Ostatni dzień głosowania na widzewskie projekty w ŁBO!

30 listopada 2020, 08:00 | Autor:

Jeszcze tylko dzisiaj trwać będzie głosowanie w Łódzkim Budżecie Obywatelskim. Przypominamy, że w stawce znajdują się trzy wnioski, które bezpośrednio związane są z Widzewem. Jeden z nich dotyczy Hali Parkowej, a dwa ośrodka treningowego na Łodziance.

Projekt W029SW: „Nowy parkiet dla sportowców z Małachowskiego” zakłada zakup i wymianę nowego parkietu do hali przy ul. Małachowskiego, w której swoje mecze rozgrywają koszykarki oraz futsaliści łódzkiego klubu. Stan obecnej nawierzchni jest na tyle zły, że wkrótce może ona kompletnie przestać nadawać się do bezpiecznego użytku. Wymiana jest więc niezbędna. Szacowany koszt realizacji projektu to 550 tysięcy złotych.

Projekt W032SW: „Wembley na Małachowskiego” przewiduje zakup specjalistycznej kosiarki trójwrzecionowej do koszenia boisk z nawierzchnią naturalną i hybrydową w obiekcie sportowym na Łodziance. Beneficjentem zadania będą zarówno trenujący w ośrodku piłkarze pierwszej drużyny Widzewa, jak i przedstawiciele wszystkich zespołów młodzieżowych. Szacowany koszt realizacji projektu to 180 tysięcy złotych.

Projekt W054SW: „Naprawa i modernizacja boiska Orlik na terenie ośrodka treningowego Łodzianka” skupia się na naprawie boiska w ośrodku przy ul. Małachowskiego, a także zmodernizowaniu go poprzez wykonanie odwodnienia. Od dłuższego czasu uszkodzona jest skarpa, co w połączeniu z wypłukiwaniem ziemi podczas opadów grozi tym, że powierzchnia zacznie się zapadać, a boisko stanie się bezużyteczne. Szacowany koszt realizacji projektu to 440 tysięcy złotych.

Wszystkie widzewskie projekty zgłoszone zostały w ramach osiedla Stary Widzew. Każdemu mieszkańcowi Łodzi przysługuje prawo oddania głosu na pięć inicjatyw osiedlowych, a także pięć ponadosiedlowych. Głosować można już wyłącznie internetowo – za pośrednictwem oficjalnej witryny Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego TUTAJ. Głosowanie trwać będzie jeszcze tylko dzisiaj, do północy. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress