Widzew II Łódź – Włókniarz Pabianice 5:0 (2:0)

13 października 2019, 12:39 | Autor:

Kolejne bezproblemowe zwycięstwo odnieśli dziś piłkarze rezerw Widzewa! Prowadzący w tabeli ligi okręgowej łodzianie, wzmocnieni wieloma graczami pierwszej drużyny, wygrali z Włókniarzem Pabianice 5:0! Bramki zdobyli Rafał Wolsztyński, Christopher Mandiangu, Łukasz Zejdler, Marcel Sieroń i Filip Mihaljević.

Wyjściową jedenastkę drugiego zespołu stworzyli w komplecie zawodnicy „jedynki”. Oprócz strzelców goli, na boisku zaprezentowali się też Patryk Wolański, Łukasz TurzynieckiKamil PiskorskiSebastian RudolMarcel Pięczek, Marcel Gąsior, Adam Radwański Michael Ameyaw.

Tak jak można się było spodziewać, mecz rozpoczął się od przewagi widzewiaków. W 9. minucie świetną okazję miał Ameyaw, który po podaniu od Wolsztyńskiego w idealnej sytuacji trafił w słupek. Po chwili gracze zamienili się rolami – skrzydłowy dograł do napastnika, ale ten z bliska uderzył wprost w stojącego między słupkami Włókniarza Adriana Nowackiego. W Kilka minut golkiper spisał się jeszcze lepiej, efektownie parując główkę Wolsztyńskiego.

W 21. minucie w końcu udało się pokonać świetnie dysponowanego Nowackiego. Z pola karnego płasko po ziemi strzelił Wolsztyński i tuż przy słupku wpakował futbolówkę do siatki. Bramka wyraźnie dodała skrzydeł gospodarzom, którzy coraz częściej zaczęli grać kombinacyjnie i bardzo przyjemnie dla oka. Drugi gola padł jednak po indywidualnej akcji Mandiangu. Skrzydłowy dostał piłkę przed polem karnym i huknął w sam róg, podwyższając wynik na 2:0.

W dalszych fragmentach gry łodzianie praktycznie zamknęli przeciwnika na jego połowie i mogli strzelać kolejne bramki, ale brakowało im skuteczności. Dwie świetne okazje zmarnował Wolsztyński, a później jego śladem poszli Zejdler, który po świetnym rajdzie Pięczka lewą stroną huknął nad poprzeczką i Ameyaw, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Po stałym fragmencie gry gola kontaktowego mogli też zdobyć goście, gdy szansę miał Paweł Leonow. Na szczęście chybił i pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem widzewiaków.

Po zmianie stron obraz spotkania nie uległ zmianie. Na pierwszego gola w tej części meczu musieliśmy jednak czekać krócej, niż wcześniej. W 54. minucie, po akcji lewą stroną, futbolówkę otrzymał Zejdler, który bez problemu podwyższył rezultat. Gospodarze na tym nie zamierzali jednak poprzestać i po chwili trafili po raz czwarty! Tym razem na listę strzelców wpisał wprowadzony po przerwie do gry Marcel Sieroń.

W drugiej połowie na boisku pojawiło się kilku etatowych zawodników rezerw, którzy chcieli pokazać, że nie odstają poziomem od swoich kolegów z pierwszej drużyny. Dwie dobre okazje miał Kamil Drążczyk, ale najpierw strzelił obok słupka, a po chwili jego uderzenie obronił Nowacki. Skrzydłowy bramki nie zdobył, ale zanotował asystę, gdy po jego zejściu z prawego skrzydła do środka podał do Filipa Mihaljevicia, a ten umieścił futbolówkę w samym okienku.

W 76. minucie Chorwat mógł podwoić swój dorobek, przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem, a dobitka Sieronia również była niecelna. Kolejnego gola chciał też strzelić Wolsztyński, lecz jego uderzenie po ziemi z rzutu wolnego było zbyt lekkie. W końcówce Mihaljević trafił jeszcze do siatki, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0.

Rezerwy Widzewa wciąż mają komplet zwycięstw i w tabeli łódzkiej ligi okręgowej zajmują pierwszą pozycję, ale ich przewaga nad drugą Stalą Głowno wzrosła do pięciu punktów. Podopiecznych Jakuba Grzeszczakowskiego i Macieja Sobocińskiego kolejne ligowe starcie czeka w sobotę, 19 października, o 16:00, gdy w Rosanowie zmierzą się z tamtejszym LKS. Wcześniej zagrają jednak jeszcze w trzeciej rundzie okręgowego Pucharu Polski ze Zjednoczonymi Stryków. Ten mecz odbędzie się na Łodziance, w najbliższą środę o 16:30.

21′ Wolsztyński, 28′ Mandiangu, 54′ Zejdler, 57′ Sieroń, 67′ Mihaljević

Wolański – Turzyniecki, Piskorski, Rudol, Pięczek – Mandiangu (46′ Drążczyk), Gąsior (55′ Telestak), Radwański (46′ Sieroń), Zejdler (58′ Mihaljević), Ameyaw (78′ Malinowski) – Wolsztyński

Rezerwowi: Mikołajczak – Cieślak