CLJ U-19: Porażka z wyżej notowaną Wartą
8 kwietnia 2024, 19:15 | Autor: Michał
Porażkę ponieśli w miniony weekend rywalizujący w Centralnej Lidze Juniorów juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni Łukasza Jonczyka udali się na mecz z wyżej notowaną Wartą Poznań i do przerwy prowadzili 1:0. Niestety, po zmianie stron to rywale okazali się skuteczniejsi i wygrali to spotkanie 3:1.
W porównaniu do przegranego tydzień temu meczu z Górnikiem Zabrze, w składzie łodzian doszło do czterech zmian. W bramce pojawił się Jakub Mistygacz, a w formacji obronnej Antoni Poborski zastąpił Jakuba Adrianowskiego. Wyżej szansę na grę otrzymał Jakub Zając, który dał odpocząć Bartoszowi Krukowi, a także Kajetan Radomski, który zastąpił Antoniego Kozłowskiego. W pierwszej połowie łodzianie nie ulegali wyżej notowanemu rywalowi i pod koniec regulaminowego czasu gry , a dokładnie w 40. minucie, udało się otworzyć wynik, gdy na listę strzelców wpisał się Kamil Andrzejkiewicz.
Do drugiej połowy goście przystąpili bez zmian w składzie i choć początkowo udawało się utrzymywać prowadzenie, „Zieloni” w końcu doprowadzili do wyrównania. W 65. minucie stojącego między słupkami Mistygacza pokonał bowiem Marcel Juszczak. Sztab Widzewa reagował na wydarzenia boiskowe zmianami – na murawie meldowali się Nikodem Stachowicz i Kajetan Supczinski. Niestety w końcu Warta dopięła swego i wyszła na prowadzenie. Do siatki trafił Filip Tonder, który w jesiennym starciu strzelił widzewiakom aż trzy bramki. Zespół z Łodzi próbował jeszcze odwrócić losy tego pojedynku, ale ten został zamknięty w doliczonym czasie gry, gdy po raz drugi z gola cieszył się Tonder.
Juniorzy starsi Widzewa przegrali z Wartą Poznań 1:3 i wciąż pozostają w strefie spadkowej CLJ. W najbliższych tygodniach drużyna rozegra spotkania z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie. Za tydzień przeciwnikiem będzie ostatnia w stawce Sandecja Nowy Sącz.
Warta Poznań – Widzew Łódź 3:1 (0:1)
65′ Juszczak, 78′, 90+6′ Tonder, – 40′ Andrzejkiewicz
Warta:
Topolski – Juszczak, Janik (65′ Dolata), Kordus (80′ Żendełek), Lechowicz (65′ Jasiński), Nowik (55′ Adamowicz), Pawłowski, Pituch (50′ Pechnicki), Rola (83′ Jóskowski), Smuniewski (87′ Wanat), Tonder
Rezerwowi: Nowakowski – Jechura
Trener: Kamil Szulc
Widzew:
Mistygacz – Grobel, Piętka, Poborski, Grzejszczak – Musialski (87′ Wołoszyn), Madej, Zając (73′ Stachowicz) – Welter, Andrzejkiewicz, Radomski (75′ Supczinski)
Rezerwowi: Józwik – Chyszpolski, Kozłowski, Kruk, Sianos, Starbała
Trener: Łukasz Jonczyk
Żółte kartki: Nowik, Piechnicki, Juszczak, Jóskowski – Musialski, Radomski, Grzejszczak
Sędzia: Piotr Wiśniewski (Bydgoszcz)







Lech Poznań
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa
Wisła Płock
Zagłębie Lubin
Radomiak Radom
Pogoń Szczecin
Piast Gliwice
Legia Warszawa
Korona Kielce
Motor Lublin
Cracovia
Lechia Gdańsk
Widzew Łódź
Arka Gdynia
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Lechia Tomaszów Maz.
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
GKS Bełchatów
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Prawdopodobny spadkowicz z 1 ligi ma lepsze u-19 niż 8 drużyna Ekstraklasy. Ta sama drużyna Ekstraklasy ma rezerwy na absolutnie niepoważnym piątym poziomie rozgrywkowym.
To chyba już najwyższy czas na kolejny awans i podwyżkę dla Pana Kleksa zarządzającego tą wspaniałą magiczną akademią.
Obrona gra dramatycznie na wiosnę. Tracimy przynajmniej 3 gole co mecz. Jeśli w klubie chcą żebyśmy w następnym sezonie grali na poziomie centralnym to trzeba już się zastanowić czy to nie czas na zmianę trenera.