Genialna atmosfera przy Piłsudskiego. Sanchez: „Piekło!”

13 sierpnia 2023, 13:12 | Autor:

Sędzia Tomasz Kwiatkowski z Warszawy, prowadzący 69. Derby Łodzi, musiał dwukrotnie przerywać mecz. To konsekwencja choreografii kibiców, którzy prezentują je odpalali środki pirotechniczne. Jedni na fanów narzekają, inni są zachwyceni. M.in. bohater starcia.

Sobotnia potyczka rozgrywana była w okresie świętowania 600-lecia miasta, co obie drużyny podkreśliły wybiegając na murawę w okolicznościowych koszulkach. Wcześniej widzewiacy zaprezentowali je także przy okazji spotkania w Białymstoku. Również oprawy kibiców spod „Zegara” nawiązywały do jubileuszu Łodzi. W pierwszej połowie zaprezentowano transparent z łacińską sentencją „Ex navicula navis”, występującą w różnego rodzaju historycznych emblematach czy pieczęciach miejskich. Na trybunie odpalono z kolei race, ułożone w kształt liczy 600.

Druga choreografia miała miejsce po przerwie. Starannie przygotowanym trzem „sektorówkom”, przedstawiającym kolejno: Władysława Jagiełłę (nadał Łodzi prawa miejskie w 1423 roku), panoramę fabrycznej Łodzi oraz herb Towarzystwa Miłośników Rozwoju Fizycznego, towarzyszyły potężna porcja pirotechniki, którego nie powstydziłaby się niejedna impreza sylwestrowa, a także napis „Prezentacja Łodzi„. Całość nawiązywała nie tylko do miejskich urodzin, ale też do propagandy kibiców ŁKS.

Los chciał, że przy pierwszej oprawie wiatr poniósł dym z rac nad boisko, przez co trzeba było przerwać mecz na ok. pięć minut. Wystrzeliwane w drugiej połowie fajerwerki, zdaniem Kwiatkowskiego, także uniemożliwiały kontynuowanie gry, więc sędzia zarządził kolejną pauzę. Tym razem ponad siedmiominutową. Niezwykle ciekawe jest jednak to, że do momentu przerwania zawodów drużyna Janusza Niedźwiedzia prezentowała się na boisku co najwyżej przeciętnie, ale po powrocie do gry wchodziła na o wiele wyższy poziom. Tak było zarówno po 30. minucie spotkania, jak i po 80. Trzeba przyznać, że kibice przypadkowo pomogli piłkarzom RTS, bo to oni dwukrotnie dużo zyskali na przymusowym odpoczynku.

Największy wybuch radości miał w sobotę miejsce oczywiście zaraz po strzelonej bramce przez Jordiego Sancheza. Wielu fanów przyznało, że takiej euforii na nowym stadionie jeszcze nie było. Olbrzymie emocje wywołało też drugie trafienie Hiszpana, a w zasadzie po prostu przedłużyło celebrację pierwszego gola. Rzecz jasna do momentu, aż sędziowie po analizie VAR dopatrzyli się spalonego napastnika. Niesamowita feta miała miejsce także po końcowym gwizdku, na który blisko 18-tysięczna publiczność czekała przez aż szesnaście dodatkowych minut, dodanych do regulaminowych 90.

Sam Sanchez także nie omieszkał skomentować atmosfery na trybunach. Dla pochodzącego z Barcelony zawodnika był to pierwszy derbowy występ w karierze, więc z pewnością towarzyszyły mu nieco inne wrażenia. Okrzyknięty bohaterem snajper piał później w mediach społecznościowych, że kibice stworzyli przy Piłsudskiego piekło. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Warte podkreślenia jest także to, że Jordi Sanchez zaliczył bardzo dobry występ także pod kątem mentalnym. Nie wykazał się irytacją na błędy kolegów, tylko przez cały mecz był bardzo skoncentrowany i efektywny. Brawo i oby tak dalej!

45 komentarzy
aaa
8 miesięcy temu

Bardzo cieszy ta wygrana, żeby to było przebudzenie mocy Widzewa.

Ciekawe jakie kary beda za przerwanie dwukrotne meczu,bo bez tego na pewno sie nie obejdzie .

Wasiu
Odpowiedź do  kibic

Nie ważne ile , byłem na meczu i trzeba powiedzieć jasno było piekło straszne mecz Top topów

defensens
Odpowiedź do  Wasiu

Jest kasa ze zwolnionych miejsc 1750 biletow sprzedanych wiec klub ma z czego pokryc a widowisko z oprawa BEZCENNE!

lewiatan137
Odpowiedź do  defensens

Zamiast na transfery puścimy z dymem a co kto bogatemu zabroni.

rysiek1910

Wiesiu kibic dobrze mowi, race to oprawa super to wyglada ale rzucamie racai na murawe ;lata 90-teskonczyly
? pisze na Interia Sport ” W Derbach Lodzi grozil by walkower grozil Jest komentrz PZPN” gdyby sedzia zdecudowal na przerwanie meczu wogule i co btlovt wtedy zamiast wygrania meczu walkower prztynaliby LKSowi?

Waldi
Odpowiedź do  rysiek1910

A po polsku?

rysiek1910

Wiesiu kibov dobrze mowi, race to oprawa super ale rzaucanie nim na murawe lata 90-te sie skonvxyly? Pisze na Interia Sport „W Derbach Lodzi grozilby walkower.Jest Komentarz PZPN” bylo kikla przerw gdyby sedzia zdecydpwal sie za zakonczenie spotkania amiast zwyciestwa nad LKSem moglby byc w\alkower do LLKSu 0:3

Mario

Jakie kary?Ano Ciebie z tego forum wypierdolą definitywnie!!!

Dare

Uj z karami pilka nozna dla kibicow dla oprawy tej z piro rowniez pytasz o kary a podobalo sie ??? Zdjecia na fb juz wrzucone ??? Ja pierd… lansowac i patrzeć to fajnie a jak kara to problem

defensens

W drugiej połowie, gdy na sektorze pojawiła się oprawa nawiązująca do 600. urodzin Łodzi wystrzelono również fajerwerki.
– Jeżeli chodzi o przygotowanie i przebieg meczu wszystko było ok. Za race Widzew poniesie karę. Mecz przerwano na dziesięć minut. Mogę zdradzić, że trwał dosyć poważne rozmowy czy kontynuować granie – powiedział Adam Kaźmierczak, wiceprezes PZPN.
Myślę, że fani Widzewa nie zostaną ukarani zakazem wejścia na następne derby. Biorąc pod uwagę, że fajerwerki były drugim przerwaniem meczu i trwały tak długo można spodziewać się solidnej kary finansowej i być może zamknięcia jednej trybuny na następny mecz – dodał Kaźmierczak.

Last edited 8 miesięcy temu by defensens
Leon

Niech pan kazmierczak nawet nie probuje sobie wyobrazic jakie trwaly rozmowy na trybunach gdyby jakas kurwa z pzpnu chciala przerwac mecz

dobre
Odpowiedź do  Leon

Kupe bys zrobil I tylko tyle I o tym mogli by rozmawiac na trybunach bo nic innego by nie zrobili no chyba ze zniszczyli by swoj stadion .

Ghf
Odpowiedź do  dobre

Kupę to miałeś w majtach licząc na wyrównanie…18 tys ludzi, mecz derbowy, 600 lecie Łodzi…Jeśli ktoś myślałam że będzie soczek i spokojnie to nie na stadionie Widzewa. Nie popadajmy w ślepe patrzenie w regulaminy

lunatyk
Odpowiedź do  Ghf

A dlaczego 600 urodziny Łodzi nie były świętowane na meczu z Puszczą tylko akurat na derbach pod publiczkę ???

Krystian
Odpowiedź do  lunatyk

A dlaczego nie? Dlaczego miasto Łódź przygotowało główne obchody w lipcu a nie w styczniu? Żal dupeę ściska, że sami nie wpadliście na pomysł by uczcić nadanie praw miejskich?

Mario

Ten Kaźmierczak to zatorowa padlina jest!!!Jebać go…

JANEK
Odpowiedź do  Mario

Nie to co jak Boniek byl prezesem albo Pajaczek oficjalnie czlonek zarzadu PZPN a dorabiala sobie jako prezes klubu wtedy bylo super co nie ??

eren
Odpowiedź do  JANEK

Janek, to jakim wynikiem skończyły się derby? Pirulo już tęskni za pierwszą ligą i statusem gwiazdy niższego szczebla? Gdzie był Dani Ramirez? Na widok trybun doznał kontuzji, czy sraczki?

widzewtoya

Dla ciebie PAN Boniek, dzbanie…

Ccc

Dla was Pan Król Boniek, nie porównuj jakiegoś waszego fajansiarza z pzpn

RedMan

Już ci to kiedyś kmiocie mówiłem. Pan Boniek, PAN! Naucz się wyrażać z szacunkiem o wybitnych ludziach.

Dakas

Kaźmierczak parchata menda co pejsom zalatwil awans zamiast Drwęcy

urek

Samchez odpuścił sobie irytację i starczyło sił na pełne 90 minut. Frustracja potrafi wypruć z człowieka wiele energii.

Maciek

Coś mi się wydaje że wczoraj ludzi to było o jakieś 2/3 tysieace więcej niż pojemność obiektu, stadion dawno nie był tak nabity

Dawid
Odpowiedź do  Maciek

Może nie 2/3, ale z tysiak mógł być spokojnie, w zasadzie to tylko w klatce gości było trochę luzu

Leon

Taaa desantowali sie z powietrza

ŻBC

Widzę Leoś, że pupka szczypie po porażce, ale takimi komentarzami frustracji nie wyleczysz ;)

Ja 1910

Brawa dla Ultrasów !!! Jednym się podobało drugim nie, ale jednak race nadają koloru tej szarej rzeczywistości (poziom naszej ligi). Każdy lubi co innego.

remi_ryba

Oprawa fajna ale spowodowanie przerwania meczu to paranoja, kto zapłaci za kary ? Czy nie lepiej postawić na efekty „świetlne” które nie doprowadza doprowadza do przerwania meczu ? Czy nie lepiej kasę za kary przeznaczyć na szkolenie dzieci ? Na wszystko można znaleść rozwiązanie … można zaistnieć w inny sposób. Rozumiem, ze ultrasi biorą karę na siebie ?

art
Odpowiedź do  remi_ryba

wez zjedz kolejnej kielbaski :P

Leon

Przyznaj sie cwaniaczku ile sam dales na szkolenie dzieci

To ja

Gość marudzi, a pewnie jak jest odpalane piro to pierwszy łapie za telefon i nagrywa.

Lukasz

Tak więc nie wkurwiaj innych oprawa musi być a tym bardziej w takim meczu

RedMan

Nie lepiej! Na całym świecie nie lepiej, to i u nas nie lepiej. Rozejrzyj się po stadionach to zrozumiesz że to jest normą w szanowanych ekipach kibicowskich.

ZAWSZE TYLKO WIDZEW

A dlaczego właściwie te race to takie straszne? Używane pod kontrolą, nie stanowią zagrożenia. Równie dobrze można karać ludzi za stosowanie fajerwerków w sylwestra. A atmosfera u nas zajebista, czyli taka jak zawsze, no, może ciut bardziej gorąca, bo wiadomo, derby, mecz arcyważny.Na marginesie, taka rada, kałesiacy, po co wam ta ekstraklasa, nie dacie sobie tutaj rady, wasze miejsce jest co najwyżej w l lidze. Świętowaliśmy zwycięstwo dlugo, chyba do trzeciej, dziś leb mnie napiernicza, sahara w gębie, ale było ow warto.Starali się panowie pilkarz e Widzewiaxy wczOraj , nareszcie było o to można dostrzec, bo w Białymstoku, druga połowa… Czytaj więcej »

To ja
Odpowiedź do  ZAWSZE TYLKO WIDZEW

Mam nadzieję, że dozyjemy czasów, ze na jednej trybunie stadionu bedzie mozna normalnie legalnie używać piro. Kary niech nakładają ogromne jak ktoś rzuci na murawę czy w sektor gości itp, ale nie jak jest normalnie palone na sektorze. Regulamin stadionu powinien być zmieniony i wyszczególnione w nim powinno być to, ze na danej trybunie moze byc odpalane piro. I tak na kazdym stadionie na swiecie.

dobre

W domu sobie race odpal to zobaczysz dla czgo albo zapytaj sie tego we Wroclawiu co siedzial na plocie z raca I prawie sie nie spalll jak ochrona gazem w niego psiknela albo zapytaj sie tego z Bielska co oststnio mu rakietnica pol brzucha rozwalila I nie zyje

Masz rację , race w niewłaściwy sposób używane mogą być niebezpieczne. W związku z tym, taka myśl mi przychodzi do głowy:analogicznie do sytuacji z racami, postuluję, aby zabronić całkowicie korzystania z pojazdów mechanicznych, takich jak samochody, motocykle, rowery. Kolego, wiesz ile rocznie jest ludzi poszkodowanych poprzez niewłaściwe użytkowanie takich pojazdów ?

dobre

Chłopie nie porównuj mi czegoś co jest konieczne dla każdego człowieka i co mu ułatwia życie i przemieszczanie sie czyli samochód itp do czegoś co w ogóle nie jest niczym koniecznym tylko jakimś tam dodatkiem bez których każdy normalnie może mecze oglądać mowa o racach .

Last edited 8 miesięcy temu by dobre

Co jest konieczne i niezbędne, jest względne.Ja na przykład znam ludzi, którzy nie tylko race podzczas meczu uważają za szkodliwe , ale twierdzą, że same rozgrywki piłkarskie to nikomu niepotrzebna fanaberia i mogą się bez nich obejść. A w ogóle, to masa rzeczy z których korzystamy jest szkodliwa i da się bez nich funkcjonować, na przykład słodycze, czy alkohol, ale to nie powód, aby całkowicie z nich rezygnować, a tym bardziej zakazywać używania ich. Należy tylko zachować umiar i rozsądek, wszystko jest dla ludzi.

Last edited 8 miesięcy temu by ZAWSZE TYLKO WIDZEW
Reminio

Kaźmierczak, przerwać to sobie mogłeś tą pępowinę od kalesu z którą łazisz przy dupie. Sedzia trochę przesadził, bo ja i wielu naprawdę byliśmy blisko zawału, przy tych wrzutkach.Drugie z rzędu derby wygrane , czas na dobry wynik w Zabrzu…

Remo

Panie Redaktorze Ryan, jeśli pisze Pan, że Jordi Sanchez „piał” o czymś w mediach społecznościowych, samym określeniem nadajesz Pan pejoratywny wydźwięk jego poczynaniom. Można było użyć innych czasowników, na przykład „zachwycał się” albo „podziwiał”, „chwalił” – możliwości miał Pan wiele. Przydałoby się więcej szacunku dla sympatycznego Katalończyka, no i więcej świadomości językowej na tak odpowiedzialnym stanowisku. Z szacunkiem i pozdrowieniami, Remo Mielczarek.

Last edited 8 miesięcy temu by Remo
Szymon
Odpowiedź do  Remo

Czepiasz się kolego. Piać z zachwytu jest wyrażeniem ogromnej ekscytacji i w tym kontekście absolutnie nie ma żadnych negatywnych cech. Pejoratywny wydźwięk miałoby gdyby czyjaś intencja była złośliwa, co również nie miało miejsca. Być może jesteś jeszcze bardzo młody, dlatego nie poznałeś jeszcze niektórych znaczeń:) Na przyszłość dam Ci dobrą radę, by nie szukać wacka w pup i e. Pozdrawiam i nie traktuj tego jako złośliwość:)

Plantowa RTS

Powinno się oglądać mecze wszyscy na siedząco bo zasłaniają. Każdy powinien mieć zestaw kiełbaska + popcorn z colą i nie powinno być głośnego dopingu bo nic nie słychać w ogóle.
Spiker powinien być wodzirejem i podpowiadać kiedy np. wszyscy klaszczemy.