Została już tylko matematyka…
18 maja 2014, 17:26 | Autor: RyanNiezbędnym warunkiem do tego, by łodzianie zachowali jeszcze realne szanse na utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie, było zwycięstwo lub w najgorszym przypadku remis Zagłębia w meczu z Cracovią. Niestety w Lubinie miał miejsce najczarniejszy ze scenariuszy – „Pasy” wygrały 2:1 praktycznie kończąc zabawę.
Zwycięstwo, po golach Dawida Nowaka i Krzysztofa Nykiela (bramka dla gospodarzy autorstwa Aleksandra Kwieka), pozwala piłkarzom Mirosława Hajdo odskoczyć od Zagłębia i Widzewa aż na siedem punktów na trzy kolejki przed końcem sezonu. Do zdobycia pozostało co prawda jeszcze dziewięć oczek, ale trudno przypuszczać, by krakowianie i/lub Podbeskidzie polegli we wszystkich pozostałych spotkaniach, nawet gdyby łodzianie zdobyli komplet punktów.
Szanse na utrzymanie zmalały więc do absolutnego minimum i ratunkiem jest tylko matematyka. Warunkiem jest wygranie trzech ostatnich meczów i liczenie na to, że punkty tracić będą zawodnicy Cracovii, Podbeskidzia (najbliższy rywal widzewiaków) i Zagłębia (ostatni przeciwnik łodzian). Z wielką dozą prawdopodobieństwa można więc przypuszczać, że z ligi spadnie Widzew i właśnie „Miedziowi”. Trudno powiedzieć, że degradacja ta nie byłaby zasłużona – w obu przypadkach. Nadzieja jednak umiera ostatnia…








Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska