Decyzja ws. licencji jednak dopiero za tydzień
11 czerwca 2014, 18:41 | Autor: RyanKomisja ds. Licencji Klubowych nie wydała dziś decyzji w sprawie przyznania lub odmówienia Widzewowi licencji na grę w sezonie 2014/2015 w I lidze. Werdykt zapaść miał już dziś, ale okazało się, że poczekać trzeba będzie na niego do wtorku, 17 czerwca.
Widzew już w zeszłym tygodniu wysłał do PZPN zmodyfikowaną prognozę finansową, ale okazuje się, że Komisja zażądała jeszcze uzupełnienia niektórych elementów w dokumentacji, m.in. zaświadczenia o wypłaceniu zadłużenia wierzycielom z grup I i V – termin spłaty mijał w piątek. Dodatkowe dokumenty dotarły dopiero wczoraj.
Komisja ds. Licencji Klubowych w związku z tym potrzebować będzie jeszcze tygodnia (postanowienia zapaść mają 17.06) na rozpatrzenie sprawy Widzewa. Jest to o tyle niezrozumiałe, że tak naprawdę analizie poddana musi zostać tylko część całego wniosku (prognoza finansowa). Pozostałe kryteria zostały przecież spełnione już przy ubieganiu się o licencję na ekstraklasę. Zwłoka w decyzji Komisji, to problem dla klubu. W obliczu sporych ubytków personalnych trzeba szukać nowych piłkarzy oraz trenera. Brak oficjalnego potwierdzenia, że Widzew będzie występował w przyszłym sezonie w I lidze będzie mocno utrudniał negocjacje z kandydatami…








Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska