Widzew Łódź – Piast Gliwice 2:1 (1:0)

23 maja 2026, 19:29 | Autor:

Widzew Łódź w meczu o życie pokonał na własnym stadionie 2:1, zapewniając sobie utrzymanie w Ekstraklasie na przyszły sezon. Gole strzelali Angel Baena, a także Mariusz Fornalczyk, który przełamał się w idealnym momencie.

Przed ostatnią kolejką czerwono-biało-czerwoni byli w o tyle komfortowym położeniu, że ich los zależał wyłącznie od nich samych. Trzeba było jednak wygrać, by nie musieć nerwowo zerkać w kierunku Niecieczy, gdzie Termalica podejmowała Lechię Gdańsk. Gospodarze byli bardzo zmotywowani, by sami załatwić sprawę.

Początek meczu był względnie spokojny, żadna z drużyn nie tworzyła większego zagrożenia. W 11. minucie zamieszanie w polu karnym gości, ale skończyło się tylko rożnym. Padł po nim gol Angela Baeny! Shehu zagrał do Bergiera, a ten odegrał do środka. Piłkę zgarnął Hiszpan i pokonał bramkarza Piasta. „Serce Łodzi” wpadło w euforię!

Wszelkie próby ataków gości były neutralizowane przez pomocników lub obrońców Widzewa. W 20 minucie dobry drybling Lokilo, ale jego podanie nie znalazło kolegów. Chwilę później spróbował z dystansu, obijając poprzeczkę! W kilku kolejnych minutach znowu nastąpił spokojny okres meczu. Znów z dystansu odpalił potem Lokilo – jego strzał sparował Drągowski na poprzeczkę. W międzyczasie dobrze dla Widzewa układał się wynik w Niecieczy.

33. minuta i próba Fornalczyka – zablokowana przez jednego z obrońców gości. Minutę potem rzut rożny wywalczył Kozlovsky po zablokowanym dośrodkowaniu w pole karne. Wybił znowu Holec i z kolejnego rożnego dla Widzewa groźnie uderzał Wiśniewski.

W 38. minucie Widzew powinien wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Alvareza świetnie wypuścił Bergier, a Hiszpan biegł praktycznie sam na sam. Oddał jednak piłkę na prawą stronę do nadbiegającego Baeny, ale ten nie zdążył dobiec do piłki – gdyby to się udało, strzelałby na praktycznie pustą bramkę. Parę minut później groźną kontrę miał Piast, ale znakomicie wrócił się Fornalczyk w roli ostatniego obrońcy.

Jakimś cudem w 42. minucie nie było 2:0! Słupek uratował Piasta po strzale Krajewskiego i świetnej akcji kombinacyjnej gospodarzy. Parę chwil później próbował Selahi, ale nieznacznie uderzył nad bramką.  Sędzia Arys doliczył do pierwszej połowy dwie minuty, ale w ich trakcie nie wydarzyło się nic ciekawego. Widzew schodził na przerwę z pozytywnym wynikiem.

Piast dokonał w przerwie dwóch zmian. Leśniak zmienił Tomasiewicza, a Twumasi Barkouskiego. W 50. minucie dobrą okazję miał po wrzutce z rzutu wolnego Wiśniewski, ale nieznacznie się pomylił. Parę sekund później boczną siatkę obił Leśniak. 56. minuta i pierwszy gol Mariusza FornalczykaWidzew wyszedł na prowadzenie po pięknym uderzeniu naszego lewoskrzydłowego. „Fornal” nie dał szans bramkarzowi Piasta.

W 64. minucie Piast złapał kontakt po golu z główki Vallejo. To goście mieli w tej drugiej połowie inicjatywę, ale ich ataki były dobrze neutralizowane. W 75. minucie żółty kartonik za faul na Baenie zobaczył Lewicki. 5 minut później Juljana Shehu oraz Mariusza Fornalczyka zmienili Mateusz Żyro i Bartek Pawłowski. Zbliżaliśmy się do końcowego gwizdka, a Widzew nie był zbyt skłonny do atakowania. Znakomicie w defensywie prezentował się Przemysław Wiśniewski.

Sędzia Arys doliczył do drugiej połowy cztery minuty. W pierwszej z nich na Pawłowskiego sprytnie wrzucił z prawej strony Baena, ale Pawłowski nie trafił czysto w piłkę. Mecz zakończył się wynikiem 2:1, a Widzew utrzymał się w Ekstraklasie!

Widzew Łódź – Piast Gliwice 2:1 (1:0)
11′ Baena, 56′ Fornalczyk – 64′ Vallejo

Widzew:
Drągowski – Krajewski , Wiśniewski, Kapuadi, Kozlovsky (89′ Cheng) – Alvarez (94′ Andreou), Selahi, Shehu (80′ Żyro) – Baena, Bergier (88′ Zeqiri), Fornalczyk (80′ Pawłowski)

Rezerwowi: Ilić, Kikolski – Visus, Bukari

Trener: Aleksandar Vuković

Piast:
Holec – Borkowski (58′ Sanca) Rivas, Drapiński, Lewicki – Lokilo, Dziczek, Tomasiewicz (46′ Leśniak), Vallejo (86′ Chrapek) – Felix (79′ Katsatonis) – Barkouskij (46’Twumasi)

Rezerwowi: Szymański – Mokwa, Czerwiński, Maziarz, Mucha, Lima, Dalmau

Trener: Daniel Myśliwiec

SędziaKarol Arys (Szczecin)

Żółte kartki: Krajewski – Lewicki

Widzów: 17 661

Subskrybuj
Powiadom o
53 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
mazxaz
5 godzin temu

Nic odkrywczego nie napiszę….środek u nas nie istnieje… Dwie minuty wystarczyły żeby kozlovsky i Shehu pokazali swoje wysokie umiejętności…. Kozlovsky pewnie odejdzie ale z Shehu będziemy się dalej męczyli…

DNK
Odpowiedź do  mazxaz
4 godzin temu

Trzeba więc trzymać kciuki że forma Shehu wróci w następnym sezonie.

Dario
Odpowiedź do  DNK
3 godzin temu

Trzeba trzymać kciuki , by kupiła go Barcelona albo PSG i by więcej nie czarował nas swoimi genialnymi zagraniami.

mazxaz
Odpowiedź do  Dario
3 godzin temu

W sedno…Obawiam się , że nie będzie chętnych na tak wyszukane umiejętności…

Dario
Odpowiedź do  Dario
2 godzin temu

Znów fani geniusza w akcji. Leczcie się ludzie. Idźcie z nim i z tym hiszpańskim asem jak najdalej stąd.

toster
4 godzin temu

Ale tak przyszłościowo, nie ma nikogo kto by sfilmował z fona brameczki na stadionie? nie wierzę – od razu relacja byłaby fajniejsza – zresztą nie tylko bramki

Noname
4 godzin temu

Dobrze, że Termalica gra do końca. Widzew wygra skromnie, bo skromnie ale wygra. 5 miejsce póki co ległej pokazuje jak niewiele w tym sezonie trzeba było zrobić by grać w Europejskich Pucharach. Nam zwycięstwo z Radomiakiem, Rakowem, remis z poległą i Koroną i jeszcze jeden punkcik zabrany nam błędnymi decyzjami sędziów i byłaby LKE

Last edited 4 godzin temu by Noname
Stary trep
Odpowiedź do  Noname
3 godzin temu

Na szczęście GKS strzelił bramkę w Szczecinie i w Warszawie po pucharach ,

Mariusz
Odpowiedź do  Stary trep
1 godzina temu

W przyszłym sezonie mieliby ciężko ogarnąć 3 fronty z taką kadrą, więc lepiej gdyby się dostali

Jacek
4 godzin temu

Póki co najlepszy z tego meczu jest wynik. A jeszcze lepszy ten z Niecieczy :) Poza Wiśnią obrońcy grają niepewnie. Kapuadi jakiś jakby spięty.

Jurek
Odpowiedź do  Jacek
3 godzin temu

W drugiej połowie znowu cofnęli się ale około 75 minuty zaczęli więcej utrzymywać się przy piłce
Ważne EX dalej dla Widzewa

Last edited 3 godzin temu by Jurek
polexit
Odpowiedź do  Jacek
1 godzina temu

najlepszy wynik to w szczecinie! stara ladacznica wykopana w 90+11 min! Pieknie!

DonJ
4 godzin temu

Szacunek za zdobycie bramki, ale Baena to nie jest zawodnik na ESA. Najlepiej pokazała to akcja, w której Alvarez podawał na pamięć na wolne pole, a Angel nie miał w ogóle chęci, aby pomóc dwójce kolegów z ataku.

drzwi_do_wanny
Odpowiedź do  DonJ
1 godzina temu

Myślałem że tylko ja to tak widzę

polexit
Odpowiedź do  DonJ
1 godzina temu

po co podawal?! sam sie bal strzelic bramke?! nie pierwszy zreszta raz. pozegnac bez zalu ten hiszpanski szrot

Marcus
4 godzin temu

Życzę trenerowi Myśliwćowi żeby utrzymaj Piasta w ekstraklasie, przy oczywiście wygranej meczu przez Widzew….

mazxaz
Odpowiedź do  Marcus
3 godzin temu

Pozwolisz, że będę miał inne zdanie…. szkoda że nie spadł filozof… szkoda

Piotr
3 godzin temu

Vukovicz aut , najważniejsze jest dobro klubu , Bukari nie wchodzi bo go nie lubi, aut!!!!!!!

WidzewiaKRK
Odpowiedź do  Piotr
3 godzin temu

Znowu szanowna małżonka Pana Roberta martwiąca się o wydatek czy może agent piłkarza?

SarevokAnchev
3 godzin temu

Vuko dał nam 18 punktów w 11 meczach. 5 zwycięstw 3 remisy i 3 porażki. Na własnym stadionie w końcu nie przegrywamy. Trener w pełni zasłużył na wsparcie i kolejny sezon pracy. Z taką tendencja punktowa byśmy skończyli w TOP4 ligi. Zamiast tego musieliśmy się podnieść po tragicznym okresie jaki zafundował nam Jovicevic. I dzięki trenerowi Vukoviciowi, Widzew to osiągnął. Widać jak bardzo kluczowe latem będzie zadbanie o wzmocnienie ofensywy. W obronie nas kładą pojedyncze wylewy. Za to ofensywa jest dosyć uboga i dobry skrzydłowy i rywal do Bergiera mogą dać wystarczająco by walczyć w przyszłym sezonie w górnej połowie… Czytaj więcej »

Dario
Odpowiedź do  SarevokAnchev
3 godzin temu

Za co ? O co ty i tobie podobni chcecie grać ? O dwunastą lokatę ??? Lecz się. Misja wykonana , podziękować i poszukać trenera.

SarevokAnchev
Odpowiedź do  Dario
3 godzin temu

Vuko przejął ten zespół gdy był w strefie spadkowej z 24 punktami i tragicznymi perspektywami. Byliśmy po 2 koszmarnych spotkaniach. Zrobił nam w 11 spotkań 18 punktów. Z takim trendem punktowym od początku byśmy byli tam gdzie są Jagiellonia i Górnik. Nasz stadion stał się znowu fortecą, gdzie zbiliśmy nawet nowego mistrza Polski.

to nie wina trenera że mamy 2 baranów jako kierowników pionu sportowego którzy wywalili 5 mln euro na Bukariego zamiast na lepszego skrzydłowego chociażby.

Dario
Odpowiedź do  SarevokAnchev
2 godzin temu

Zrobił , utrzymał ligę. I tyle. To nie wina trenera , że grał antyfutbol na wyjazdach ? I trzymał się albańskiego asa jak pijany płotu ? Wiesz jak gra Bukari? Bo ja go na boisku nie widziałem. Nie twierdzę , że na pewno zbawiłby Widzew ale kto wie… Ja chcę wielkiego Widzewa. A tego nie zapewni Vuko, albańscy parodyści i drugoligowcy z Hiszpanii. Utrzymanie jest, misja wykonana . Szacun dla Vuko i do widzenia.

SarevokAnchev
Odpowiedź do  Dario
2 godzin temu

Widzew zbudował potęgę na niechcianych, Rakow robił tytuł w dużej mierze dzięki tym drugoligowcom z Hiszpanii. Skończcie stękać bo Vuko wykonał zadanie i zasługuje na kredyt zaufania. Zmieniając trenerów co kwartał nie zbudujemy wielkiego Widzewa.

DonJ
Odpowiedź do  SarevokAnchev
1 godzina temu

Vuković to trener na środek tabeli.
Tego oczekujesz? Spokojnego utrzymania?
Stać nas na spuszczanie pieniędzy w kiblu na Bukarich, a nie stać nas na porządnego trenera jak np Skorża?

Saxon
Odpowiedź do  Dario
2 godzin temu

Bukari to poziom 2 ligowy

polexit
Odpowiedź do  Saxon
1 godzina temu

tego do konca nie wiemy. w sparingu wygladal ok

WidzewiaKRK
3 godzin temu

Wielka ulga.

Co do przyszłości to powiem tak: jeśli RD zwolni teraz Vukovica to uznam, że tu niestety zawsze będzie cyrk. Mamy pierwszego od dawna trenera, który nie ugina się pod wpływem otoczenia, co w naszych warunkach jest niezwykle istotne. Cel dowiózł. Jeśli po tym wszystkim poleci, to uznam, że komuś jego wewnątrzsterowność jest kompletnie nie na rękę…

KNZ
3 godzin temu

Uffff na gorąco najbardziej cieszy bramka Fornala, zasłużył, po tych slupkach i poprzeczkach, tam jest serducho

Reminio
3 godzin temu

Brawo Katowice. A termalice będę kibicowałem zawsze za honorową grę do końca sezonu. Arka I lechia popłynęły dzięki nim.

Jarosław
Odpowiedź do  Reminio
2 godzin temu

Arka zachowała się jak ostatni szmaciarze. Przed meczem w Rakowem dali wolne najlepszym zawodnikom i powiedzieli większości, że już nie będą w klubie grali. Trener już przed meczem wiedział, że odchodzi z klubu i został oskarżony jako główny winny spadku. Zamiast walczyć do końca oddali mecz jak ostatni szmaciarze bez honoru.

Last edited 2 godzin temu by Jarosław
Paweł
Odpowiedź do  Reminio
1 godzina temu

Można by powiedzieć, że Arka i Lechia „wylądowały na bruku”.

Jacek
3 godzin temu

Uffffffff. Odhaczyć, zapomnieć i do boju w następnym sezonie. Mam nadzieję, że już bez sępów ze Szczecina. Poza zwycięstwem Widzewa z tej kolejki cieszy mnie wynik w Szczecinie:) Brakowało by jeszcze żeby Legła do pucharów się załapała.

Dabot
3 godzin temu

Tak na gorąco [Vuković) Drągowski Wisniewski(przerasta tą lige)Kapladi korving Fornalczyk Alvarez Bergier chyba najlepsi w zespope Potrzeba napastnika,of pom,skrzydłowegox2,def pom,lew obronce

mazxaz
Odpowiedź do  Dabot
3 godzin temu

Potrzebni są:
boczni obrońcy na już
środkowi pomocnicy na wczoraj
napastnik też na wczoraj

Polska
Odpowiedź do  Dabot
51 minut temu

Pełna zgoda poza Alvarezem. Czy wy nie widzicie ile on ma niecelnych podań w każdym meczu?

Rysiek Widzewiak
3 godzin temu

Wiedzialem ze sie utrzymamy z drugiej stroiny Termalika tez nam pomogla? napewno beda zmiany przed nowym sezonem? pierwsza bramke w barwiach Widzewa Fornal wreszcie sie przelamal

yxc
Odpowiedź do  Rysiek Widzewiak
3 godzin temu

fornal w czas sie przelamal :)

BRZOZA
3 godzin temu

Dziękuję za utrzymanie chociaż, w dużych bólach przez cały sezon. Teraz „tylko” trafne wnioski i ruchy na kolejny sezon! A ode mnie szacunek dla słoni, za ostatnie dwa mecze.

bursztynowy
Odpowiedź do  BRZOZA
3 godzin temu

Topielec pociągnął na dno obie ekipy z 3city :) przejazd SKM przez Trójmiasto w koszulce Termaliki to powinien być challenge na lato

Last edited 3 godzin temu by bursztynowy
Powiśle
Odpowiedź do  bursztynowy
2 godzin temu

Buhahaha :)

Ktoś
Odpowiedź do  bursztynowy
2 godzin temu

Chyba nawet o „kosie” by na moment zapomnieli. :)

Widzewiak
3 godzin temu

RTS 1910 Forever!!! :)

Markoni
3 godzin temu

utrzymaliśmy się. Zachowaliśmy cierpliwość i byliśmy z drużyną do końca. To była prośba Pana Roberta. Teraz czas na jego obietnice czyli czas analizy wi wyciągnięcia wniosków. Czas nas zmiany w pionie który zawiódł.

Franc
3 godzin temu

Najważniejsze jest dzisiaj że ekstraklasa utrzymana , bo na obecną chwilę tylko o to chodziło. Teraz wakacyjny odpoczynek , a po nim rozsądne zarządzanie ( prawdopodobnie nowej ekipy ) , wyciągnięcie wniosków z nieudanego sezonu i budowa z głową Wielkiego Widzewa. Tak żebyśmy już takich chwil nie przeżywali , tylko same wielkie wydarzenia w wykonaniu naszego Widzewa.

Olek
3 godzin temu

Uff, a teraz porządki.

Maverick1974
2 godzin temu

Stało się – Widzew wygrał i utrzymał się w ekstraklasie. Sezon do zapomnienia. Ale dziś – utrzymanie w ekstraklasie:
– pozwoliło uniknąć kompromitacji
– pozwala zachować godność,
– daje szansę na marzenia na przyszły rok.
– I tego się trzymajmy. Bardzo się cieszę.

Grzegorz
2 godzin temu

Najwazniejsze ze wygralismy i jest utrzymanie.Teraz trzeba dobrego trenera kilka zmian w skladzie i jedziemy w nastepnym sezonie.Widzew jest wielki

kris
Odpowiedź do  Grzegorz
1 godzina temu

trenera juz mamy utrzymał nas w extraklasie i zasłużył na dalszą pracę, kolejna zmiana to znowu rewolucja a nam potrzeba już stabilizacji.

BartekRTS
2 godzin temu

Brać Bobcka i Pululu do nas

Marcin
2 godzin temu

Wszyscy dzisiaj na plus.O dziwo nawet Krajewski.Tylko Shehu jakis mizerny..Kozlovsky.,Pawlowski,Bukari,Zeqiri plus Shehupowini odejsc z Widzewa.Najwieksze rozczrowanie to wlasnie Shehu.Na plus transfery w sezonie.
Dragowski,Wisniewski I Kapuadi.Oni utrzymali nam Ekstraklase.P.Dobrzycki trzeba zostawic Vuko I dokupic paru zawodnikow

BMW X7
2 godzin temu

100mln zł za utrzymanie

Bolek
2 godzin temu

Sprawdźcie czy Łukiem mógł dzisia grać. Miał 4 czerwone na koncie. Miał jakąś anulpwaną?

53
0
Would love your thoughts, please comment.x