LM U-19: Widzewiacy po raz pierwszy bez punktów

28 marca 2023, 09:42 | Autor:

Dobra seria zawsze ma swój koniec. Po trzech pewnych zwycięstwach z rzędu, w czwartej kolejce Ligi Makroregionalnej U-19 juniorzy starsi Widzewa Łódź przegrali na wyjeździe ze Zniczem Pruszków 0:2. Utrata trzech punktów spowodowała spadek na trzecią pozycję w zmaganiach o awans do Centralnej Ligi Juniorów.

Jak czytamy na łamach widzew.com, od początku meczu więcej do powiedzenia miał Znicz, który długo przebywał na połowie łodzian. Do interwencji zmuszony został Antoni Brzózka po rzucie wolnym, ale golkiper spisał się prawidłowo. Łodzianie próbowali odpowiedzieć, ale niewiele to dawało. Niestety, w 13. minucie zawodów rywale wyszli na prowadzenie, a strzałem głową wynik otworzył Krystian Matwiejczuk. Piłkarze RTS starali się szybko odpowiedzieć i byli tego bliscy, lecz czujny był bramkarz Znicza. Co nie udało się gościom, udało się gospodarzom. W 25. minucie piłkę w środku pola przejął Filip Składowski i w sytuacji sam na sam pokonał Antoniego Brzózkę.

W przerwie trener Jonczyk dokonał trzech zmian – na płycie boiska pojawili się Bazler, Juchacz oraz Przybylski. Po upływie siedmiu minut na czystej pozycji znalazł się Radomski, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną. Łodzianie próbowali, ale nie byli w stanie sforsować defensywy pruszkowian. Brakowało im też szczęścia – po strzale Radomskiego piłka trafiła w słupek. Widzewiacy mieli jeszcze kilka szans na zdobycie bramki, ale wynik nie uległ już zmianie.

Widzewiacy po serii trzech zwycięstw z rzędu po raz pierwszy w tym sezonie stracili punkty i spadli w tabeli na trzecie miejsce. O kolejne punkty juniorzy powalczą w sobotę, wtedy na Łodziance ugoszczą sąsiadów z tabeli – GKS Bełchatów.

Znicz Pruszków – Widzew Łódź 2:0 (2:0)
13′ Matwiejczuk, 25′ Składowski