M. Broniszewski: „Musimy zagrać skutecznie”

19 listopada 2020, 14:24 | Autor:

Piłkarze Widzewa Łódź odbyli dziś ostatni trening przed wyjazdem na jutrzejszy mecz z Termalicą Nieciecza. Przy okazji zajęć, głos zabrał też drugi trener Marcin Broniszewski, który poruszył tematy związane z przygotowaniami do piątkowego spotkania. O czym mówił?

O planie na mecz

„Musimy zagrać przede wszystkim skutecznie, bo z tym mamy problem w ostatnich spotkaniach. W każdym meczu stwarzamy sobie dogodne sytuacje, o czym świadczą statystyki. Najistotniejsze jest jednak to, żeby zacząć wykorzystywać ich jak najwięcej.”

O nadrobieniu zaległości treningowych

„Sporą część tych zaległości już nadrobiliśmy, zwłaszcza jeśli chodzi o motorykę czy technikę czucia piłki. U wielu zawodników udało się podnieść te aspekty na wyższy poziom, szczególnie u tych, którzy przebywali w izolacji. Co do funkcjonowania całego zespołu, mamy jeszcze trochę do zrobienia, a w każdym treningu odczuwamy jeszcze ten rozbrat.”

O chęci dominowania

„Takie jest nasze nastawienie, taki mamy model gry od samego początku. Chcemy dominować, utrzymywać się przy piłce. Zdarzyło się kilka meczów, w których nie udało się tej dominacji narzucić, ale wydaje mi się, że wracamy na dobry tor. Zaczynamy podążać w dobrym kierunku i oby przełożyło się to na komplet punktów w Niecieczy”.

O najbliższym przeciwniku

„Tak samo jak każdy zespół, Termalica również ma swoje słabsze strony. Mam wrażenie, że zdiagnozowaliśmy je w stu procentach. To są elementy, na których będziemy bazowali i starali się je wykorzystać. Przede wszystkim, nadal skupiamy się jednak na własnym sposobie gry, który będziemy chcieli narzucić przeciwnikowi.”

O powrocie do zdrowia Karola Czubaka

„Dla Karola każdy dzień treningu z zespołem jest progresem, który będzie widoczny już w następnych spotkaniach. Mam nadzieję, że będzie mógł on pojawiać się na boisku w większym wymiarze, bo przecież po to tutaj przyszedł. Dopadła go kontuzja, ale myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku.”

O formie Marcina Robaka

„Wszystko bierze się z olbrzymiego doświadczenia Marcina. Mam jednak wrażenie, że to również jego olbrzymia ambicja i chęć udowodnienia, że mimo blisko czterdziestu lat na karku wciąż można zdobywać bramki. Dla każdego napastnika to jest największa satysfakcja, niezależnie od poziomu rozgrywkowego. Każdy snajper kocha wygrywać.”

Podziękowania dla mediów klubowych Widzewa za udostępnienie materiału.

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x