Kibole, jedziemy na mecz z Sandecją!
4 marca 2015, 17:55 | Autor: RedakcjaW najbliższą sobotę łódzki Widzew rozegra swój inauguracyjny mecz rundy wiosennej sezonu 2014/2015 piłkarskiej I ligi. Będzie to również pierwszy mecz, który Widzew rozegra w roli gospodarza na tymczasowym stadionie w Byczynie z powodu remontu naszej świątyni przy al. Piłsudskiego 138 w Łodzi.
Niestety, mecz ten na podstawie wspólnej decyzji klubowych pseudo działaczy, urzędasów oraz związkowych działaczy z PZPN ma odbyć się bez naszej obecności. Początkowo informowano, że decyzją Wojewody pierwszy mecz w rundzie wiosennej odbędzie się z ograniczeniem do 1000 osób (zakaz organizowania imprezy masowej za wydarzenia na ostatnim meczu na stadionie przy al. Piłsudskiego 138). Jednak z czasem komuś coś się odmieniło i ostatecznie usłyszeliśmy, że inauguracje w Byczynie Widzew rozegra na prawie pustym stadionie. Prawie pustym, bo dziennikarze oraz co ciekawe „zaproszeni goście klubu” na stadion będą mogli wejść. Wygląda więc na to, że w sobotę nie jesteśmy mile widziani w tej pod poddębickiej miejscowości.
Jako, że jednak jesteśmy kibolami łódzkiego Widzewa i powszechnie wiadomo, że żadne zakazy nas nie zatrzymają. spieszymy zakomunikować, że w dniu dzisiejszym:
Stowarzyszenie Fanatycy Widzewa zgłosiło zgromadzenie publiczne na dzień 7 marca w miejscowościach Poddębice i Byczyna. Celem zgromadzenia będzie „publiczne demonstrowanie niezadowolenia społecznego spowodowanego decyzją administracyjną Wojewody Łódzkiego oraz wynikające z niego utrudnianie równego dostępu obywateli do dóbr kultury”
Początek zgromadzenia zaplanowano na godzinę 13:00 na Placu Kościuszki w Poddębicach. Uformowany zostanie tam pochód, który przejdzie ulicami miasta Poddębic do sąsiadującej z nim miejscowości Byczyna.Zgromadzenie będzie miało oczywiście pokojowy charakter i serdecznie zapraszamy na nie również wszystkich okolicznych mieszkańców, którzy sympatyzują z Widzewem.
O godzinie 14:00 rozpocznie się mecz łódzkiego Widzewa z Sandecją Nowy Sącz, który oczywiście zamierzamy obejrzeć, wspierając drużynę w walce o utrzymanie I ligi. Na stadion nie będziemy mogli wejść, jednak infrastruktura stadionu i i jego okolica z całą pewnością pozwoli nam obejrzeć to spotkanie i zaznaczyć swoją obecność w warunkach nie dużo gorszych, niż te, które są przygotowywane naprędce przez pseudo działaczy na tymczasowo montowanych trybunkach stadionu. Wszak o tym, że na Widzewie grać nie będzie można. wiadomo było „tylko” od ponad roku…








Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska