszkowianie podwyższyli na 2:0, a w końcówce dla gości trafił Przemysław Brychlik. Na nic więcej zespołu z Elbląga nie było jednak stać.

Na trzecie miejsce w tabeli awansował Górnik Łęczna, który w starciu na szczycie pokonał Resovię, choć jeszcze na pięć minut przed końcem przegrywał 0:1. Decydującą bramkę dla łęcznian zdobył wypożyczony z Widzewa Przemysław Banaszak. Kolejne trzy punkty dopisali sobie też Błękitni Stargard. Drużyna Adama Topolskiego odniosła zwycięstwo nad Gryfem Wejherowo.

Dość niespodziewanie na własnym terenie przegrała Bytovia Bytów. Jej pogromcami okazali się piłkarze Pogoni Siedlce, a na liście strzelców zapisał się Marcin Kozłowski. W dwóch pozostałych spotkaniach padły bezbramkowe remisy: Garbarnia Kraków podzieliła się punktami z Elaną Toruń, a Skra Częstochowa ze Stalą Stalowa Wola.

Przełożony z powodu powołań do reprezentacji mecz Lecha II Poznań Górnikiem Polkowice odbędzie się w środę, 18 września.