M. Lewandowski: „Czeka nas trudne zadanie”
19 listopada 2020, 19:25 | Autor: Kamil
Mariusz Lewandowski będzie miał jutro pierwszą okazję, by zmierzyć się z łódzkim Widzewem w roli trenera. Szkoleniowiec Termaliki Nieciecza nie dał się niestety namówić na tradycyjną przedmeczową rozmowę z WTM, ale udzielił wywiadu klubowej telewizji „Słoni”. O czym mówił?
Ostatnie spotkania podopiecznych byłego reprezentanta Polski obfitowały w mnóstwo emocji. Lewandowski liczy jednak na to, że tym razem będzie inaczej. „Tak się złożyło, że w ostatnich meczach dramaturgia była do samego końca. Nie chciałbym, żeby nasi kibice musieli to przeżywać, ale piłka nożna jest takim sportem, w którym czasem trudno tych emocji uniknąć. Jak na razie wychodzimy z tego wszystkiego cali, jednak życzyłbym sobie, żeby było trochę spokojniej” – powiedział opiekun jutrzejszych gospodarzy.
Termalica zajmuje drugie miejsce w tabeli I ligi, ale jej trener przestrzega przed lekceważeniem jakiegokolwiek rywala. „Tabela na pewno pokazuje pewne symptomy – kto w jakim miejscu się na ten moment znajduje. Każdy mecz jest jednak piekielnie trudny, do każdego trzeba się bardzo dobrze przygotować. To nie jest tak, że zespoły z niższych miejsc są słabsze od tych z wyższych pozycji. Musimy sobie jasno powiedzieć, że każde spotkanie w tej lidze jest wyrównane. My tak do tego podchodzimy” – stwierdził 41-latek.
A co szkoleniowiec powiedział o swoim najbliższym przeciwniku? „Początek może nie był zbyt udany w jego wykonaniu, ale widać, że teraz ma dużo lepsze wyniki. Gra również jest zdecydowana lepsza niż ta w pierwszych meczach. Widzew ma w swoich szeregach wielu doświadczonych zawodników, którzy stanowią o sile tego zespołu. Mamy dużo odpraw taktycznych, żeby wiedzieć, jak zneutralizować przeciwnika, ale to będzie trudne zadanie. Mam nadzieję, że odrobimy pracę domową i pokażemy to na boisku” – zakończył Lewandowski.
Foto: Termalica Nieciecza







Legia Warszawa
Górnik Zabrze
Cracovia
Lech Poznań
Pogoń Szczecin
Zagłębie Lubin
Wisła Kraków
GKS Katowice
Widzew Łódź
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Śląsk Wrocław
Motor Lublin
Piast Gliwice
Wisła Płock
Radomiak Radom
Wieczysta Kraków
Raków Częstochowa 
KTS Weszło Warszawa
Widzew II Łódź
Mazovia Mińsk Maz.
Pelikan Łowicz
Lechia Tomaszów Maz.
Wigry Suwałki
Olimpia Zambrów
Świt Nowy Dwór Maz.
Wisła II Płock
Jagiellonia II Białystok
Olimpia Elbląg
Ząbkovia Ząbki
Warta Sieradz
Mławianka Mława
ŁKS Łomża
Polonia Lidzbark Warm.
KS CK Troszyn
ŁKS II Łódź
A kto u nich nie zagra za kartki i kontuzje? W ostatnim mecxu nie grało 3 podstawowych obrońców. Mają grozny przód np. Gergel
Lewandowski kurtuazyjnie mówi , że czeka ich trudne zadanie a w myślach ma już 3 punkty.
Już po wywiadzie widać, że Pan Mariusz żadnego meczu Widzewa nie oglądał.
Albo że w przeciwieństwie do ciebie zna się na piłce nożnej.
Albo kultura nie jest mu obca! Szacunek do przeciwnika również!
Jedziemy tam jako,Widzew Łódź, Brawo Dobi , pozdrowienia dla trenera, z za małej wody! Tylko Widzew ! Wygramy DOBI Wygramy !
Mecz zagadka :) bo kazda seria kiedys musi sie skończyc jak ostatnio Łks-owi :) wiec moze dzis czas na Termalice ? kto wie :) rózne piłka platała figle :) napewno myśle ze dwie bramki padna w meczu ale co i jak to nie umiem stwierdzić :) faworytem jest Termalice ze wzgledu wyników i tabeli ale jesli chodzi o nazwe WIDZEW ze tam wjezdza to termalica swoja nazwa jest dekade nizej :)