Futsal: Widzew znokautowany w gliwickiej hali

27 marca 2023, 16:30 | Autor:

Futsalowa drużyna Widzewa ma za sobą niedzielny wyjazdowy mecz w Gliwicach. Faworytem był Piast, ale aż tak wysokiej porażki z aktualnym mistrzem kraju niewielu się spodziewało. Łodzianie polegli aż 1:9!

Trwa kiepska seria podopiecznych Marcina Stanisławskiego, którzy ostatni raz wygrali w styczniu tego roku. Od potyczki z Dremanem Opole zdążyli zaliczyć osiem pojedynków, w większości z nich schodząc z parkietu bez punktów. Nic więc dziwnego, że jakakolwiek zdobycz na gliwickiej hali byłaby uznana za dużą niespodziankę. Ta jednak nie nastąpiła. Już w 2. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu Rafaela Cadiniego, a cztery minuty później było 3:0, gdy gole strzelili Yaroslaw Lebid oraz Marek Bugański. Przed przerwą Piast dorzucił jeszcze jedną bramkę za sprawą Dominika Śmiałkowskiego.

Ten sam zawodnik był jednym z najaktywniejszych w drugiej połowie, jeszcze dwukrotnie pokonał Dariusza Słowińskiego, kompletując hat-tricka. Dla miejscowego zespołu trafiali jeszcze Miguel Pegacha oraz Bruno Graca. Niewiele zabrakło, by padł wynik dwucyfrowy. Widzewiaków stać było jedynie na honorowego gola, strzelonego przez Norberta Dregiera.

Na cztery mecze przed końcem sezonu zasadniczego Widzew zajmuje 10. miejsce w tabeli, mając jedenaście punktów przewagi nad strefą spadkową. Degradacja do I ligi raczej więc czerwono-biało-czerwonym nie grozi, ale podobnie jest z szansami na awans do fazy play-off. Co prawda strata do ósmej Jagiellonii Białystok wynosi tylko sześć „oczek”, ale biorąc pod uwagę aktualną formę łodzian i fakt, że kilku rywali rozegrało mniej spotkań, trudno oczekiwać sukcesu.

Najbliższe zawody łodzianie rozegrają we własnej hali. Ich przeciwnikiem będzie w najbliższą sobotę broniący się przed spadkiem AZ UŚ Katowice. Być może uda się przełamać i zwyciężyć. Mecz o godz. 19:00.

Piast Gliwice – Widzew Łódź 9:1 (4:0)
11′, 34′, 35′ Śmiałkowski, 2′ Cadini, 6′ Lebid, 6′ Bugański, 30′ Graca, 33′ Pegacha – 34′ Dregier