„Wiśnia” na testach medycznych w Ruchu

18 sierpnia 2014, 10:10 | Autor:

Eduards_Visnakovs

Napastnik Widzewa Eduards Visnakovs jest już bardzo blisko transferu do Ruchu. O sprawie informowaliśmy przed paroma dniami, dziś nabiera ona rozpędu. Łotysz wyjechał do Chorzowa, gdzie przechodzić będzie w poniedziałek testy medyczne.

Jeśli badania przejdą bez zarzutu, zawodnik będzie mógł podpisać kontrakt z „Niebieskimi”. Z tego, co wiemy, kluby doszły już do porozumienia co do warunków, na jakich „Wiśnia” miałby trafić na Cichą 6. W grę wchodzić ma wypożyczenie z wysoką kwotą wykupu lub nawet transfer definitywny. Ruch bowiem jest w przededniu prezentacji nowego sponsora, który mógłby sfinansować zakup napastnika.

Jeśli nawet dojdzie do wypożyczenia, byłby to i tak słuszny ruch ze strony Sylwestra Cacka, który chyba w końcu doszedł do wniosku, że dalsze trzymanie Visnakovsa na siłę w drużynie nie pomoże ani jej, ani piłkarzowi. Jeśli napastnik sprawdzi się w Chorzowie, to wypromuje się tam o wiele bardziej, niż w I lidze. Wówczas łatwiej byłoby o sprzedaż zawodnika.

O tym, że możliwe są obie drogi sprowadzenia Eduardsa Visnakovsa do Ruchu, mówił także we wczorajszym studiu Ligi + Extra trener „Niebieskich”, Jan Kocian. Przypomnijmy, że na śląskim klubie nie ciąży już zakaz transferowy, ale wciąż obowiązuje go ograniczenie płacowe w wysokości 15 tys. zł. brutto na piłkarza. Transfer ma zostać sfinalizowany jeszcze przed niedzielnym meczem z Lechem Poznań.