D. Mąka: „Sam wymagam od siebie więcej”
31 maja 2017, 19:24 | Autor: RyanDaniel Mąka na finiszu sezonu nie przypomina piłkarza z poprzednich kolejek, gdy był siłą napędową Widzewa w ataku. Od kilku spotkań „Mączka” jest wyraźnie pod formą, co z resztą dostrzega i przyznaje sam.
Po porażce w Ełku łodzianie mają już niewielkie szanse na wywalczenie awansu. Drzwi z napisem II liga zostały zamknięte. „Matematycznie jeszcze nie, ale pierwsza porażka podcina nam skrzydła. Wszyscy wiemy, jak wygląda układ w tabeli. Za siebie mogę powiedzieć, że zawiodłem. Oczekuję od siebie dużo więcej i sam chciałbym wiedzieć, gdzie leży przyczyna. Przez dwa i pół miesiąca jesteśmy w grze i teraz czegoś nam zabrakło” – stwierdził po tym spotkaniu Mąka.
Duże kontrowersje wywołała sytuacja z 90. minuty, w której główną rolę, niestety negatywną, odegrał Patryk Wolański. „Jeśli sędzia powiedział, że gramy na gwizdek, a gol padł bez niego, to mamy błąd. Natomiast jeżeli komendy nie było, to rzut wolny został wykonany prawidłowo. Wiem, że piłka została zagrana do przodu. Pytanie czy byliśmy w linii, czy nie było spalonego – ciężko powiedzieć. Gol kuriozalny, ale Patryk nie raz ratował nam skórę” – pocieszał bramkarza Widzewa.
Po końcowym gwizdku piłkarze RTS mieli dłuższą rozmowę z kibicami, która do najprzyjemniejszych nie należała. „Blisko kibiców byli Patryk Wolański i Maciek Humerski. Wiadomo, oni jeżdżą za nami wszędzie i oczekują zwycięstw oraz walki. Nie chcę się powtarzać, ale ja od siebie też oczekuję więcej niż to, co pokazałem w Ełku. Na tym zakończę – uciął „Mączka.”






Wisła Płock
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa
Zagłębie Lubin
Cracovia
Radomiak Radom
Lech Poznań
Korona Kielce
Pogoń Szczecin
Motor Lublin
Arka Gdynia
Lechia Gdańsk
Piast Gliwice
Widzew Łódź
GKS Katowice
Legia Warszawa
Termalica Nieciecza
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Ząbkovia Ząbki
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Broń Radom
KS CK Troszyn
Lechia Tomaszów Maz.
Olimpia Elbląg
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
GKS Bełchatów
Mławianka Mława
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska