Minuta ciszy poprzedziła mecz z Resovią
16 listopada 2020, 13:42 | Autor: Kamil
Zanim w sobotę rozpoczął się mecz podopiecznych Enkeleida Dobiego z Resovią, piłkarze, trenerzy oraz nieliczne grono pozostałych osób zgromadzonych na trybunach „Serca Łodzi” minutą ciszy uczciła pamięć dwóch niezwykle zasłużonych widzewiaków.
11 listopada 2008 roku zmarł Ludwik Sobolewski, którego postać powinien znać każdy kibic czerwono-biało-czerwonych. To prezes, który od zera zbudował Wielki Widzew. Pod jego rządami łodzianie dwa razy zdobyli mistrzostwo Polski, a przede wszystkim stoczyli pamiętne boje w europejskich pucharach. Więcej na jego temat pisaliśmy TUTAJ.
Dokładnie osiem lat później, 11 listopada 2016 roku, dowiedzieliśmy się o śmierci Marka Pięty. Świetny napastnik zdobył dla Widzewa dziewiętnaście bramek – najbardziej pamiętne w starciach z Juventusem w sezonie 1980/1981. Później wyjechał do Niemiec, a po zakończeniu kariery założył Polski Związek Piłkarzy, pomagał też w reaktywacji klubu.
Cześć Ich Pamięci!







Legia Warszawa
Górnik Zabrze
Cracovia
Lech Poznań
Zagłębie Lubin
Pogoń Szczecin
GKS Katowice
Widzew Łódź
Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Śląsk Wrocław
Motor Lublin
Piast Gliwice
Wisła Płock
Radomiak Radom
Wieczysta Kraków
Raków Częstochowa 
KTS Weszło Warszawa
Widzew II Łódź
Mazovia Mińsk Maz.
Pelikan Łowicz
Lechia Tomaszów Maz.
Wigry Suwałki
Olimpia Zambrów
Świt Nowy Dwór Maz.
Wisła II Płock
Jagiellonia II Białystok
Olimpia Elbląg
Ząbkovia Ząbki
Warta Sieradz
Mławianka Mława
ŁKS Łomża
Polonia Lidzbark Warm.
KS CK Troszyn
ŁKS II Łódź