CLJ U-15: Pożegnalna porażka widzewiaków

16 listopada 2020, 17:54 | Autor:

W niedzielę ostatnie spotkanie w ramach Centralnej Ligi Juniorów U-15 rozegrali trampkarze łódzkiego Widzewa. Podopieczni Tomasza Kmiecika pojechali do Elbląga na mecz z tamtejszą Olimpią i liczyli na udane zakończenie rundy. Niestety, nie udało im się to, bo przegrali 0:1.

Czerwono-biało-czerwoni byli faworytami tego starcia, ale – podobnie jak kilka tygodni wcześniej na Łodziance – nie potrafili znaleźć recepty na dobrze funkcjonującą defensywę elblążan. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, jednak na początku drugiej za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał obrońca gospodarzy, Marcel Prystupa. Wydawało się, że dla przyjezdnych to świetna okazja do zmiany rezultatu.

I wynik rzeczywiście się zmienił, ale bramkę zdobyli niestety zawodnicy Olimpii. W 68. minucie do siatki trafił Dorian Tomankiewicz i – jak okazało po kwadransie – zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Co ciekawe, gracze z Elbląga kończyli to starcie w… dziewiątkę, bo na cztery minuty przed końcem zawodów czerwoną kartkę otrzymał także Maciej Kulikowski. Na nic to już jednak nie wpłynęło.

Pomimo porażki, widzewiacy zakończyli rundę jesienną na siódmym miejscu, z dorobkiem pięciu punktów, na który złożyło się jedno zwycięstwo oraz dwa remisy. Podopieczni Tomasza Kmiecika opuszczają Centralną Ligę Juniorów U-15, zaś w kolejnej rundzie rywalizowali będą w I lidze wojewódzkiej. Z uwagi na zmiany w organizacji rozgrywek, wiosną o powrót na centralny szczebel powalczą jednak już nie oni, a ich młodsi koledzy z rocznika 2007.

CLJ U-15: Olimpia Elbląg – Widzew Łódź 1:0 (0:0)
68′ Tomankiewicz

Olimpia:
Wysocki – Giza, Tomankiewicz, Piróg, Prystupa – Groszyk, Sznajder, Tobojka, Kulikowski, Winiarczyk (56′ Kiełpiński) – Szablak

Rezerwowi: F. Zabłocki – Czapliński, M. Zabłocki, Grzywacz, Dettlaff

Gabrysiak – Jendryka, D. Dziura, Sianos, Florczak – A. Dziura (70′ Wiśniewski), Ważny, Musialski, Dębowski, Sypniewski (48′ Sulikowski) – Styś (57′ Żak)

Rezerwowi: Maciejewski – Lachowski

Żółte kartki: Prystupa, Groszyk – D. Dziura

Czerwone kartki: Prystupa (53. minuta, za drugą żółtą), Kulikowski (76. minuta, za faul)

Sędzia: Marcin Miłoszewski (Iława)