Trzy punkty przewagi rezerw po rundzie jesiennej
16 listopada 2020, 10:17 | Autor: Kamil
W weekend rozegrana została ostatnia kolejka rundy jesiennej w łódzkiej klasie okręgowej. Co prawda piłkarze drugiej drużyny Widzewa Łódź tylko zremisowali z Włókniarzem Pabianice, ale dzięki temu zachowali pierwsze miejsce w tabeli i niewielką przewagę nad resztą stawki.
Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego zgromadzili na swoim koncie czterdzieści jeden punktów – o trzy więcej niż zajmujący drugą pozycję LKS Różyca. Wicelider mógł doskoczyć do łodzian na jedno „oczko”, ale nie wykorzystał tej szansy, bo w niedzielę zaliczył remis z AKS SMS Łódź. Podium zamyka Włókniarz Pabianice (37 punktów), a walki o awans nie powinni też odpuścić Start Brzeziny (36 punktów) i GKS Ksawerów (33 punkty).
Kto będzie najgroźniejszym rywalem widzewiaków w rundzie wiosennej? Naszym zdaniem piłkarze z Pabianic oraz Brzezin, ponieważ w Różycy nawet nie ukrywają, że IV liga niespecjalnie ich na ten moment interesuje. „Celem Różycy nie jest awans, przynajmniej nie w tym sezonie. Nasz zespół składa się z czternastu trenerów i dopiero co awansowaliśmy do klasy okręgowej” – powiedział w rozmowie z WTM obrońca Rafał Chorąży.
Jeżeli sytuacja epidemiczna w Polsce nie pokrzyżuje planów, tak jak miało to miejsce w tym roku, rozgrywki mają zostać wznowione w połowie marca i trwać do czerwca. Czerwono-biało-czerwoni przystąpią do nich z korzystnej pozycji wyjściowej, ale wiosną będą musieli udowodnić, że awans im się należy, zwłaszcza w starciach z najsilniejszymi, z którymi jesienią mieli sporo problemów. Promocję do IV ligi wywalczy tylko jeden zespół.
Tabela łódzkiej klasy okręgowej po rundzie jesiennej:
1. Widzew II Łódź – 41 pkt
2. LKS Różyca – 38 pkt
3. Włókniarz Pabianice – 37 pkt
4. Start Brzeziny – 36 pkt
5. GKS Ksawerów – 33 pkt
6. AKS SMS Łódź – 29 pkt
7. Sokół II Aleksandrów Łódzki – 28 pkt
8. KAS Konstantynów Łódzki – 27 pkt
9. UKS SMS Łódź – 25 pkt
10. Zawisza Rzgów – 24 pkt
11. Termy Uniejów – 23 pkt*
12. Victoria Rąbień – 22 pkt
13. KS II Kutno – 19 pkt*
14. KKS Koluszki – 17 pkt
15. GLKS Sarnów/Dalików – 15 pkt
16. Orzeł Parzęczew – 14 pkt
17. GLKS Dłutów – 8 pkt
18. PTC Pabianice – 0 pkt
* mecz zaległy







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Jagiellonia II Białystok
KS CK Troszyn
KTS Weszło Warszawa
Lechia Tomaszów Maz.
ŁKS Łomża
ŁKS II Łódź
Mazovia Mińsk Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
Olimpia Zambrów
Pelikan Łowicz
Polonia Lidzbark Warm.
Świt Nowy Dwór Maz.
Warta Sieradz
Widzew II Łódź
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Ząbkovia Ząbki
Ależ Różyca ma rozbudowany sztab szkoleniowy: 14 trenerów, brawo!