Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0)

26 marca 2023, 15:28 | Autor:

Zwycięstwem Widzewa zakończył się niedzielny mecz sparingowy. Łodzianie pokonali 2:0 Jagiellonię Białystok, po golach pomocników: Juliusza Letniowskiego oraz Filipa Zawadzkiego. Oba padły w drugiej połowie zawodów.

Trener Janusz Niedźwiedź wystawił skład złożony z wielu dublerów. Szansę od pierwszej minuty otrzymali rzadko lub wcale występujący w Ekstraklasie zawodnicy, na czele z Jakubem Wrąblem, Bożidarem Czorbadżijskim czy Jakubem Sypkiem. Poza piłkarzami kontuzjowanymi i powołanymi do reprezentacji, na boisku zabrakło także Mateusza Żyro i Jordiego Sancheza.

Jak podaje w swojej relacji strona oficjalna, zamknięty dla oczu kibiców i dziennikarzy pojedynek był w pierwszym fragmencie wyrównany. Do kilku interwencji zmuszony został Wrąbel, którego część fanów chciałaby ponownie w bramce łodzian. Rezerwowy golkiper nie popełnił jednak żadnego błędu, a na przerwę obie drużyny zeszły przy wyniku 0:0. Nawet w spotkaniu nieoficjalnym łodzianom nie udało się więc strzelić bramki w pierwszej połowie, co trwa już od jedenastu ligowych starć.

Powtórzyło się także to, że na ogół zespół Janusza Niedźwiedzia lepiej prezentuje się po zmianie stron. W 56. minucie dośrodkowanie z prawej strony boiska zamienił na gola krytykowany w ostatnim czasie Letniowski. Chwilę później z murawy wyleciał za dwie żółte kartki Martin Kreuzriegler. W 68. minucie było już 2:0 dla umownych gospodarzy (mecz rozegrano na neutralnym terenie). Wykopniętą przez Wrąbla piłkę otrzymał Bartłomiej Pawłowski, jego strzał został zablokowany, ale z dobitką pośpieszył inny rezerwowy – Zawadzki.

Dalszy przebieg pojedynku nie wpłynął na zmianę rezultatu i czerwono-biało-czerwoni mogli cieszyć się z wygranej. Oby podobnie było za tydzień, kiedy to już w spotkaniu o punkty zagrają na wyjeździe z Cracovią.

58′ Letniowski, 68′ Zawadzki

Wrąbel – Stępiński (46′ Szota), Czorbadżijski, Kreuzriegler – Zieliński, Shehu, Letniowski (60′ Hanousek), Kun – Sypek (46′ Terpiłowski), Normann Hansen (60′ Zawadzki) – Zjawiński (60′ Pawłowski)

Trener: Janusz Niedźwiedź