CLJ U-17: Wyjazdowa porażka z liderem

27 marca 2023, 11:38 | Autor:

Nie było niespodzianki w sobotnim meczu juniorów młodszych Widzewa Łódź przeciwko Legii Warszawa. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego przegrali 1:4 ze stołeczną ekipą, która obecnie otwiera tabelę Centralnej Ligi Juniorów U-17.

Jak czytamy na łamach oficjalnej witryny czterokrotnego Mistrza Polski, przez pierwsze 30 minut ataki Legii nie przynosiły efektów. Dopiero w 31. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Żewłakow. Łodzianie również mieli swoje okazje, choćby w końcówce okazję miał Janusz Styś po podaniu od Piotra Gajewskiego, jednak wynik się nie zmienił. Rezultat nie uległ zmianie również do końca pierwszej połowy, ponieważ Legia prowadziła 1:0.

Do drugiej części spotkania czerwono-biało-czerwoni podeszli z dwiema roszadami w składzie. Na boisku pojawili się Jakub Pławski oraz Krzysztof Supera. Przebieg gry niewiele się jednak zmienił, ponieważ mimo prób tworzenia sytuacji przez widzewiaków, to Legia dłużej utrzymywała się przy piłce. W 58. minucie gospodarze podwyższyli na 2:0, a stojącego w bramce Mistygacza pokonał Viktor Karolak. Piłkarze RTS próbowali odpowiedzieć, ale to drużyna ze stolicy powiększyła swoje prowadzenie, bowiem akcję skrzydłem wykończył Antoni Klukowski.

Starania łodzian w końcu przyniosły jednak efekt, gdyż w 70. minucie bramkarza miejscowych pokonał Jan Sianos. Po czterech minutach Legia wymierzyła kolejny – i jak się później okazało – ostatni cios, a na listę strzelców wpisał się Szczepaniak. W końcówce obie drużyny szukały jeszcze swoich szans, ale nic więcej się już nie zmieniło. Widzew przegrał na wyjeździe z Legią 1:4. Za tydzień łodzianie zmierzą się na własnym terenie z Wisłą Płock.

Legia Warszawa – Widzew Łódź 4:1 (1:0)
31′ Żewłakow, 58′ Karolak, 65′ Klukowski, 74′ Szczepaniak – 70′ Sianos