Widzew II bez pucharu

11 czerwca 2014, 19:27 | Autor:

Nie udało się godne zamknięcie sezonu i zmazanie plamy za spadek do IV ligi. Druga drużyna Widzewa przegrała rozgrywany w Tomaszowie Mazowieckim finał wojewódzkiego Pucharu Polski. Miejscowa Lechia okazała się lepsza wygrywając 3:2. Dla gospodarzy to druga wygrana w PP z rzędu.

Już w 11 minucie lechiści objęli prowadzenie po strzale Marcina Mireckiego.  Wyrównujący gol padł w 33 minucie, a jej autorem był Damian Warchoł. W drugiej połowie na ponowne prowadzenie Lechię wyprowadził Kacper Rakowski, pokonując Mateusza Wlazłowskiego w 66 minucie gry. Po ośmiu minutach znów jednak na tablicy wyników widniał remis, bo drugiego gola dla łodzian strzelił Jakub Czapliński, pokonując tym samym byłego bramkarza Widzewa, Artura Holewińskiego. W 84 minucie tomaszowianie dopięli w końcu swego – Kamil Cyran strzelił trzeciego gola, a wynik nie uległ już zmianie.

Choć mecz rozgrywano na boisku Lechii, to dopingu nie była pozbawiona drużyna Tomasza Kmiecika. Na stadionie pojawiło się kilkuset kibiców Widzewa, w tym większość fanów z miejscowego fan clubu, którzy starali się pomagać piłkarzom, bawili się także pirotechniką.
Wkrótce na WTM relacja i zdjęcia z tego wydarzenia!

Mecz był ostatnim akcentem sezonu 2013/2014 dla łodzian. Najprawdopodobniej był też ostatnim spotkaniem w historii tej drużyny. Coraz głośniej mówi się o tym, że z racji oszczędności w przyszłym sezonie Widzew zrezygnuje z prowadzenia rezerw.

Lechia Tomaszów Maz. – Widzew II Łódź 3:2 (1:1)
11′ Mirecki, 66′ Rakowski, 84′ Cyran – 33′ Warchoł, 74′ Czapliński