Poznaliśmy pierwszego spadkowicza

3 maja 2026, 14:11 | Autor:

Choć do końca sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki, to walka o mistrzostwo oraz utrzymanie w elicie zapowiada się ekscytująco. Po dzisiejszym starciu GKS Katowice z Termalicą Nieciecza poznaliśmy pierwszego spadkowicza.

Obie ekipy przed dzisiejszym mecze miały inne cele – GKS chciał jeszcze włączyć się do gry o europejskie puchary, a Termalica liczyła na cud i utrzymanie. Zdecydowanym faworytem tego starcia byli jednak Katowiczanie i udowodnili oni swoją wyższość już w pierwszej połowie, a nawet w pierwszych pół godzinach meczu.

Do 31. minuty bowiem „Gieksa” prowadziła już 3:0, a do siatki trafiali Arkadiusz Kasperkiewicz (samobój), Ilia Szkurin oraz Eman Marković. Tuż przed końcem pierwszej połowy bramkę zdobyli jednak goście – po golu Kamila Zapolnika mieliśmy 3:1. Druga połowa od ponownych ataków podopiecznych Rafała Góraka – w 58. minucie na 4:1 trafił Mateusz Kowalczyk, a w 65. drugiego gola zdobył Marković.

Ostatecznie GKS pokonał Termalicę 5:1 i wobec tego wyniku Niecieczanie stracili już matematyczne szanse na utrzymanie w Ekstraklasie. Podopieczni Marcina Brosza spadają z elity po rocznym pobycie.

Subskrybuj
Powiadom o
68 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Potrącony przez glebogryzarkę
1 miesiąc temu

Termalica, Widzew i kto trzeci?

Jan Barbados
Odpowiedź do  Potrącony przez glebogryzarkę
1 miesiąc temu

Patrząc w tabelę – z dużym prawdopodobieństwem któraś z nowych koleżanek dworcowych. :)

Bench Warmer
Odpowiedź do  Potrącony przez glebogryzarkę
1 miesiąc temu

Arka. Miała od listopada passę zwycięstwo-remis-porażka, zwycięstwo-remis-porażka, gdyby ją kontynuowali to by się utrzymali, ale przegrali 2 mecze z rzędu i futbolowi bogowie im tego nie wybaczą

Spadkowicz
Odpowiedź do  Potrącony przez glebogryzarkę
1 miesiąc temu

Termalica, Glebogryzarka i Potrącony.

Zbyszek
Odpowiedź do  Potrącony przez glebogryzarkę
1 miesiąc temu

Jak to kto Arka

Mario
Odpowiedź do  Potrącony przez glebogryzarkę
1 miesiąc temu

Nadzieja umiera ostatnia, ale patrząc na na większość naszych najemników obawiam się że nie wygrają 2 z 3 pozostałych meczów

romek
Odpowiedź do  Potrącony przez glebogryzarkę
1 miesiąc temu

Vuković założył, że wystarczy wygrać dwa mecze…założenie słuszne, pod warunkiem, że tylko my będziemy grać a inni już nie wyjdą na boiska i żadnych pkt. nie zdobędą. Cóż za głęboka analiza.

Marcin Teodor
Odpowiedź do  romek
1 miesiąc temu

Ma racje wystarczy wygrać dwa mecze by na 100% się utrzymać

Krzysiek
Odpowiedź do  Marcin Teodor
1 miesiąc temu

Nieprawda że dwa zwycęstwa moga wystarczyć . Wszystko zależy od innych wyników ale znów wychodzi minimalistyczne podejście Naszego trenera tchórza poniewaz powinien nawet dka dobrego odbioru powiedzieć że walczymy o 3 zwycięstwa

Marcin Teodor
Odpowiedź do  Krzysiek
1 miesiąc temu

Ważne by wygrać z Koroną dwiema bramkami

Krzysiek
Odpowiedź do  Marcin Teodor
1 miesiąc temu

Właśnie Pogoń strzeliła bramkę więc kolejna drużyna pewnie Nam odjedzie więc krąg kolejnych do spadku się zawęża

Krylo1910
Odpowiedź do  Marcin Teodor
1 miesiąc temu

Nie dwa a wszystkie wtedy będzie utrzymanie. Ale to nie realne…

mazxaz
Odpowiedź do  Potrącony przez glebogryzarkę
1 miesiąc temu

postawiłem u buka na Koronę

bartek
Odpowiedź do  Potrącony przez glebogryzarkę
1 miesiąc temu

Termalica,Arka i Radomiak.

lol
1 miesiąc temu

Za silni na pierwszą ligę, za słabi na ekstraklasę.

Pablo
Odpowiedź do  lol
1 miesiąc temu

Skąd wiesz może pierwszej lidze też będzie od każdego wpierdziel,za mało milionow euro wydano:)

lol
Odpowiedź do  Pablo
1 miesiąc temu

A artykuł jest o Widzewie czy o Termalice?

Krylo1910
Odpowiedź do  lol
1 miesiąc temu

Idę o zakład że w tym zestawieniu nie wygrali by 1 ligi! Ten piłkarsko podobny produkt nie ma mentalu zwycięstwa nie ma charakteru nie ma umiejętności i woli walki.

lol
Odpowiedź do  Krylo1910
1 miesiąc temu

Kolejny geniusz, który nie ogarnia, że miałem na myśli Termalicę, bo to o niej jest artykuł

Toma
1 miesiąc temu

Pogoń wygra, Cracovia Lechia i spadamy

ViciousKuba
1 miesiąc temu

GKS rozjechał Termalice jak walec.. Pokazali jak się gra u siebie z drużyną z dołu tabeli.. Ani przez chwilę nie było wątpliwości kto jest lepszym zespołem.. A teraz przypomnijcie sobie jak my się meczylismy u siebie z BBT..

mazxaz
Odpowiedź do  ViciousKuba
1 miesiąc temu

Cudowne zwycięstwo faktycznie, zero pomysłu, zero gry kombinacyjnej a po prostu cud.

Noname
1 miesiąc temu

Jak Pogoń i Cracovią wygrają, to znamy 3 spadkowiczów. Na rywalizację z Lechią bym nie liczył, bo jak im punkty oddadzą to i tak będziemy za nimi.

Marcin Teodor
Odpowiedź do  Noname
1 miesiąc temu

Termalica Arka Korona?

Reminio
Odpowiedź do  Noname
1 miesiąc temu

Tu mize być kolorowo. Nie chcialbym wyprzedzić Lechii, bo może tu zdecydować polityka, układy i przekręty czyli plus 5, tak więc do końca byłoby nie wiadomo. Cieszylibyśmy się z utrzymania a po tygodniu zonk.

Mainpoint
Odpowiedź do  Noname
1 miesiąc temu

Z matematyki nie byleś zbyt bystry nie? Do utrzymania trzeba 42, ewentualnie 43 punktów. Nic innego cie nie interesuje. Tam sie zdobycze punktowe poszczegolnych klubów wukluczaja bo graja mniedzy sobą. 42 lub 43 i utrzymanie. I mozesz sobie nie patrzeć w tym momemncie jeszcze jak inni grają.

Marcin Teodor
Odpowiedź do  Mainpoint
1 miesiąc temu

Oczywiście 100% racji 6 pkt na bank daje utrzymanie

Halinka Kiepska
Odpowiedź do  Mainpoint
1 miesiąc temu

41 punktów z dodatkową tabelą da utrzymanie

RTS
Odpowiedź do  Mainpoint
1 miesiąc temu

Weź pod uwagę że z największymi rywalami do spadku, czyli z Motorem, Cracovia, Koroną i Lechią przegrywamy w meczach bezpośrednich, więc im wg ciebie wystarcza do utrzymania w większości przypadków 3 pkt. A nam niestety 7. 6 pkt wystarczy jesli wygramy min 3:0 z Koroną i 2:0 z Lechią. Jesteśmy w czarnej dupie, może nas uratować jedynie jeśli któraś z w/w druzyn przestanie już punktować do końca sezonu.

Reminio
1 miesiąc temu

To dziwne, bo ja znam już trzech…plus arka I my.

Last edited 1 miesiąc temu by Reminio
Dariusz
1 miesiąc temu

Termalica, Arka, Widzew. Najgorsze zespoły. Nasi włodarze za miliony stworzyli potwora. Kompromitacja na całą Polskę.

Pablo
Odpowiedź do  Dariusz
1 miesiąc temu

Dobrzycki stworzył walec,którego każdy rozjeżdża!;)

Dariusz
1 miesiąc temu

Nasi tak walczyli z tragiczną Legią , że można było się zesrać ze szczęścia

Sęk
1 miesiąc temu

My będziemy kolejni.
Katowice -Termalika 5-1 ,Widzew -Termalika 1-0 bo wielkim męczeniu buły ,goli w końcówce w przewadze jednego zawodnika.My zwyczajnie nie zasłużyliśmy na to aby się utrzymać.Tracimy bramki jak młodzicy ,jesteśmy debilami piłkarskimi.

xxxa
1 miesiąc temu

kto jest odpowiedzialny za znalezinie i zatrudnienie Adamczuka i jego ekipy ?

Westfalia
Odpowiedź do  xxxa
1 miesiąc temu

Legenda wszech czasow .
Dzieki Zbyszek . Na Ciebie zawsze mozna liczyc !

xxxa
Odpowiedź do  Westfalia
1 miesiąc temu

Zbigniew Boniek nie ma żadnej formalnej roli w obecnym Widzewie, więc przypisywanie mu odpowiedzialności za pion sportowy czy decyzje kadrowe nie ma podstaw. Odpowiedzialność leży po stronie właściciela Robert Dobrzycki oraz zarządu, czyli przede wszystkim Michał Rydz. Problemem był błąd w organizacji i rozmycie odpowiedzialności w pionie sportowym.

mazxaz
Odpowiedź do  xxxa
1 miesiąc temu

Ty tak naprawdę? Nie słuchałeś wypowiedzi Bońka jak zachwalał pewnych ludzi? Na serio? Niedzielny kibic….

Alex
Odpowiedź do  mazxaz
1 miesiąc temu

Ja słuchałem, ale widzę, ze Ty chyba jednak nie, skoro takie bzdety wypisujesz i jatrzysz jak zatorowiec

Janusz
Odpowiedź do  xxxa
1 miesiąc temu

No i znów wyniki pod nas, Craxa nie wygrała i wisi nad nami. Tu już nie ma miejsca na pomyłkę 3 mecze trzeba wygrać.

Marcin Teodor
Odpowiedź do  Janusz
1 miesiąc temu

Nie trzeba… Przecież większość zainteresowanych gra że sobą a taka np craxa gra wszystko z zainteresowanymi

adam63
Odpowiedź do  Janusz
1 miesiąc temu

craxa nie wygrała ale w ew. małej tabelce na koniec jest lepsza , Motor bramkami też , Korona pyknęła nas jesienią jeszcze Dynamo z Gdańska ale z nimi to by jeszcze wygrać w sobote

Marcin Teodor
Odpowiedź do  adam63
1 miesiąc temu

Dlatego trzeba wygrać z Koroną co najmniej dwiema bramkami. I to jest najważniejszy mecz

Toma
Odpowiedź do  xxxa
1 miesiąc temu

Majdan? Stal aie nagle wielkim widzewiakiem i kręci sie wokół dobrzyckiego

Bench Warmer
Odpowiedź do  xxxa
1 miesiąc temu

Pan Właściciel. Ale na niego złego słowa nie można powiedzieć.

Sęk
Odpowiedź do  xxxa
1 miesiąc temu

Przypomnę,za wszystko płaci Pani DObrzycki.

xxxa
1 miesiąc temu

Widzew nie ma szans to juz jest game over , ale kto zatrudnil Adamczuka oto jest pytanie

slawo
1 miesiąc temu

Obawiam się że to co mamy na dole tabeli to tak zostanie. Ten zespół nie ma mentalności zwycięzców niestety.

Krylo1910
1 miesiąc temu

Dziwnie ja widzę dwójkę głównych kandydatów! Termalica, Widzew…

Michal
1 miesiąc temu

Koledzy ja z innej bajki. Co zrobic zeby nie wlanczaly mi sie reklamy jak wchodze na strone i zawsze jest(obejrzyj krotka reklame) albo ja obejrzysz albo kurde wyskakuja inne

xxxa
Odpowiedź do  Michal
1 miesiąc temu

sprobuj icognito wchodzic

Mieciu
Odpowiedź do  Michal
1 miesiąc temu

korzystanie z przeglądarki Brave rozwiązuje ten problem

Honky
Odpowiedź do  Mieciu
1 miesiąc temu

Potwierdzam

Piotr
Odpowiedź do  Michal
1 miesiąc temu

Też tak mam, obejrzyj jedną, wchodzi druga, potem wywala ze strony i od nowa.
Jak administratorzy nie zrobią porządku, autorzy będą publikować dla siebie, bo nikt nie ma całego dnia żeby uzyskać dostęp do serwisu, tym bardziej że nie ma się czym jarać,

Piotrunio
Odpowiedź do  Michal
1 miesiąc temu

Możesz poinstalować blokery reklam w przeglądarce, jednak w zależności co tam poinstalujesz i powłączasz, możesz nie mieć możliwości odpalenia niektórych filmów na stronach lub części strony, które to potrzebują by coś co właśnie się blokuje się włączyło/kliknęło, więc to działanie we własnym zakresie, możesz poczytać o tym, wiedza ogólnodostępna, instalacja trwa 3 sekundy. Zawsze jest opcja włączania i wyłączania blokera w zależności od strony.

Widzewiak
Odpowiedź do  Michal
1 miesiąc temu

Zainstaluj w przeglądarce uBlock Origin, lepszy niż AdBlock.

DonJ
Odpowiedź do  Widzewiak
1 miesiąc temu

Potwierdzam.

Mały Miś
1 miesiąc temu

My będziemy trzecim.

adam63
1 miesiąc temu

znamy już wszystkich Termalika , Arka i Widzew kolejność Arki i Widzewa dowolna bo nasze gwiazdy za miliony są w stanie przerżnąć wszystko do końca bo ja lecieć to z hukiem

Sęk
1 miesiąc temu

Tylko trzy wygrane mogą dać nam utrzymanie.

Halinka Kiepska
Odpowiedź do  Sęk
1 miesiąc temu

5 punktów – 3+1+1 da utrzymanie

RTS
Odpowiedź do  Halinka Kiepska
1 miesiąc temu

Ale bzdury, zakładacie naiwnie że wszyscy nasi rywale wszystko przegrają. Nawet jak oni grają między sobą to im zapewne wystarcza juz tylko 3 pkt żeby się utrzymać

KNZ
Odpowiedź do  Halinka Kiepska
1 miesiąc temu

Mogą nawet 4pkty wystarczyć, bo wbrew pozoro najłatwiej może być wyprzedzić Piasta, który wprawdzie gra teraz dwa razy u siebie tyle, że najpierw derby z rozpedzoną Gieksa, a potem z Rakowem, ktory ma nowego trenera i można się zawsze spodziewać tego efektu nowej miotły. Tylko no czym tu opierać optymizm, jeżeli chodzi o Widzew ? Wstyd, że kibic RTS tak musi kalkulować

Padre
Odpowiedź do  Halinka Kiepska
1 miesiąc temu

Niestety niekoniecznie. Przy bardzo niekorzystnym i raczej mało prawdopodobnym scenariuszu, że drużyny z dołu tabeli wygrywają wszystko, albo dzielą się punktami w niektórych meczach, 5 punktów nie wystarczy. Ba, 7 punktów też może nie wystarczyć! Dopiero 9 punktów daje nam pewność utrzymania. Na szczęście prawdopodobieństwo, że Lech, Jagiellonia, Górnik czy GKS przegrają wszystkie mecze z dołem tabeli jest skrajnie niskie.

Marcin Teodor
Odpowiedź do  Padre
1 miesiąc temu

Bardziej prawdopodobne jest że Legia spadnie niż my wygrywając dwa mecze

Piotr_57
1 miesiąc temu

Doszliśmy do ściany, albo się o nią rozbijemy, albo zaczniemy grać jak na Widzew przystało i wdrapiemy się po ścianie do utrzymania. Jeżeli nie zaczniemy, to będziemy się tego uczyć przez rok w pierwszej lidze. Oby tylko przez rok.

Gary
1 miesiąc temu

Gdzie artykuł o Stamirze?

gosc 123
1 miesiąc temu

Zadaniem Adamczuka było i jest stworzyć zespól
który spadnie do pierwszej ligi.
kto go nadal – pewnie ktoś z PZPN jako piata kolumna.

68
0
Would love your thoughts, please comment.x