Aktualizacja FC: Wolbórz

3 marca 2013, 19:22 | Autor:

Zapraszamy do lektury opisu Fan Clubu Widzewa z Wolborza nadesłanego przez tamtejszych kibiców:

1

Wolbórz- miejscowość położona przy krajowej ósemce, pomiędzy Piotrkowem, a Tomaszowem, 50 km na południe od Łodzi. Od 2011 roku Wolbórz jest ponownie miastem, a od zawsze widzewską miejscowością. Widzewowi kibicował i kibicuje tutaj każdy kto
interesuje się sportem i nie tylko w samym mieście ale także w całej gminie. Od kilkunastu lat zawsze ktoś pojawiał się na meczach na stadionie przy al. Piłsudskiego. W czasach świetności były to spore jak na nasz region liczby, a gdy były jeszcze te czasy, gdzie ze względu na wieść o braku biletów, kibice zbierali się w barach czy też u sąsiadów, by wspólnie dopingować czerwono biało czerwonych. Nie było internetu, nie było telefonów komórkowych i z czasem kiedy klub staczał sie po równi pochyłej zainteresowanie drużyną spadało. Jednak nie u wszystkich,zwłaszcza u młodych, u których to nie postawa graczy na boisku bardziej przyciągała na stadion do Łodzi, a ludzie którzy byli bardziej oddani drużynie czyli fani spod zegara. Ich fanatyzm przyćmiewał słabsze występy piłkarzy i nikt nie dopuszczał myśli żeby odstawić kibicowanie średniej drużynie ligowej na bok. Nie były to zorganizowane grupy, które umawiały się na zbiórki i jednym kordonem ruszały na mecze. Spotykaliśmy się dopiero pod stadionem i w grupie, mniejszej czasami większej przy ważniejszych meczach, zasiadaliśmy, a raczej dopingowaliśmy na trybunie D.

W 2009 roku postanowiliśmy utworzyć, na wzór innych, swój własny fan club. Co ważne,jak w każdej organizacji wspólnie obraliśmy nazwę naszej organizacji: Division of Wolbórz, w skrócie DW’09. Odbyło się pierwsze spotkanie, na którym omówiliśmy cele do zrealizowania pod wspólnym szyldem. Nie było już mowy, aby ktoś jeździł na własną rękę. Zaczęły się też wspólne mecze wyjazdowe, co nie oznaczało, że wcześniej z naszej strony ich nie było. Jak na fan club przystało, wyprodukowaliśmy kilka gadżetów. I tak, do naszych asortymentów należą:- 3 edycje koszulek (4 dla młodszych fanów)- 3 edycje szalików- 2 edycje smyczek, w tym 1 tylko dla młodszych fanów- 2 edycje czapek- 3 edycje vlepek- bluzy- rękawiczki- skarpetki.Poza gadżetami propagujących nasze pochodzenie i przynależność kibicowską, w naszej dotychczasowej historii można odnotować kilka udanych akcji. Najważniejszą bez wątpienia imprezą, którą udało nam się zorganizować był I turniej kibiców Widzewa oraz obchody 90lecia Szczerbca Wolbórz, gdzie w tym samym dniu, tj 25.06.2011r był rozegrany mecz z naszym ukochanym Widzewem Łódź. Na mecz przygotowaliśmy obowiązkowo oprawę, która składała się z 2 części i był prowadzony doping przy przy pomocy pozostałych FC. Jako, że były to Dni Wolborza, pod koniec imprezy przygotowaliśmy mały pokaz, który
uświadomił wszystkim do kogo należy to miasto. Nie mniej ważniejszymi wydarzeniami w naszej miejscowości były 2 wizyty, piłkarzy łódzkiego Widzewa.
Pierwsze spotkanie odbyło się w maju 2011r., dla uczniów Szkoły Podstawowej, gdzie zostały rozdane liczne specjalnie przygotowane przez nasz fc gadżety na tą imprezę. Następnie rok później, bo w kwietniu 2012 miało miejsce spotkanie Widzewiaków dla gimnazjalistów, gdzie oczywiście również nie zabrakło gadżetów dla młodzieży.

Poza tym godne odnotowania jest, że bodajże jako pierwszy fanclub, uczciliśmy urodziny małym pokazem pirotechnicznym w dniu powstania naszego klubu, tj 25.11. Na koncie mamy już 2 podobne akcje upamiętniające ten ważny dzień dla każdego Widzewiaka.

Z akcji charytatywnych do jakich się zaangażowaliśmy było przekazanie naszych gadżetów na licytację na WOŚP. Jednak większą, jak dla nas akcją tego typu, była mikołajkowa wizyta w Domu Dziecka w Piotrkowie, gdzie przy pomocy młodszych fanów przekazaliśmy kilkadziesiąt zabawek.Nie zapominamy również o młodszych ludziach, którzy interesują
się sportem, bo wiadomo żeby być fanclubem z przyszłością należy dbać o swoją młodzież. Od dwóch sezonów udaje się nam zabierać dzieciaki na mecze łódzkiego Widzewa. Pierwsza taka wizyta odbyła się w marcu 2011 na meczu z Koroną Kielce,
gdzie obecnych było ponad 20 młodych pasjonatów futbolu. W kolejnych meczach młodzież przyjeżdża na mecze w mniejszych, a czasem większych liczbach, kiedy to musi być wtedy organizowany bus.

Nie zapominamy też o naszych przyjaciołach z Ruch Chorzów. Staramy się odwiedzać stadion przy ul. Cichej, jak i tez wspomagamy ich swoim dopingiem na meczach wyjazdowych.Jedno jest pewne: Widzew w naszych sercach na zawsze pozostanie i wiara oraz miłość do tego klubu w kolejne serca będzie przelewana.

Wolbórz Miastem Widzewa!

DW