W. Stępień: „Walki nie można nam odmówić”
7 grudnia 2020, 19:15 | Autor: Kamil
W niedzielny wieczór koszykarki Widzewa Łódź rywalizowały w Hali Parkowej z PTK Pabianice. Podopieczne Piotra Niewiadomskiego długo dotrzymywały kroku przeciwniczkom, ale w trzeciej kwarcie spuściły z tonu i ostatecznie przegrały 53:62. Jedną z wyróżniających się postaci wśród gospodyń była Wiktoria Stępień.
Niska skrzydłowa zdobyła dla czerwono-biało-czerwonych dwadzieścia punktów, a do tego trzykrotnie trafiła zza linii za trzy. Jak oceniła wczorajsze spotkanie? „Zabrakło nam przede wszystkim centymetrów pod koszem. Dziewczyny dają z siebie tyle, ile mogą, ale muszą zmagać się z rywalkami wyższymi o pół głowy. Walki na pewno nie można nam odmówić. Takie zawodniczki jak Ewelina Gala prezentują jednak bardzo wysoki poziom. Nie dały nam taryfy ulgowej i po prostu były lepsze” – krótko skomentowała zawodniczka Widzewa.
Od kilku meczów łodzianki grają bardzo małą rotacją, a rezerwowe pojawiają się na parkiecie na krótko. To było powodem, że przeciwko PTK gospodyniom zabrakło siły. „Dajemy z siebie wszystko, ale trudno jest grać tak małą rotacją. Nie udało nam się dotrzymać kroku rywalkom do końca. Na ławce zawsze jest burza mózgów, trener korzysta z naszych rad, bo czasami sytuacja z boku wygląda zupełnie inaczej niż z perspektywy boiska” – stwierdziła Stępień.
Widzewianka liczy na to, że wkrótce do gry powróci zmagająca się z urazem Wiktoria Zapart. Jej obecność podwyższy średnią wzrostu w zespole trenera Niewiadomskiego, a przede wszystkim pozwoli na więcej odpoczynku podstawowym zawodniczkom. „Bardzo czekamy na Wiktorię, która wciąż się rehabilituje. Pojawia się jednak na treningach, cały czas jest z drużyną. Gdy wróci, to nasza sytuacja na pewno bardzo się poprawi, a do tego da nam dużo centymetrów pod koszem” – dodała na zakończenie rozmowy koszykarka.
Po pierwszej części sezonu regularnego, Widzew zajmuje w tabeli grupy B I ligi czwartą pozycję, z bilansem pięciu zwycięstw i czterech porażek. W najbliższą niedzielę czerwono-biało-czerwone zmierzą się na wyjeździe z Tęczą Leszno, z którą na początku października wygrały czternastoma punktami. Do play-offów awansuje po osiem najlepszych drużyn z każdej z grup, a walka toczyć się będzie o jedno miejsce dające grę w Basket Lidze Kobiet.







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska