Widzew otrzyma od miasta 600 tys. złotych
8 sierpnia 2013, 20:44 | Autor: RyanPoznaliśmy dziś wysokość dotacji miejskiej za drugie półrocze , jaka spłynie do Widzewa. To kwota 600 tys. złotych – największa spośród wszystkich łódzkich klubów.
Szefowie Widzewa, podczas składania wniosku o dofinansowanie klubu z miejskiej kasy, zapisali w nim kwotę 737 tys. złotych. Otrzymali nieco mniej, ale i tak suma, jaka trafi na Piłsudskiego jest największa spośród pozostałych klubów. Oprócz sekcji piłkarskiej, której kasa zasilona zostanie kwotą 600 tys. złotych, pieniądze znajdą się także dla widzewskich koszykarek. Drużyna prezesa Ryszarda Andrzejczaka liczyć może na 185 tys. złotych.
Urzędnicy, ustalając wysokość dotacji, kierowali się w pierwszej kolejności popularnością dyscypliny, a dalej wynikami osiąganymi przez zespół oraz poziomem rozgrywkowym, w którym występuje. Wpływ miało też zainteresowanie klubem samych mieszkańców, co obrazowała frekwencja na sportowych arenach.
Miasto dofinansuje także: siatkarki Budowlanych (460 tys. zł), żużlowców Orła (295 tys. zł) oraz rugbystów Budowlanych (210 tys. zł).
Co ciekawe, miasto Gliwice przeznaczyło w tym roku na wsparcie drużyny Piasta kwotę ponad 7 mln złotych…







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska