Arka umacnia się w szóstce

20 marca 2021, 14:48 | Autor:

Zakończyły się już trzy mecze dwudziestej pierwszej kolejki I ligi. W najbardziej interesującym, również kibiców Widzewa Łódź spotkaniu, długo zanosiło się na remis, ale ostatecznie to Arka Gdynia była w stanie skromnie wygrać z Miedzią Legnica. Dzięki temu umocniła się w najlepszej szóstce tabeli.

Gdynianie liczyli na rehabilitację po dwóch wcześniejszych wpadkach i dobrze rozpoczęli zawody, bo prowadzenie nieco ponad po pół godzinie gry dał im Christian Aleman. Podopiecznym Jarosława Skrobacza jeszcze przed przerwą udało się jednak wyrównać, a zrobił to Krzysztof Drzazga. W drugiej połowie więcej z gry miała Miedź, ale nie potrafiła tego przekuć na zdobycz bramkową. Wydawało się, że starcie zakończy się remisem, lecz na siedem minut przed końcem w polu karnym sfaulowany został Fabian Hiszpański. Jedenastkę na gola zamienił Mateusz Żebrowski, dając Arce awans na piąte miejsce.

Można żałować takiego wyniku, bo gdyby potyczka w Legnicy zakończyła się podziałem punktów, to widzewiacy mogliby zbliżyć się do strefy barażowej na zaledwie dwa „oczka”. Zwycięstwo w Olsztynie pozwoli jednak czerwono-biało-czerwonym nie tylko zrównać się dorobkiem z Miedzią, ale też przeskoczyć Odrę Opole, bo zespół prowadzony przez Piotra Plewnię zremisował w piątek z Sandecją Nowy Sącz 1:1. W drugim rozegranym tego dnia spotkaniu Górnik Łęczna przegrał u siebie z Koroną Kielce 0:1, przez co po zakończeniu kolejki może wypaść z dwójki. Następne mecze tej serii gier dzisiaj, jutro, a także w środę.