Widzew Łódź – ŁKS Łódź 1:0 (1:0)

12 sierpnia 2023, 22:12 | Autor:

Olbrzymie emocje, tylko jeden gol  i czerwona kartka – tak przebiegały 69. Derby Łodzi. Kibice Widzewa zbyt wcześnie nie pójdą jednak spać, bo trzy punkty zostały przy Piłsudskiego. O zwycięstwie nad ŁKS, w meczu trwającym 110 minut (!), zadecydował gol Jordiego Sancheza.

Do niecodziennego zdarzenia doszło jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. W opublikowanym około godziny przed meczem składzie gości widniał Dani Ramirez, który ostatecznie nie pojawił się na boisku. Hiszpan doznał kontuzji podczas rozgrzewki i jego miejsce zajął rodak Pirulo. Z kolei po stronie czerwono-biało-czerwonych kompletna stabilizacja – spotkanie zaczęła identyczna jedenastka, jak w dwóch poprzednich pojedynkach.

Pierwsi groźniej zaatakowali ełkaesiacy, a konkretnie Kay Tejan. Wracający po kontuzji barku napastnik skutecznie przepchnął się w polu karnym, ale jego uderzenie z ostrego kąta odbił jedną ręką Henrich Ravas. Trzy minuty później, po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, soczyście z daleka uderzył Kamil Dankowski, ale słowacki golkiper znów był czujny. Sygnał do przebudzenia dał chwilę później Luis Silva, lecz jego próba główkowania była mocno niecelna. Kolejne fragmenty meczu przypominały typowe derby: więcej walki niż solidnej gry w piłkę. Okazją do taktycznych korekt była przerwa w 25. minucie, spowodowana odpaleniem rac, z których dym spowił murawę. Kibice RTS świętowali w ten sposób 600. urodziny swojego miasta.

Niedługo po wznowieniu spotkania świetną okazję do otwarcia wyniku w końcu mieli piłkarze Janusza Niedźwiedzia, którym przerwa wyraźnie wyszła na dobre. Piłkę opanował w polu karnym Fran Alvarez i zagrał do mającego sporo miejsca Filipa Przybułka. Młodzieżowiec z kilku metrów strzelił technicznie, pechowo zahaczając o nogę interweniującego Marcina Flisa i zawiedziony mógł tylko złapać się za głowę. Smakiem musiał obejść się też Bartłomiej Pawłowski, który oddał pierwszy celny strzał w zespole. W 36. minucie kropnął z daleka z rzutu wolnego, ale Aleksander Bobek nie dał się zaskoczyć. Tak, jak w 41. minucie, gdy musiał naprawdę się wykazać. Uderzenie zewnętrzną częścią buta wyprowadził Fabio Nunes, ale 19-latek znów stanął na wysokości zadania. W odpowiedzi odgryzł się Pirulo, jednak nie trafił czysto w piłkę, ułatwiając zadanie Ravasowi.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu pierwszej połowy „Serce Łodzi” mogło wreszcie eksplodować! Akcję Widzewa rozpoczął Bartłomiej Pawłowski, podprowadził piłkę pod pole karne i w tempo podał ją do Jordiego Sancheza. Ten zbyt długo się nie zastanawiał, silnie strzelił w długi róg i było 1:0! Euforia na trybunach nie zdążyła jeszcze odejść, a Bobek znów skapitulował. Po kombinacyjnej serii podań sam na sam znalazł się z nim Sanchez i pokonał po raz drugi w odstępie dwóch minut! Niestety, ta radość została zabrana decyzją VAR, bowiem Hiszpan znalazł się na spalonym. Pierwsza, bardzo emocjonująca połowa trwała pięćdziesiąt trzy minuty!

W przerwie trener Kazimierz Moskal dokonał jednej zmiany, a ŁKS starał się zaatakować. Niezłą próbą wykazał się Michał Mokrzycki, ale na szczęście jego kąśliwe uderzenie z dystansu było niecno chybione. Po tym zrywie temperatura spotkania mocno się obniżyła i przez dłuższy czas na boisku nie działo się nic ciekawego, nie licząc żółtej kartki dla Przybułka, który w 66. minucie został zmieniony przez Dominika Kuna. Ten bardzo szybko mógł uszczęśliwić 18-tysięczną publiczność. Widzewiacy przeprowadzili jeden z nielicznych ataków, Pawłowski podał do Sancheza, a ten poszukał Kuna. Pomocnik rzucił się do piłki wślizgiem i zabrakło mu przy tym precyzji.

Na kwadrans przed końcem fani spod „Zegara” znów odpalili solidną porcję środków pirotechnicznych, co ponownie zmusiło sędziego Tomasza Kwiatkowskiego do wstrzymania zawodów. Tym razem aż na siedem minut! Można było więc mieć nadzieję, że tak, jak przed zmianą stron, przerwa znów podziała na widzewiaków pozytywnie. Trzeba bowiem zauważyć, że podobnie, jak w dwóch poprzednich starciach, w drugiej połowie zbytnio wycofali się oni do obrony. A wiemy, jak to się wówczas kończyło.

Kolejna groźniejsza akcja miała miejsce dopiero w 88. minucie. Dośrodkowanie Alvareza z rzutu rożnego głową starał się skierować do siatki Silva, ale posłał piłkę nad poprzeczką. Do regulaminowego czasu dołożono na skutek przerw aż dwanaście minut. Niemający nic do stracenia ełkaesiacy próbowali atakować, co stwarzało ekipie Niedźwiedzia okazje do kontr. Po jednej z nich spotkanie mógł „zabić” Pawłowski, jednak zabrakło mu kropki nad i. Bobek mógł odetchnąć. Później doszło do małej szarpaniny między zawodnikami, sędzia musiał trzem z nich pokazać po żółtej kartce. Zrobiło się brzydko, ale czas pracował na korzyść Widzewa.

W 100. minucie czerwono-biało-czerwoni stracili jednego z obrońców. Luis Silva był spóźniony przy długim podaniu i nie miał wyboru – musiał faulować wychodzącego sam na sam Stipe Juricia. Efekt mógł być tylko jeden i Portugalczyk wyleciał z boiska z czerwona kartką. ŁKS dostał więc wiatru w żagle i w ostatnich fragmentach próbował rozpaczliwie wyrównać, z kolei czterokrotny mistrz Polski skupił się na utrzymaniu skromnego prowadzenia. Mógł zostać boleśnie skarcony przez Flisa, ale obrońca główkował zbyt lekko i skończyło się na strachu.

45′ Sanchez

Ravas – Stępiński, Szota, Silva, Nunes (90+6′ Ciganiks) – Hanousek – Terpiłowski, Przybułek (66′ Kun), Alvarez (90+6′ Żyro), Pawłowski (90+6′ Milos) – Sanchez

Rezerwowi: Szymański – Zieliński, Shehu, Klimek, Rondić

Trener: Janusz Niedźwiedź

ŁKS:
Bobek – Louveau, Monsalve (72′ Marciniak), Flis – Dankowski, Mokrzycki, Lorenc (46′ Hoti), Głowacki (90+6′ Janczukowicz) – Pirulo (68′ Letniowski), Śliwa (68′ Jurić) – Tejan

Rezerwowi: Arndt – Tutyskinas, Glapka

Trener: Kazimierz Moskal

Żółte kartki: Nunes, Przybułek, Hanousek, Milos, Szota – Lorenc, Letniowski, Marciniak

Czerwona kartka: Silva

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: 17 823

109 komentarzy
Sarna
8 miesięcy temu

Bylejakość. Zmiany, zmiany, zmiany. Bez tego nic nie zwojujemy w tej lidze. Tak jak powiedział młody Terlecki – nie ma dobrych piłkarzy. Szota nie potrafi dokładnie podać na krótkim dystansie. Róbcie coś w tym Widzewie, bo ile można męczyć taką bułę?

WIDZEWIAK
Odpowiedź do  Sarna

Bardzo slaby mecz w wykonaniu Widzewa i tylko czasami jakies przeblyski.No i obrona Czestochowy.Co to za taktyka podawanie pilki do tylu do bramkarza.

FIfi
Odpowiedź do  WIDZEWIAK

Ale głupoty pierdolicie o klasę lepsi byli od kałesu.

WIDZEWIAK
Odpowiedź do  FIfi

Moze i byli klase lepsi od zatorowcow ale oni byli jeszcze gorsi.

gerwazy

No to jaka „obrona Częstochowy”, chyba z emocji pleciesz.

Yeti

Przebłysk miałeś na limance, kiedy brałeś jak leci:)

IRadosław j

Bardzo słaby to ty masz nick.Jessteś jego zaprzeczeniem. Jak jakiś depresyjny smutas zza torów . Jakie ty musisz mieć zjebane życie żeby w dzień wygranych derbów produkować takie gazy . Ogarnij się ,nie wiem ile masz lat ,ale mental jakiegoś zgorzkniałego złośliwego pierdziela grozi Ci wieloma chorobami.

gerwazy
Odpowiedź do  IRadosław j

Na pewno to nie kaczor – bo ten by klęskę ogłaszał jako wielki triumf :)

gerwazy
Odpowiedź do  gerwazy

Minusy pod moim postem świadczą chyba o tym, że bawiąca się Polską mafia wciąż jeszcze ma nieuleczalnych wyznawców.

Marek

Lecz seię Gerwazy- Protazy

Marek

Lecz seię Gerwazy- Protazy:)))

Yeti

Ty męczysz bułę na Kaliskim. I co? Piecze dupsko Melepeto z Kozin!

Bogdan

Wiesz co się liczy wynik na tablicy pozdrawiam wszystkich prawdziwych Widzewiajow

Marek

Spier…do swojej norki.

Roman

Wytrzeźwiałeś? To obejrzyj jeszcze raz mecz. Będzie was bolało długo kiełbasiarze.

Remo

Dwadzieścia minut, żadnej naszej akcji, ŁKS obiektywnie lepszy – i zadymienie murawy. Nie wygląda to dobrze jak na razie.

tdrl
Odpowiedź do  Remo

ultras forever! to jest stadion, tu się dymi!

WIDZEWIAK
Odpowiedź do  tdrl

Jak dostaniemy jakas kare od PZPN to mam nadzieje,ze wylozysz na ta kare z wlasnej kieszeni.

Ko.nrad

Komu ty kibicujesz ?

lewiatan137

Potem krzyk gdzie transfery no właśnie zaczynacie je przepalać w tym tempie to puścicie przez sezon z 1 mln z dymem bo co mecz będą wyższe.

To ja
Odpowiedź do  lewiatan137

Ale jak jest oprawa to pewnie zdjęcia robisz jak szalony…jeżeli w ogóle chodzisz na stadion

lewiatan137
Odpowiedź do  To ja

Na mecze chodzę z ojcem ja od 74 roku on od 48 i oprawy mam gdzieś bo chodzę dla WIDZEWA i piłki nożnej a nie dla zabaw dzieciaków.

FIfi

Chyba inny mecz oglądasz na stadionie dużo dużo lepiej Widzew wygląda od tych statystów zza miedzy.

Yeti

Obiektywnie patrząc widzieli Cię, jak nikomu nie odmawiałeś na Kaliskim za 5 zyla.

kancax

Jak długo można trzymać na boisku Nunesa a właściwie czemu wychodzi w pierwszej 11?

Damiao sołsa
Odpowiedź do  kancax

Bo Ciganiks lub Milos gorsi

WIDZEWIAK

Nunes to byl kozak dzisiaj ale mecz i tak slaby w naszym wykonaniu.Stac nas na duzo duzo wiecej.

Odpowiedź do  aaa

Tak, a świstak siedzi i zawija je w te sreberka…

DonJ
Odpowiedź do  DonJ

Wszystkim wyznawcom teorii spiskowych polecam dzisiejszą audycję w „Radiu Widzew”, w którym podsumowano sędziowanie Kwiatkowskiego jako „świetne” i tyle w temacie.

Patryk

Spalony był żaden wałek

Remo
Odpowiedź do  Patryk

To był spalony o pół stopy i to wcale nie na pewno. Bardzo aptekarskie, powiedziałbym warszawskie sędziowanie na VAR-ze. Po raz kolejny. Dobrze, że tym razem bez wpływu na ostateczny wynik.

Pierwsze wrażenie spalony,a z teściem oglądałem,który stwierdził cytuję „pier…ić var uja bylo”

RedMan

Wystarczy 2, 3 klatki wcześniej lub później od momentu podania zatrzymać obraz i można pięknie wydrukować sytuację. Jak dla mnie taka sytuacja gdzie jest na styku dla dobra piłki powinno kończyć się golem. Ale oczywiście C+ i bukmacherzy też mają swoje interesy. 2:0 to już jest bardziej oczywista sytuacja i na tym się nie ugra za dużo.

IRadosław j
Odpowiedź do  RedMan

Mam to samo. Pykają jakieś zdjęcia. H wie w jakim ułamku sekundy zrobione i to ma być dowód . Przed varem było pokazywane klatka po klatce i można było ocenić kiedy był odmach a kiedy realne podanie. Uważam że tak stosowany var jest polem do kurewskich nadużyć.Ostatnio odgwizdano Widzewowi spalonego na Pogoni i pokazano zdjęcie z piłką o 1,5m od nogi podającego. To k…ma być dowód??!

WIDZEWIAK

Minimalny,mozna bylo przymknac oko.

Bzykol

Kiedyś polmetrowego puszczali a teraz bo włos z nosa będzie wystawał to będzie spalony

RedMan

Przymknęli by gdyby dotyczyło to legły. Var jest po to żeby wygrał ten co ma wygrać.

DonJ

Ciekawe co byś powiedział jakby to w drugą stronę akcja była?
Ja wolę jak spalony jest spalonym i tyle, bez dodatkowych obwarowań, typu: jak duży i kogo dotyczy…

Mr.X

Spalony czubek na czubek buta.
Był taki mecz, że uznano bramkę gdy VAR pokazał spalonego wielkości buta.

Marek

Racja.

Anek

Dobrze, że prowadzimy
ze słabym ŁKSem gramy jednak bardzo przeciętnie. Dlatego przydałoby się szybko strzelić drugą bramkę ⚽️

Rafi
Odpowiedź do  Anek

Dokładnie. Wygraliśmy ze słabym kał- esem. Wygrana cieszy, gra w drugiej połowie bardzo słaba, obrona to dno, ta gra od tyłu to po prostu strach.

nieznamsie
Odpowiedź do  Rafi

Nie jestem fanem wielkim tgo rozgrywania od tyłu. Ale obie dziś nasze bramki (ta nieuznana też) zostały zdobyte w wyniku rozgrywania od tyłu właśnie.

Widzew-Rapid, byłem tam...

stamirowski-nie chciałeś dac na transfery, to dasz na karę za prezentację

AAAdas
Odpowiedź do  Widzew-Rapid, byłem tam...

Ani Stamirowski, ani Widzew nie będzie płacił kary !!!!
Zapłacimy ja My Kibice Łodzkiego WIDZEWA !!

Michał

Jesteśmy bardzo bardzo słabi.

piotr
Odpowiedź do  Michał

Łks spadnie. Widzew też nie porywa. Poziom ten to nie extraklasa.

Sarna

Niestety, ale tak właśnie jest. Dobrze, że wiaduktowi napinacze mogą jechać z niczym na Karolew, ale w Widzewie potrzebne są poważne zmiany.

Rafi

Co do Przybułka. Chłopie to był naprawdę bardzo poprawny mecz w Twoim wykonaniu no i chęć walki.

Rafi

Gdyby nie było Pawłowskiego to byłaby bida.

AAAdas

Bądźmy tacy słabi jak dziś i wygrywajmy tylko 1:0 !!!!!

darek_bax

Silva mimo czerwonej kartki bardzo doby mecz i w defensywie i pokazywał się w ofensywie.
Tylko Widzew RTS!!!!

Bzykol

Poświęcenie dla drużyny !!!

adam

Dzięki .Za walkę,wygraną. Za wszystko

Kowboy

Prezes w przerwie meczu na Canal + powiedzial ze w przyszlym tygodniu bedzie transfer

tadzik z monolpolowego

Oni już takie rzeczy obiecywali w tym sezonie, że ….
Dzięki za wygraną .

Turnaround

Jest wygrana i to cieszy, ale potrzebujemy wzmocnień na wczoraj. Niedźwiedź znowu boi się wprowadzić rezerwowych.

Konrad
Odpowiedź do  Turnaround

A kogo miał wprowadzić? Jak nie mamy wartościowych zmienników . Choć oceniam bardzo słabo warsztat Misia to drżałem aby za szybko zmian nie robił.

Qbek

Wynik ekstra. Silva powinien dostać jakieś miejsce na ścianie w galerii sław. Tylko czemu trzeci mecz i znowu cała druga połowa to autobus?

WIDZEWIAK
Odpowiedź do  Qbek

Wynik mierny jedynie trzy punkty ciesza.A dlaczego autobus?Bo to polska bezmysl szkoleniowa.

RTS

tak, Niedzwiedz kazal im sie trzeci mecz z rzedu cofac :) zwolnic go i dawac Kieresia dzis wygral 3-1 ze Slaskiem. To musi byc gosc

RTS

a mogl chlop im powiedziec w szatni: panowie, nie cofajcie sie. Ale jest slabym trenerem to im powiedzial zeby sie cofali i bronili 1-0

Gang Olsena

Jordi uratował Niedźwiedzia, ale w Zabrzu z taką grą czarno to widzę….

WIDZEWIAK

A ja mimo wszystko zmienil bym trenera.Ciekawe jak by sprawdzil sie Majak.Moze nie bylo by takiego meczenia buly co mecz.

RTS

Majaki to ty masz chlopie. Rzucacie jakimis nazwiskami i oczami wyobraźni widzicie nagle mistrza xD

Rafał
Odpowiedź do  RTS

Dokładnie, Majak jest o kilkanaście lat starszy, nigdy nic nie osiągnął jako trener, a miałby być zbawcą Widzewa…. Niektórzy będą wbrew faktom i liczbom forsować swoje bzdurne teorie… co poradzisz:)

WIDZEWIAK
Odpowiedź do  Rafał

A co osiagnal Niedzwiedz?

Rafał

Awans do I ligi, awans do ekstraklasy, utrzymanie w ekstraklasie pomimo dysponowania jak to piszecie szrotem. Wystarczy do stwierdzenia, że jest dużo lepszym trenerem niż Majak.

Marek

Jakie osiągniecia miał Smuda kiedy przyszedł do Widzewa???

Rafał
Odpowiedź do  Marek

Owszem żadnych, ale uczył się trenerki w Niemczech, a po przyjściu do Widzewa miał genialnych w tamtym czasie zawodników do dyspozycji. Jeśli chodzi o Majaka, to uważam go za bardzo dobrego piłkarza, ale trenerką zajmuje się wyłącznie na szczeblu amatorskim. Poza tym o czym my rozmawiamy? Widzew wygrał derby, ma 6 punktów, a wy o zmianie trenera… Skoro już nie doszło do zmiany po zakończeniu ubiegłego sezonu, to robienie takich desperackich ruchów na tym etapie sezonu jest absurdem.

Konrad

Naprawdę chciałbyś Majaka?

RTS od 1983

Majak ma dopiero rozpoczęty kontrakt w Radomsku, a skoro nie ma kasy na grajcarów jakichkolwiek…to będą na zapłacenie kontraktu Majaka?? Poza tym Widzew to nie Ostróda..nie ten rozmiar kapelusza kolego….

Dixon

pokaż trenerskie CV Majaka

GGGG

Wynik cieszy, gra może mniej. Wzmocnienie każdej formacji to wciąż jednak priorytet.

Ja już z żoną pokłócony, goście jacyś a ja nie stąd ni z owąd się oddaliłem nawet dziecko mówiło wczoraj że wywalamy gości o 19ej.

Krzysztof

No udalo sie w meczarniach…Janusz podziekuj pieknie ze mogles sie uczyc w Widzewie i out…czekamy jutro na twoja dymisje

remi_ryba

Wynik cieszy, ale po co obrona ze słabym ŁKS ? Powinno być dołożenie jednej bramki więcej… i kontrolowanie meczu. Kiepsko to wyglada. Silva wynik uratował to tez fakt. Jordi tyrał za trzech.
ciekawy jestem transferu o którym mówił prezes. Będzie jakość czy mierność ? Zobaczymy czy potrafiły coś kupić czy jesteśmy pralka pieniędzy, a sztab szkoleniowy to kozły ofiarne o czym pisałem wcześniej.

Anonim

Mina Ramireza pod koniec meczu… bezcenny widok :)

Unbowed

JAKO$ SIÈ FUKSEM TYM RAZEM UDAĹO…..ALE DALEJ CIENKO TO WIDZE. …..I NIESTETY NIEDZWIEDZ DALEJ BÈDZIE „TRENEREM” WIDZEW I….. NASZCZÈ$CIE WIDZEW II WYGRAĹ 6:0…..! BRAVO. …!

Wołodia

Znów te race. Nie wiem jak to może sie komus podobać?

RedMan
Odpowiedź do  Wołodia

To ja się spytam jak to się może komuś nie podobać? Na całym świecie race, a ten się pyta jak to się może komuś podobać XD Gdzie ty się uchowales z takim podejściem? Kibicowałeś LZS Chrząstawa?

To ja

Bo to nadaje koloru tej szarej rzeczywistości. Jeden lubi bułeczki drugi córkę piekarza…. Każdy lubi co innego. Brawa dla ultras Widzew i oby w Polsce w koncu oprawy były w pelni legalne.

Konrad

Mimo wszystko to był mecz walki i ważne trzy punkty tym bardziej z garbatym nosami. Od dawna weekend nie spierdolony.

Mat Mat Fifa

Derby wygrane. To jest najważniejsze. Zdobywamy punkty z kandydatami do spadku, ale to może nie wystarczyć.