AKS SMS Łódź – Widzew II Łódź 0:10 (0:3)

14 kwietnia 2021, 19:05 | Autor:

Chyba mało kto spodziewał się, że w aż tak efektownym stylu rozpoczną rundę wiosenną piłkarze rezerw Widzewa Łódź! Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego i Michała Czaplarskiego całkowicie zdominowali mecz z AKS SMS Łódź, ostatecznie rozbijając swoich rywali 10:0! Cztery bramki zdobył Merveille Fundambu!

W składzie, jaki wybiegł dziś na boisko przy ul. Milionowej znalazł Konrad Reszka z pierwszej drużyny, a także trenujący z nią w ostatnim czasie Dawid Owczarek i Konrad Cieślak. Na ławce zasiedli wspomniany wcześniej Fundambu oraz Petar Mikulić, którzy na murawie pojawili się w drugiej połowie. Wśród rezerwowych był także pochodzący z Argentyny Camilo Villarreal, sprowadzony zimą do drugiego zespołu. Resztę jedenastki uzupełniali etatowi gracze rezerw, z Danielem Mąką czy Sebastianem Rudolem na czele.

Od pierwszych minut sporą przewagę zyskali goście, którzy raz za razem starali się objąć prowadzenie. Pierwsza dobra okazja przyszła już w piątej minucie, gdy po dośrodkowaniu Grzegorza Brochockiego bliski pokonania własnego bramkarza był Oskar Cierniak, jednak piłka minęła poprzeczkę. Chwilę później mocne uderzenie Piotra Bartłoszewskiego obronił golkiper AKS SMS, szansę na dobitkę miał jeszcze Mąka, lecz był na spalonym. Stojący między słupkami Kacper Biernat wyszedł zwycięsko również ze starcia z Jakubem Kmitą, wybijając futbolówkę na róg. Widzewiacy praktycznie nie schodzili z połowy przeciwników.

I w 18. minucie dopięli swego! Po szybkiej kontrze podanie Mąki trafiło pod nogi Mateusza Malca, a ten mocnym uderzeniem w długi róg pokonał Biernata! Pięć minut później na listę strzelców mógł się wpisać Rudol, lecz jego próba z rzutu wolnego była zbyt lekka oraz sygnalizowana. Gospodarze z rzadka atakowali bramkę Reszki, a gdy już to robili, to albo byli niedokładni, albo świetnie radziła sobie obrona czerwono-biało-czerwonych. Groźniej zrobiło się po akcji Kacpra Maciejewskiego, jednak ten nie był w stanie znaleźć lepiej ustawionego kolegi. Niestety, w międzyczasie kontuzji doznał Owczarek i przedwcześnie opuścił boisko.

Chwilę po upływie pół godziny gry podopieczni trenerów Grzeszczakowskiego i Czaplarskiego przypuścili szturm na bramkę rywali! W 32. minucie dośrodkowanie Mąki z rzutu wolnego trafiło wprost na głowę Rudola, który podwyższył prowadzenie, z kolei kilkadziesiąt sekund później było już 3:0! Strzał Malca odbił Biernat, lecz przy dobitce Kmity był już bezradny. W 40. minucie z dobrej strony pokazał się Cieślak, którego rajd prawą stroną zakończył się podaniem do Kmity, ale napastnik nie trafił czysto w piłkę. Tuż przed ostatnim gwizdkiem czujnością wykazał się jeszcze Reszka, w ekwilibrystyczny sposób parując próbę Mikołaja Krawczyka-Demczuka. Do przerwy goście wygrywali więc 3:0.

Przed rozpoczęciem drugiej połowy w składzie Widzewa zaszła jedna zmiana: Brochockiego zastąpił Fundambu. Pierwsze minuty po zmianie stron dość niespodziewanie należały jednak do zawodników z ul. Milionowej. Najpierw niecelnie główkował Krawczyk-Demczuk, a kilka chwil później sytuacyjny strzał Jędrzeja Zapłackiego zaledwie o centymetry minął bramkę Reszki. Na tym szanse AKS SMS się skończyły, zaś w 54. minucie przyjezdni prowadzili już 4:0! Po dalekim podaniu z głębi pola, będący na spalonym Fundambu odpuścił piłkę Mące, skrzydłowy dopadł do niej, przepchnął rywala i podał do Kongijczyka, który po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców! Jak się niedługo później okazało, wcale nie ostatni.

Sześć minut później Mąka zapisał na swoim koncie kolejną – już czwartą (!) – asystę. Widzewiak świetnie przedarł się w pole karne, znalazł dobrze ustawionego Telestaka, zaś ten bez większego trudu pokonał Biernata. Po tej akcji na boisku pojawił się wracający po kontuzji doznanej latem poprzedniego roku Petar Mikulić. Chorwat zajął miejsce na lewej obronie, ale pomimo to błyskawicznie i on trafił do siatki! Defensor wykorzystał świetne podanie debiutującego w czerwono-biało-czerwonych barwach Argentyńczyka Villarreala, a mocne uderzenie w długi róg młody golkiper AKS SMS mógł tylko odprowadzić wzrokiem.

W 73. minucie rozpoczął się prawdziwy show Fundambu! Pochodzący z Kinszasy zawodnik najpierw dość szczęśliwie podwoił, a już chwilę później potroił swój dorobek, tym razem popisując się przepięknym, precyzyjnym lobem nad bezradnym Biernatem! Wciąż było mu jednak mało, bo na trzy minuty przed końcem strzelił swojego czwartego gola, wykorzystując celne dogranie Villarreala. Już w doliczonym czasie gry na indywidualną akcję zakończoną uderzeniem zdecydował się Kmita i to on ustalił wynik meczu na 10:0! Widzewiacy wysoko wygrali, utrzymali prowadzenie w tabeli okręgówki, a w sobotę zmierzą się z KKS Koluszki.

18’ Malec, 32′ Rudol, 33′, 90+1′ Kmita, 54’, 73′, 74′, 87’ Fundambu, 60′ Telestak, 69′ Mikulić

AKS SMS:
Biernat – Barański (87’ Jarczyński), Cierniak, Mroczek, Chmielowiec – Mądrachowski (64′ Pruszyński), Sikorski (69′ Kozakowski), Szkop, Maciejewski (46′ Zapłacki) – Krawczyk-Demczuk (80′ Pietruszka), Seta (78′ Raszkiewicz)

Rezerwowy: Roszkowski

Reszka – Owczarek (29′ Glicner), Cieślak, Rudol, Pokorski (69′ Szlaski) – Brochocki (46’ Fundambu), Bartłoszewski (73′ Mamełka), Telestak, Mąka (65’ Villarreal), Malec (60′ Mikulić) – Kmita

Rezerwowy: Buczkowski

Żółta kartka: Telestak

Sędzia: Szymon Przytuła (Stary Adamów)