A. Chodera: „Młode zawodniczki wyszły na to starcie bez żadnych kompleksów”
28 marca 2023, 19:13 | Autor: Michał
Przegraną 57:65 zakończył się mecz koszykarek Widzewa Łódź przeciwko ekipie MOSIR Bochnia. Dla widzewianek był to jednocześnie ostatni mecz w sezonie 2022/23, w którym udało się zająć 10. miejsce, a to daje utrzymanie w rozgrywkach pierwszoligowych. Co po ostatnim meczu powiedziała trener zespołu Anna Chodera?
Reprezentantki Widzewa mierzyły się dziś z dużo wyżej notowanym przeciwnikiem. Na parkiecie mogliśmy oglądać jednak bardzo ciekawy mecz. „Jestem bardzo zadowolona z dziewczyn, bo realizowały dziś niemal wszystkie założenia, przede wszystkim w obronie, ale niestety musimy sobie powiedzieć, że Ania Krawiec poprzestawiała nas w tym meczu pod koszem. W drugiej kwarcie był taki fragment, gdy zawodniczki z Bochni wyszły wyżej i mocniej. Uczulałam na to swój zespół i rzeczywiście tak było. Na ile byłyśmy w stanie, na tyle walczyłyśmy” – usłyszeliśmy w pomeczowej rozmowie.
Spotkanie nie było łatwe, a rywalki dysponowały dużo bardziej doświadczonym składem. W tym starciu młodsza część widzewskiego zespołu również spełniła oczekiwania. „Twierdzę, że młode zawodniczki wyszły na to starcie bez żadnych kompleksów i zagrały rewelacyjnie. To są koszykarki z rocznika 2005 i dziś zagrały najlepszy mecz ze wszystkich. Mówi się, że jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz, więc jeśli dziewczyny dalej w taki sposób będą się rozwijać, bo zrobiły ogromny postęp, to pozostaje nam się tylko cieszyć” – oceniła pani trener.
Ostatni mecz to również czas podsumowań. ten sezon nie był łatwy, zwłaszcza że przez większą jego część w drużynie panowała plaga kontuzji. „Jestem zdania, że gdyby nie kontuzje to wszystkie mecze byłyby albo na naszą korzyść, albo przegrywałybyśmy maksymalnie dziesięcioma punktami. Nie byłyby to z pewnością takie wyniki, jak bywały w tym sezonie, czyli ze stratą trzydziestopunktową lub wyższą” – skomentowała opiekun łodzianek.
Teraz pora przygotować drużynę do kolejnego sezonu. Z pewnością kluczowym pytaniem jest to, w jakim składzie drużyna przystąpi do przyszłych zmagań. „Gdyby dziewczyny zdecydowały się zostać u nas przyszłym sezonie, to myślę, że startowałybyśmy na pewno z innego pułapu. One już wiedzą, o co mi chodzi, bo dzisiaj realizowały dokładnie te rzeczy, które sobie w tym tygodniu ćwiczyłyśmy. Jeżeli z takiego punktu zaczniemy wejście w nowy sezon i ominą nas kontuzje, to jestem bardzo dobrej myśli” – zakończyła trener Anna Chodera.







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska