Aktualizacja FC: Północny Bastion Widzewa

28 lutego 2013, 16:13 | Autor:

Prezentujemy opis fan clubu Widzewa Łódź z północnych stron Polski, tj. „Północnego Bastionu Widzewa”:

1

W 2009 roku w północnej części naszego kraju zawiązał się  nasz Fan Club – Północny Bastion Widzewa, który zrzesza w sobie kiboli  łódzkiego Widzewa z trzech województw, tj. pomorskiego,  kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. W początkowych okresach  istnienia PBW liczyło około piętnastu aktywnie działających Widzewiaków,  głównie z Grudziądza, Inowrocławia czy też Torunia. To właśnie  województwo kujawsko-pomorskie uznawane jest przez nas za miejsce zawiązania się naszego FC. Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że to  właśnie WFCG powołało do życia PBW, świadczy o tym niezaprzeczalny fakt,  iż najwięcej osób w PBW było z Grudziądza. Wariaci z miasta nad Wisłą  zarażali kolejne osoby i zapraszali do włączenia się w poczet członków  nowopowstałego FC. 2009 rok to rok w którym wybraliśmy się na swój  pierwszy zorganizowany wyjazd. Wyjazd ten był do podwarszawskich Ząbek  na mecz z tamtejszym Dolcanem. Był to nasz pierwszy wspólny wyjazd, typowo samochodowy. Oficjalna nasza liczba w Ząbkach to 15 osób.

1
W pamięci utknął również pewien mecz który odbył się w październiku 2009r., a mianowicie w Pruszkowie ze Zniczem. Typowo alkoholowy wyjazd,  jednakże wrażenia pozostały po dzień dzisiejszy. Miło ten wyjazd  wspominają chłopaki z kujaw i pomorza, gdzie udało im się zacieśnić  więzi podczas stania „nad rzeczką”. Międzyczasie regularna delegacja z północy pojawiała się na każdym meczu naszego Widzewka w Łodzi. Każdy fanatyk stwierdzi, że esencją kibicowania są wyjazdy, to na nich  kształtowany jest charakter wszystkich fanatyków, którzy za swoją  drużyną podróżują wszędzie. Nie inaczej było w Płocku, kiedy w 2010 r.  mieliśmy wyjazd do tamtejszej Wisły. Wielką rolę w tym, że udało nam się  razem wybrać na ten mecz odegrało po raz kolejny WFCG, które udostępniło  kilku członkom PBW miejsce w swoim autokarze. Kto był w Płocku, ten wie  jak ten wyjazd się zakończył, a ściślej mówiąc jak przebiegał. My członkowie PBW podczas tego wyjazdu podpatrywaliśmy jak prawdziwe FC  organizuje się na wyjazdy, wyciągnęliśmy prawidłowe wnioski i jeszcze tego samego roku wybraliśmy się na wyjazd do Gdańska. Na starym jeszcze stadionie Lechii Gdańsk pojawiło się grubo ponad 30 osób z północnych rejonów naszego kraju. Nie będę tutaj opisywał każdego meczu, chciałbym jedynie zaznaczyć, że z każdym kolejnym wyjazdem nasze FC rozwijało się coraz bardziej.

Północny Bastion Widzewa to nie tylko wyjazdy, ale również innego rodzaju akcje. W swojej historii istnienia mamy na koncie udział w dwóch turniejach kibiców. Gościnnie wystąpiliśmy na turnieju kibiców Elany Toruń (luty 2012 r.) oraz na turnieju zorganizowanym przez WFCG w Grudziądzu (lato 2012 r.) gdzie dotarliśmy do ćwierćfinału.

1

PBW w kwestii gadżetów również wykazuje swoistą aktywność, wydając jak dotychczas: 2 edycje koszulek, kilka edycji vlepek, smyczki, kalendarze, szaliki i wiele wiele innych gadżetów. W tym aspekcie wciąż czujemy niedosyt i staramy się rozwijać.

gliwice,koszulkaPBW

Podsumowując… Członkowie PBW’09 porozrzucani są po kilkunastu miastach północnej Polski, co ma swoją pewną specyfikę. W odróżnieniu od innych miast – FC, nam te „rozsianie” po licznych miastach utrudnia wspólne działanie. Stawiamy dzielnie czoła temu faktowi, rozwijając się wciąż. Od niedawna udzielamy się również na popularnym portalu społecznościowym (jak ktoś się troszkę wysili to nas znajdzie). Reasumując kwestię miast, wymowne w tej materii staje się pewne hasło charakteryzujące wszystkich kibiców naszego klubu, a dokładnie sformułowanie „Widzew jest wszędzie”…
My swoją obecnością w takich miastach jak: Grudziądz, Bydgoszcz, Inowrocław, Kwidzyn, Gniewkowo, Toruń, Radziejów, Aleksandrów Kujawski, Tczew, Człuchów, Jabłonowo Pomorskie, Wejherowo, Gdańsk, Gdynia, Olsztyn, Ostróda, Pasłęk, Elbląg, Orneta, udowadniamy, że powyższe słowa to nie tylko slogan!

Z Widzewskim pozdrowieniem!
PBW’09

 

Rafi