Ampfutboliści Widzewa powalczą o Puchar Polski!

5 lipca 2020, 09:37 | Autor:

Zanim piłkarze Widzewa przystąpią do ligowej rywalizacji z Pogonią Siedlce, bardzo ważne dwa mecze rozegrają ampfutboliści łódzkiego klubu. Podopieczni Rafała Chorążego powalczą z Husarią Kraków i Wartą Poznań o triumf w rozgrywkach Pucharu Polski!

Widzewiacy mają za sobą niezbyt udane sparingowe przetarcie. Tydzień temu czerwono-biało-czerwoni zmierzyli się na Łodziance z Wartą i przegrali 0:2. Przez większość spotkania gospodarze dość wyraźnie odstawali od dużo bardziej utytułowanych przeciwników, a do głosu doszli dopiero w końcówce drugiej połowy doszli do głosu. Ostatnie minuty mogą być jednak niezłą wróżbą na przyszłość.

Teraz graczy łodzian czeka dużo większe wyzwanie niż mecz towarzyski – rozgrywki Pucharu Polski, zorganizowane w zastępstwie przełożonego turnieju Amp Futbol Ekstraklasy. Wezmą w nich udział Husaria oraz Warta, a zdecydowanymi faworytami powinni być ci pierwsi – trzykrotni mistrzowie Polski. Dla wszystkich zespołów będzie to jednak pierwszy oficjalny występ po dłuższej przerwie, więc niespodzianek wcale nie musi zabraknąć.

Piłkarze Widzewa jadą do Poznania po naukę, ale równocześnie zapowiadają, że chcą powalczyć o jak najlepszy wynik. „Na pewno będzie to dla nas kolejny element rozwoju, dzięki któremu na dobre wejdziemy w tę ligę amp futbolu. Już w sparingu z Wartą liczyliśmy na zwycięstwo, więc w Pucharze Polski będzie tak samo. Wyjdziemy jeszcze intensywniej, jeszcze mocniej, żeby coś ugrać” – mówił w rozmowie z WTM kapitan zespołu, Kamil Kwiatkowski. Trzymamy kciuki, by im się udało!

Puchar Polski Amp Futbol 2020 rozegrany zostanie na boiskach OSiR przy ul. Głuszyna w Poznaniu. Turniej rozpocznie się o 11:00, starciem Warty z Widzewem. Dwie i pół godziny później łodzianie zmierzą się z Husarią, a o 16:00 gospodarze rywalizować będą z zawodnikami z Krakowa. Wygra ten, kto zdobędzie najwięcej punktów.

Wszystkie spotkania Pucharu Polski będzie można obejrzeć na żywo na oficjalnym profilu Amp Futbol Polska na Facebooku TUTAJ.