Aż piętnastu piłkarzy zna już smak Derbów Łodzi. Trzech strzelało w nich gole

12 sierpnia 2023, 15:50 | Autor:

Jak głosi wyświechtany piłkarski slogan – derby rządzą się swoimi prawami. Część piłkarzy Widzewa i Łódzkiego Klubu Sportowego zdążyła się już o tym przekonać, dla innych będzie to pierwsze takie starcie w ich karierach. Nie brakuje też zawodników, którzy znają nawet smak zdobytej bramki.

Więcej derbowego doświadczenia jest po stronie . Trener Janusz Niedźwiedź ma w kadrze ośmiu piłkarzy, którzy występowali już w czerwono-biało-czerwonych barwach przeciwko ŁKS. Rekordzistą jest w tym gronie Dominik Kun (na zdjęciu), który rywalizował w derbach czterokrotnie. Pomocnik robił to ze zmiennym szczęściem: raz wygrał, raz przegrał i dwa razy zremisował. Trzykrotnie przeciwko ełkaesiakom zagrał kapitan Patryk Stępiński, mający po jednym zwycięstwie, remisie i porażce. Dwa razy derbowe starcia zaliczyli Fabio Nunes, Paweł Zieliński oraz Marek Hanousek, a po jednym razie Henrich Ravas, Bartłomiej Pawłowski i Ernest Terpiłowski.

W szeregach dzisiejszych gości jest pięciu zawodników, mierzących się już z Widzewem w koszulce z „przeplatanką”. Cztery razy robił to Pirulo, dwa razy kapitan Adam Marciniak i Piotr Janczukowicz, a tylko raz Kamil Dankowski oraz Nacho Monsalve. Jedynie z ławki smak derbów poczuł rezerwowy bramkarz Dawid Arndt.

Warto także wspomnieć o grających w łódzkiej rywalizacji Kristofferze Normannie Hansenie oraz Bartoszu Szelidze. Ten pierwszy ma jeden derbowy występ, a drugi dwa. Obaj jednak dziś nie wystąpią. Norweg jest bowiem ostatnio poza składem, a obrońca ŁKS leczy kontuzję. Być może pojawią się jednak w szatniach, by wspierać swoich kolegów.

Aż graczom dane było nie tylko wystąpić w Derbach Łodzi, ale także zaliczyć w nich trafienie. Po widzewskiej stronie gole strzelali Stępiński i Pawłowski, obaj w sezonie 2021/2022. Ten pierwszy przyczynił się do remisu przy Piłsudskiego, a bramka drugiego dała RTS zwycięstwo w ostatnim meczu z ŁKS. Trener Moskal ma tylko jednego takiego piłkarza, ale za to takiego, który dwa razy trafiał do bramki Widzewa. Mowa o Pirulo.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o derbowych rekordzistach. Najwięcej występów w tym prestiżowym starciu ma na swoim koncie Marek Chojnacki (dwadzieścia pięć), w obozie RTS jest to Tomasz Łapiński (piętnaście). Ciekawą postacią jest Marek Dziuba, grający w Derbach Łodzi w barwach obu klubów, łącznie dwadzieścia dwa razy. Najlepszych strzelców w tych starciach nie ma już wśród nas. Rankingowi przewodzi ŚP. Włodzimierz Smolarek, który siedem razy pokonywał bramkarzy ŁKS. U sąsiadów najlepszy w tym względnie jest ŚP. Longin Janeczek, autor pięciu goli.

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
defensens
11 miesięcy temu

https://weszlo.com/2023/08/12/chalaskiewicz-uwaza-ze-janusz-niedzwiedz-nie-powinien-byc-juz-trenerem-widzewa-potrzebny-jest-powiew-swiezosci/
  Szczerze mówiąc, to dziwi mnie, dlaczego ktoś zaczął rozważać to dopiero teraz. Już wiosna pokazała, że drużyna nie rozwija się z obecnym trenerem, dlatego bardziej zasadne byłoby pożegnanie po ubiegłym sezonie. Współpraca nie zmierzała w odpowiednim kierunku i było to widoczne. Dziwi mnie brak reakcji zarządu. Potrzebny jest powiew świeżości, ktoś z pomysłem, osoba, która będzie przywódcą. Obecnie nie widzę takich postaci ani w drużynie, ani na ławce trenerskiej – uważa były napastnik Widzewa.

Marcin
Odpowiedź do  defensens
11 miesięcy temu

Może kolegę Pawlaczka?

defensens
Odpowiedź do  Marcin
11 miesięcy temu

Moze kolege Majaka? Chałas ma wielu kolegow!
Nie wymienial kogo chcialby na trenera tylko ze potzrzeba NOWEGO rozdania i innego spojrzenia na druzyne z racji zmiany taktyki i mentalnosci…

Patryk
11 miesięcy temu

Składu jeszcze nie ma a oni już wiedzą że zdrowego hansena nawet na ławce nie będzie xD

Karolina
11 miesięcy temu

Mam bilet do sprzedania.wiecej info na tel.7.2.1.5.8.9.7.4.9

5
0
Would love your thoughts, please comment.x