Awans o włos! TMRF wygrał z Victorią 1:0!

10 maja 2015, 19:11 | Autor:

TMRF

Niedzielne spotkanie z Victorią było okraszone niespodziewanymi problemami organizacyjnymi. Okazało się, że w nocy na boisku Łodzianki rozsypane zostało szkło i aby nie ryzykować zdrowia zawodników, należało znaleźć inne miejsce do grania. Na szczęście udało się porozumieć z rywalem i zagrać na jego terenie.

Mecz z ekipą ze Stoków był ważnym wydarzeniem ze względu na zbliżający się upragniony awans do A klasy. Stawka nieco wiązała piłkarzom TMRF nogi, ale w pierwszej połowie to oni mogli cieszyć się z gola. W 34 minucie zakotłowało się w polu karnym rywali, najlepiej w tym zamieszaniu zachował się Marcin Ślaski i widzewiacy prowadzili 1:0. Pod koniec pierwszej połowy Victoria miała swoje okazje do wyrównania głównie po stałych fragmentach gry, ale nie udało im się pokonać Dawida Wojdy.

Po przerwie gospodarze rzucili się do odrabiania strat i kilka razy postraszyli graczy TMRF. Blisko celu byli w 60 minucie, ale po raz kolejny dobrą interwencją popisał się Wojda. Później mecz się zaostrzył, co chwilę sędzia musiał przerywać grę ze względu na faule z obu stron. Do ostatniego gwizdka było bardzo nerwowo, ale ostatecznie kibicowskiemu zespołowi udało się odnieść dziewiątą wygraną w sezonie.

Zwycięstwo znacznie przybliża TMRF Widzew do awansu. Przewaga nad drugim w tabeli Sazanem Pęczniew nadal wynosi co prawda osiem punktów, ale do końca rozgrywek pozostały już tylko trzy kolejki. Łodzianie triumf w swojej grupie zapewnić będą mogli sobie już za tydzień. Wystarczy nie przegrać w spotkaniu z inną Victorią, tą z Rąbienia.