Urodziny Juliusza Letniowskiego

8 kwietnia 2024, 16:01 | Autor:

Dziś swoje urodziny obchodzi Juliusz Letniowski. Wypożyczony obecnie do drużyny Ruchu Chorzów piłkarz kończy 26 lat i z tej okazji życzymy pomocnikowi zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

Letniowski urodził się 8 kwietnia 1998 roku w Gdańsku. Pochodzi ze sportowej rodziny – jego brat Jakub jest zawodnikiem Raduni Stężyca, którą jeszcze do niedawna prowadził ojciec graczy, Sebastian. Futbolu solenizant uczył się w Akademii Lechii, ale nigdy nie udało mu się zadebiutować w pierwszym zespole. Po wypożyczeniach do Bytovii Bytów czy Bałtyku Gdynia, dość nieoczekiwanie sięgnął po niego Lech Poznań.

W „Kolejorzu” widzieli w nim potencjał, a w sezonie 2019/2020 Letniowski zaliczył premierowy występ w Ekstraklasie, w spotkaniu z Rakowem Częstochowa. Później znów trafił na wypożyczenie, do Arki Gdynia, w której był wyróżniającym się piłkarzem. Dobra postawa sprawiła, że zainteresował się nim Widzew. Początkowo sprowadził pomocnika do końca sezonu 2021/2022, a następnie dokonał transferu definitywnego. W kolejnych rozgrywkach zawodnik był ważną postacią zespołu Janusza Niedźwiedzia, kończąc je awansem do Ekstraklasy. W elicie także długo miał zapewnione miejsce w wyjściowym składzie, ale w trakcie trwania rundy wiosennej częściej zaczął pojawiać się na ławce rezerwowych.

Podjęto więc decyzję, że najlepszą opcją będzie wypożyczenie rozgrywającego do innej drużyny. Wybór padł na Ruch Chorzów, w którego barwach Letniowski zagrał dotąd dwudziestokrotnie. Raz zdołał wpisać się na listę strzelców. Po zakończeniu sezonu powróci do Łodzi, ale być może tylko po to, by się pożegnać. Z końcem czerwca wygasa jego umowa z RTS.

Wszystkiego najlepszego!

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Fan Henryka
2 miesięcy temu

Jeden z moich ulubionych zawodników… 100 lat :)

Michał
Odpowiedź do  Fan Henryka
2 miesięcy temu

Bo ty nie jesteś za Widzewem tylko wchodzisz tu siać zamęt i dopierdalać się do wszystkiego i szydzić

Fan Henryka
Odpowiedź do  Michał
2 miesięcy temu

Jakas popierdolka, która nie umie się podpisać swoim nickiem robi was w uja, a wy łykacie jakbyście stamirowskiego słyszeli

Konrad73
Odpowiedź do  Fan Henryka
2 miesięcy temu

A moim ulubionym piłkarzem z Twojego Kałesu jest Rygaard.

gerwazy
2 miesięcy temu

100 lat, a zmieniając temat: Myśliwcowi udaje się przełamywać niekorzystne passy – Piast, wcześniej legła, no i przede wszystkim jest to pierwszy od lat (jeszcze tych w niższych ligach) sezon, kiedy wiosna nie jest tragicznie gorsza od jesieni.

Davidoff
Odpowiedź do  gerwazy
2 miesięcy temu

Dlatego liczymy na zwycięstwo z Radomiakiem
Czas najwyższy skopać im dupska

gerwazy
Odpowiedź do  Davidoff
2 miesięcy temu

A, to fakt. Mnie też serdecznie wk..via regularne obrywanie od tego badziewia, które przez dekady nie mogło nawet powąchać pleców Widzewa. A teraz jakiś wagon podrzędnych Latynosów wygrywa z nim jak chce, nawet w Łodzi.
Wstyd.

widzewtoya
Odpowiedź do  gerwazy
2 miesięcy temu

Juliusz Letniowski
Jest silny jak Pudzianowski
Marchew, brokuly
Preza sie wielkie muskuly…

8
0
Would love your thoughts, please comment.x