CLJ U-19: Porażka z wyżej notowaną Wartą

8 kwietnia 2024, 19:15 | Autor:

Porażkę ponieśli w miniony weekend rywalizujący w Centralnej Lidze Juniorów juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni Łukasza Jonczyka udali się na mecz z wyżej notowaną Wartą Poznań i do przerwy prowadzili 1:0. Niestety, po zmianie stron to rywale okazali się skuteczniejsi i wygrali to spotkanie 3:1.

W porównaniu do przegranego tydzień temu meczu z Górnikiem Zabrze, w składzie łodzian doszło do czterech zmian. W bramce pojawił się Jakub Mistygacz, a w formacji obronnej Antoni Poborski zastąpił Jakuba Adrianowskiego. Wyżej szansę na grę otrzymał Jakub Zając, który dał odpocząć Bartoszowi Krukowi, a także Kajetan Radomski, który zastąpił Antoniego Kozłowskiego. W pierwszej połowie łodzianie nie ulegali wyżej notowanemu rywalowi i pod koniec regulaminowego czasu gry , a dokładnie w 40. minucie, udało się otworzyć wynik, gdy na listę strzelców wpisał się Kamil Andrzejkiewicz.

Do drugiej połowy goście przystąpili bez zmian w składzie i choć początkowo udawało się utrzymywać prowadzenie, „Zieloni” w końcu doprowadzili do wyrównania. W 65. minucie stojącego między słupkami Mistygacza pokonał bowiem Marcel Juszczak. Sztab Widzewa reagował na wydarzenia boiskowe zmianami – na murawie meldowali się Nikodem Stachowicz i Kajetan Supczinski. Niestety w końcu Warta dopięła swego i wyszła na prowadzenie. Do siatki trafił Filip Tonder, który w jesiennym starciu strzelił widzewiakom aż trzy bramki. Zespół z Łodzi próbował jeszcze odwrócić losy tego pojedynku, ale ten został zamknięty w doliczonym czasie gry, gdy po raz drugi z gola cieszył się Tonder.

Juniorzy starsi Widzewa przegrali z Wartą Poznań 1:3 i wciąż pozostają w strefie spadkowej CLJ. W najbliższych tygodniach drużyna rozegra spotkania z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie. Za tydzień przeciwnikiem będzie ostatnia w stawce Sandecja Nowy Sącz.

Warta Poznań – Widzew Łódź 3:1 (0:1)
65′ Juszczak, 78′, 90+6′ Tonder, – 40′ Andrzejkiewicz