Apel fundacji „Jaś i Małgosia”. Podpisz petycję!

18 sierpnia 2014, 10:33 | Autor:

petycja_dzieci_potrzebuja_jim

Współpracująca od kilku lat ze stowarzyszeniem „Fanatycy Widzewa” fundacja „Jaś i Małgosia” zwróciła się do nas o pomoc w nagłośnieniu sprawy, która uderza w jej funkcjonowanie. Opiekująca się dziećmi chorymi na autyzm oraz posiadającymi inny rodzaj niepełnosprawności fundacja została wezwana przez władze Łodzi do zwrotu subwencji w sumie 1,5 mln zł!

Poniżej treść komunikatu ze strony internetowej fundacji oraz link do petycji, pod którą podpisać mogą się wszyscy chętni:

Służby Hanny Zdanowskiej, Prezydent Miasta Łodzi, żądają od Fundacji Jaś i Małgosia 1,5 mln zł!

Fundacja JiM prowadzi przedszkole i szkoły dla dzieci z autyzmem i z innymi niepełnosprawnościami, w których uczy się blisko 200 maluchów. Wszystkie placówki są całkowicie bezpłatne, utrzymywane z darowizn ludzi wielkiego serca oraz z subwencji oświatowej.

Urzędnicy Prezydent Miasta Łodzi zażądali zwrotu 1,5 mln zł subwencji oświatowej. Traktują Szkołę JiM jako konkurencyjną dla własnych miejskich placówek, co pozbawia ich obiektywizmu. Nie rozumieją też specyficznych potrzeb dzieci z autyzmem. Niesłusznie kwestionują więc, że JiM finansuje dzieciom terapię i jej superwizję, zajęcia w wakacje, wyżywienie i transport do szkoły oraz bieżące remonty. Podważają wiele innych wydatków chwytając się sztuczek słownych, min. sprzątanie budynku, czy kilka etatów administracyjnych, w tym nawet etat dyrektora szkoły!

Zaprotestuj! Podpisz petycję, wezwij Prezydent Hannę Zdanowską do zakończenia sporu.

Nasze dzieci potrzebują JiM!

„Jaś i Małgosia”

Kliknij, by przejść do petycji

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress