Amp futbol: Niezłe zakończenie sezonu widzewiaków

30 listopada 2020, 09:33 | Autor:

W weekend w Poznaniu odbył się ostatni turniej bieżącego sezonu Amp Futbol Ekstraklasy. Widzewiacy mogą uznać tę imprezę za udaną, bo nie tylko zdobyli punkt w starciu z gospodarzami, ale również strzelili dwa gole! Dla podopiecznych Rafała Chorążego to pierwsze trafienia w historii.

Czerwono-biało-czerwoni fantastycznie rozpoczęli sobotnie zmagania – choć mierzyli się z faworyzowaną ekipą Podbeskidzia Kuloodpornych Bielsko-Biała, to grali z nią jak równy z równym. Ich starania przyniosły efekt w doliczonym czasie pierwszej połowy, gdy dzięki uderzeniu z dystansu do siatki trafił Sławomir Plicha, zapisując się na kartach historii jako zdobywca pierwszej bramki w historii widzewskiego amp futbolu! Niestety, po przerwie bielszczanie odwrócili losy meczu i ostatecznie to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3:1.

Drugie sobotnie starcie nie było już tak wyrównane. Widzew nie miał zbyt wielu szans z rywalizacji z Wisłą Kraków. „Biała Gwiazda” dominowała, a spotkanie zakończyło się jej zasłużoną wygraną 6:0. Również pierwsza niedzielna potyczka nie ułożyła się po myśli podopiecznych trenera Chorążego. Choć łodzianie liczyli na sprawienie niespodzianki w pojedynku z mającą już zapewniony tytuł mistrzowski Legią Warszawa, to nie byli w stanie nawiązać z nią walki i finalnie przegrali 0:3, wszystkie gole tracąc w pierwszej połowie.

Na zakończenie turnieju widzewiaków czekał jeszcze mecz z gospodarzem, czyli Wartą Poznań. I przyniósł on mnóstwo emocji! Przez ponad pół godziny gry żadna z drużyn nie była w stanie wpisać się na listę strzelców, ale niemoc przełamał na cztery minuty przed końcem Plicha, który wykorzystał rzut karny. Niestety, gdy wydawało się, że zawodnicy z Łodzi dowiozą historyczny triumf do ostatniego gwizdka sędziego, w drugiej minucie doliczonego czasu gry remis poznanianom zapewnił mierzonym strzałem Kacper Hała.

Widzew zdobył w stolicy Wielkopolski jeden punkt, a w całym sezonie trzy i zajął ostatnie miejsce w stawce, choć trzeba podkreślić spory postęp, jaki robił z turnieju na turniej. Mistrzem Polski została Legia, drugie miejsce zajęła Wisła, a podium zamknął zespół Podbeskidzia Kuloodpornych. Co ciekawe, podczas ceremonii zamknięcia czerwono-biało-czerwoni uhonorowani zostali za postawę fair play podczas imprezy w Łodzi, gdy w starciu z krakowianami zdjęli z boiska jednego zawodnika, by rywalizować w równych składach.

Wyniki turnieju:

sobota, 28 listopada

Warta Poznań – Legia Warszawa 0:3 (Kożuch x2, Pokorski s.)
Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Widzew Łódź 3:1 (Dobkowski x2, Szczyrba – Plicha)
Warta Poznań – Wisła Kraków 0:6 (Kapłon x3, Grygiel x2, Adamczyk)
Legia Warszawa – Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała 4:1 (Kożuch, Susz, Miedwiediuk, Łastowski – Wrona)
Wisła Kraków – Widzew Łódź 6:0 (Wieczorek s., Kapłon x3, Pielka, Guszkiewicz)

niedziela, 29 listopada

Warta Poznań – Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała 1:1 (Skrzypek s. – Szwed)
Legia Warszawa – Widzew Łódź 3:0 (Sadłowski, Kożuch x2)
Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Wisła Kraków 2:4 (Ziółkowski, Dobkowski – Kapłon, Świercz, Grygiel, Łubiarz)
Warta Poznań – Widzew Łódź 1:1 (Hała – Kapłon)
Legia Warszawa – Wisła Kraków 1:2 (Świercz s. – Rosiek, Grygiel)