Zapowiedź meczów Akademii Widzewa (20-21 marca)
20 marca 2021, 08:00 | Autor: Kamil
Choć było to dość mocno zagrożone, ostatecznie prawie wszystkie zaplanowane na najbliższy weekend mecze drużyn Akademii Widzewa dojdą do skutku. W rundzie wiosennej o awans do Centralnej Ligi Juniorów w swoich kategoriach wiekowych powalczą trzy zespoły czerwono-biało-czerwonych.
Już od dwóch tygodni na boiskach prezentują się juniorzy starsi, którzy występują w Lidze Makroregionalnej U-19. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego oraz Michała Czaplarskiego nie zaczęli jednak wiosny dobrze – najpierw przegrali z MKS Polonią Warszawa 1:5, a później z GKS Bełchatów 0:1. Awans do CLJ U-18 wywalczy tylko zwycięzca rozgrywek, więc jeżeli łodzianie chcą liczyć się jeszcze w grze, absolutnie nie mogą już tracić punktów. W niedzielę zmierzą się przy ul. Małachowskiego z Nakim Olsztyn i raczej powinni być dość wyraźnymi faworytami. Pierwszy gwiazdek sędziego usłyszymy o godzinie 14:30. Jeżeli nic się nie zmieni, to starcie ma być transmitowane przez Widzew TV.
Apetyt na grę w CLJ U-17 mają także juniorzy młodsi, którzy dziś rozpoczną rywalizację w I lidze wojewódzkiej. Zapowiada się ona ciekawie, zwłaszcza że miejsce w barażu również zapewni sobie tylko wygrany, zaś w stawce są dwa inne silne łódzkie zespoły, ŁKS i AKS SMS. Widzewiacy rozpoczną zmagania od domowej potyczki ze Szkółką Piłkarską Sławomir Chałaśkiewicz, a jej przebieg zrelacjonujemy na naszym Twitterze. W sobotę na Łodziance pojawi się też młodszy rocznik bloku B. On zagra z Pogonią Zduńska Wola.
Blok C, czyli roczniki 2006 i 2007, czeka dwumecz z Andrespolią Wiśniowa Góra. Dla tej drugiej drużyny, prowadzonej od tego roku przez Tomasa Pereirę, będzie to początek walki o CLJ U-15, a konkretniej o baraże do niej. Dzisiaj wiosna zacznie się także dla najmłodszych graczy czerwono-biało-czerwonych. 13-latkowie mierzyć się będą na wyjeździe z Pelikanem Łowicz, zaś 12-latkowie podejmą na własnym terenie Jutrzenkę Bychlew. Wszystkie spotkania rozegrane zostaną przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i bez udziału kibiców.
Mecze drużyn Akademii Widzewa (20-21 marca):
LM U-19: Widzew Łódź – Naki Olsztyn, 21 marca (niedziela), godz. 14:00
U-17: Widzew Łódź – SPSCH, 20 marca (sobota), godz. 10:00
U-16: Widzew Łódź – Pogoń Zduńska Wola, 20 marca (sobota), godz. 13:30
U-15: Widzew Łódź – Andrespolia Wiśniowa Góra, 20 marca (sobota), godz. 18:30
U-14: Andrespolia Wiśniowa Góra – Widzew Łódź, 21 marca (niedziela), godz. 16:00
U-13: Pelikan Łowicz – Widzew Łódź, 20 marca (sobota), godz. 10:00
U-12: Widzew Łódź – Jutrzenka Bychlew, 20 marca (sobota), godz. 16:30







Lech Poznań
Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok
Wisła Płock
Górnik Zabrze
Raków Częstochowa
Motor Lublin
Korona Kielce
Cracovia
GKS Katowice
Piast Gliwice
Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Legia Warszawa
Arka Gdynia
Widzew Łódź
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wisła II Płock
Wigry Suwałki
Ząbkovia Ząbki
KS CK Troszyn
Świt Nowy Dwór Maz.
Widzew II Łódź
Olimpia Elbląg
Lechia Tomaszów Maz.
Jagiellonia II Białystok
Broń Radom
GKS Bełchatów
GKS Wikielec
Mławianka Mława
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Jesteśmy zawsze tam gdzie nasz Widzewek gra aejao aejao