Mecz z I-ligowcem na początek tureckiej części przygotowań
11 lutego 2020, 21:00 | Autor: Kamil
W poniedziałek wieczorem piłkarze Widzewa dotarli do Turcji, a już jutro rozegrają pierwszy z trzech zaplanowanych podczas obozu meczów. Podopieczni Marcina Kaczmarka zmierzą się z występującą w I lidze Stalą Mielec. To powinien być dla nich wartościowy sprawdzian.
Zespół z Podkarpacia przebywa na zgrupowaniu w Kargicak obok Alanyi o dwa dni dłużej, ale również nie mieli jeszcze okazji do rozegrania meczu. Wcześniej, jeszcze w Polsce, mielczanie pojawili się na boisku czterokrotnie: wygrali z Sandecją Nowy Sącz i Resovią, a także ulegli Wiśle Kraków oraz Stali Rzeszów.
Piłkarze Dariusza Marca mają za sobą świetną rundę jesienną. W tabeli I ligi zajmują drugie miejsce, ze stratą zaledwie dwóch punktów do pierwszej Warty Poznań. Wiosną z pewnością będą jednym z głównych kandydatów do awansu, zwłaszcza że zimą poważnie się wzmocnili. Do klubu przyszli m.in. doskonale znany przez kibiców Widzewa Robert Dadok czy mający za sobą występy w reprezentacji Polski Michał Żyro.
Stal z całą pewnością będzie więc dla widzewiaków bardzo wymagającym rywalem, a zarazem pierwszym poważnym testem dla trenera Kaczmarka, który będzie musiał poradzić sobie bez Przemysława Kity oraz Krystiana Nowaka. Obaj w sobotę zerwali więzadła krzyżowe i nie polecieli z drużyną do Turcji.
Szkoleniowiec łodzian ma do swojej dyspozycji dwóch nominalnych środkowych obrońców: Sebastiana Rudola i Daniela Tanżynę. Można się więc spodziewać, że to oni wystąpią jutro w pełnym wymiarze czasowym, chyba że sztab szkoleniowy zdecyduje, by dać szansę ogrania się „trójce” na tej pozycji, czyli Kamilowi Piskorskiemu. Wobec pauzy „Dixona”, jak na razie to przecież on jest kandydatem do wyjścia w podstawowym składzie na inaugurację rundy.
Nieco łatwiej będzie zastąpić Kitę. Na prawym skrzydle jego miejsce może zająć Henrik Ojamaa, a w ataku Adam Radwański lub Rafał Wolsztyński – oczywiście o ile dostępny będzie już Marcin Robak, który nie grał w trzech ostatnich spotkaniach. Jeżeli znów nie pojawi się na murawie, w wyjściowej jedenastce najprawdopodobniej znajdzie się miejsce i dla Radwańskiego, i dla Wolsztyńskiego.
Trener Kaczmarek od samego początku zapowiadał, że w miarę kolejnych sparingów więcej czasu na boisku spędzać będą podstawowi piłkarze i – nie licząc ostatniego meczu z KKS, gdy od początku wyszli dublerzy – tak się dzieje. Jutro powinno być podobnie, a skład powinien być już coraz bardziej zbliżony do tego, który 1 marca rozpocznie mecz z Olimpią Elbląg.
Starcie Widzewa ze Stalą odbędzie się na boisku należącym do ośrodka Goldcity Hotel w tureckim Kargicak. Pierwszy gwizdek sędziego planowany jest na godzinę 14:00 polskiego czasu. Niestety, tym razem nie będziemy w stanie przeprowadzić dla Was Relacji LIVE, ale postaramy się opisać przebieg spotkania na tyle, na ile będzie to możliwe.





 Górnik Zabrze
                                        Górnik Zabrze                 Jagiellonia Białystok
                                        Jagiellonia Białystok                 Wisła Płock
                                        Wisła Płock                 Cracovia
                                        Cracovia                 Lech Poznań
                                        Lech Poznań                 Korona Kielce
                                        Korona Kielce                 Zagłębie Lubin
                                        Zagłębie Lubin                 Raków Częstochowa
                                        Raków Częstochowa                 Pogoń Szczecin
                                        Pogoń Szczecin                 Legia Warszawa
                                        Legia Warszawa                 Radomiak Radom
                                        Radomiak Radom                 Widzew Łódź
                                        Widzew Łódź                 Arka Gdynia
                                        Arka Gdynia                 Motor Lublin
                                        Motor Lublin                 GKS Katowice
                                        GKS Katowice                 Lechia Gdańsk
                                        Lechia Gdańsk                 Termalica Nieciecza
                                        Termalica Nieciecza                 Piast Gliwice
                                        Piast Gliwice                
 Legia II Warszawa
                                        Legia II Warszawa                 Ząbkovia Ząbki
                                        Ząbkovia Ząbki                 Warta Sieradz
                                        Warta Sieradz                 ŁKS Łomża
                                        ŁKS Łomża                 Wigry Suwałki
                                        Wigry Suwałki                 Broń Radom
                                        Broń Radom                 Wisła II Płock
                                        Wisła II Płock                 Świt Nowy Dwór Maz.
                                        Świt Nowy Dwór Maz.                 Widzew II Łódź
                                        Widzew II Łódź                 Lechia Tomaszów Maz.
                                        Lechia Tomaszów Maz.                 GKS Bełchatów
                                        GKS Bełchatów                 KS CK Troszyn
                                        KS CK Troszyn                 Olimpia Elbląg
                                        Olimpia Elbląg                 GKS Wikielec
                                        GKS Wikielec                 Jagiellonia II Białystok
                                        Jagiellonia II Białystok                 KS Wasilków
                                        KS Wasilków                 Mławianka Mława
                                        Mławianka Mława                 Znicz Biała Piska
                                        Znicz Biała Piska